Legend Layer Bean Dip – Vegan، Sengrava


دیپ ها گروه غذایی مورد علاقه من هستند. آره گروه غذاییبه اگر من تا به حال خالکوبی کردم ، احتمالاً چیزی شبیه به این می گوید: “از هموس عبور کنید”.

من اخیراً بدون هیچ دلیلی مهمانی ترتیب داده ام و مانند بسیاری از گردهمایی های من ، آنها غذای زیادی را شامل می شوند. اما من تمایلی به مقاومت نداشتم ، مانند تساتزیکی یا بابا گانوش. خیر من احساس تمایل کردم که بروم و چیزی را خلق کنم که قبلاً امتحان نکرده بودم. چیزی با BIG DIP ENERGY – غلیظ ، تند ، خامه ای و مهمتر از همه تحمیل می کند میز معتدل من شب قبل لوبیا پخته بودم ، مقداری فلفل دلمه ای در اطراف انبار داشت ، و می دانستم که اگر چند گوشه را برش دهم ، این چیز به هم می چسبد ، بنابراین من هنوز وقت دارم اول خودم را امتحان کنم. مهمانان رسیدند

خاطرات کودکی من از یک لایه ، بسیاری از قوطی ها و شیشه های غذای فرآوری شده را که در یک کاسه بزرگ ریخته می شود ، جذب می کند ، اما نسخه فعلی-واقعی-جامع-مغذی قطعا شامل ایجاد هر یک از این موارد از ابتدا است. مامان برای این کار وقت ندارد! بنابراین من با قطع گوآکامول همه چیز را ساده کردم (اینطور بر سر من فریاد نزنید – اگر می خواهید اضافه کنید!) و از سس ترد استفاده کردم. همه چیز دیگر خانگی بود ، اما به سرعت و به راحتی کنار هم قرار گرفت.

ابتدا لوبیا از قبل پخته شده را با پیاز ، سیر ، ادویه جات و فلفل خرد شده سرخ کردم. در حالی که روی اجاق گاز بود ، من دانه شاهدانه “queso” را شلاق زدم (بدون خیساندن لازم است!). و سس با گوجه فرنگی گیلاس تازه خرد شده بهتر شد. این یک هک آسان است زیرا سس را شاداب تر و آبدارتر می کند و بافت بسیار بیشتری به آن می بخشد که من شخصاً به آن می پردازم. تنها چیزی که بعد از آن لازم است این است که حبوبات را در تابه کمی فشرده کنید ، اگر نمی خواهید تجهیزات عالی دیگری را بیرون بیاورید ، می توانید آن را با دستگاه لوبیا یا میکسر آب انجام دهید. بعد بپوش! روی هم رفته ، این کار برای من حدود 20 دقیقه طول کشید ، شروع کردم تا به پایان برسم ، و مهمانی دور این کاسه طوری آویزان شد که گویی آخرین خیساندن روی کره زمین بوده است.

سس خوشمزه و خامه ای “پنیر” ریف پنیر بادام زمینی من است ، اما برای اینکه این سس بدون آلرژن باشد ، از دانه های شاهدانه به جای آن استفاده کردم. من این تغییر را دوست دارم زیرا هزینه کمتری دارد و حاوی مقدار زیادی چربی و پروتئین امگا 3 است. در صورت تمایل می توانید گرما را در اینجا صدا کنید ، اما از آنجایی که هم سس و هم لوبیا مقدار کافی دارد ، من کواس را بسیار نرم نگه داشتم. آیا اشاره کردم که این خود در کنار یک ظرف چوب سبزی خوشمزه است؟! یا چیپس. اجازه دهید صادقانه باشد.

رویاهای لوبیا چیتی

فقط به آن حبوبات زیبا نگاه کنید! آیا آنها از نظر رنگ آمیزی شگفت انگیز به نظر نمی رسند؟ “پینتو” در زبان اسپانیایی به معنای “رنگ آمیزی شده” است و وقتی به دانه های چیتی دقت کنید ، می توانید به وضوح ببینید که چگونه نام مستعار خود را به دست آورده اند. لکه های آنها در حین پخت محو می شود و به رنگ صورتی زیبایی در می آید. آنها همچنین دارای فضای داخلی بسیار خامه ای هستند که در سوپ ها و خورش ها و همچنین در غذاها مناسب است.

تاپ ها ، مانند همه لوبیاها ، مخلوطی از پروتئین و کربوهیدراتهای پیچیده هستند که آنها را به طرز باور نکردنی پر می کند ، اما سطح قند خون را افزایش نمی دهد. لوبیا سرشار کالری و چربی کمی دارد ، اما بیشترین میزان فیبر را در بین همه حبوبات دارد (افسوس!). غذاهای کلیدی موجود در لوبیا شامل پتاسیم برای حفظ فشار خون طبیعی ، کلسیم برای حفظ عملکرد ماهیچه ها و اعصاب ، آهن برای بهبود انتقال اکسیژن و روی برای سلامت پوست است.

مانند سایر لوبیاها ، قله ها می توانند باعث افزایش گاز روده شوند (آروغ زدن! گوز! ناراحتی شکمی!) ، به دلیل تخمیر الیگوساکاریدهای موجود در لوبیا در روده تحتانی. از آنجا که این مولکول های نشاسته در پوست لوبیا قرار دارد ، یک خیساندن ساده در آب یک شبه معمولاً این ترفند را انجام می دهد. فرایند خیساندن به تخلیه بسیاری از این خواص تخمیر کمک می کند ، به همین دلیل بسیار مهم است که آب خیس شده را دور بریزید و سپس آنها را در آب تازه بجوشانید. افزودن یک نوار جلبک دریایی کامبو به گلدان به کاهش تولید گاز از لوبیا (و همه حبوبات) کمک می کند و به عنوان یک اسفنج برای جذب آن عاملان قند تصفیه شده عمل می کند. این دو ترفند را برای کاهش ملودی توالت خود امتحان کنید و اجتماعی باشید!

من از یک کاسه شیشه ای شفاف برای سرو دیپ استفاده کردم تا لایه های آنها قابل مشاهده باشد و تنها پس از ریختن دو لایه این ایده را داشتم که در کنار آن پوسیده های گشنیز قرار دهم. دوه! اما با دانستن اینکه مناسب خواهد بود ، من با حوصله لوبیا و سس را بیرون آوردم ، سعی کردم همه چیز را جدا نگه دارم ، کاسه را تمیز کردم و دوباره شروع کردم. من کوچکترین مقدار روغن زیتون را به آرامی روی برگها مالیدم تا نقش چسب را ایفا کند ، سپس آنها را به دیواره های یک کاسه فشار دادم. این کاملاً غیر ضروری است ، اما به نظر من یکنواخت نیست و به نظر من جذاب تر است – سبز همیشه این کار را می کند! این مرحله دو دقیقه بیشتر طول می کشد و یک جلوه تزئینی اضافه می کند ، اما این تماس شما است. شاید برای آزمایش خود به آن دو دقیقه نیاز دارید؟

اگر می خواهید دستور غذا را تغییر دهید ، از لوبیا سیاه یا لوبیا به جای تاپ استفاده کنید. اگر می خواهید لایه دیگری به این وضعیت فوق العاده اضافه کنید ، بروید و گوآکون را اضافه کنید! من فقط سعی کردم کارها را کمی برای شما آسان کنم. و اگر می خواهید سس خود را درست کنید ، من یک دستور خام ستاره ای در اینجا دارم.

در نهایت ، می خواهم اضافه کنم که ظرف من برای این ظرف حدود 1½ چهارم / لیتر ظرفیت داشت و تمام آن مناسب بود کاملابه من پیشنهاد می کنم فقط در صورتی که این اندازه ظرف دقیق را ندارید ، آن را بزرگ کنید.

امیدوارم همگی آنجا خوب باشید. اگر در هوای بهاری جایی که هستید ظاهر شد ، لطفاً راه من را برای من ارسال کنید. K متشکرم خیس خوردن مبارک!

خو ، سارا بی

دیدگاهتان را بنویسید