می خواهید وزن کم کنید چگونه اراده خود را برای کاهش وزن تقویت کنید


شما همچنین می خواهید وزن خود را کاهش دهید ، اما نمی خواهید وزن خود را کاهش دهید؟ این بزرگترین مشکل ماست. تغییر در نوع غذاهایی که می خوریم ، تغییر در شیوه زندگی و مهمتر از همه ، در دسترس بودن انواع غذاها ، ما را بر آن داشته تا هر روز بیشتر بخوریم. اما واقعیت این است که ما خیلی سنگین هستیم ، اما اراده ای برای کاهش وزن نداریم. راه حل چیست اگر می خواهید بدانید چگونه اراده ای قوی برای کاهش وزن داشته باشید ، خواندن این مقاله را از دست ندهید.

چگونه اراده کاهش وزن را تقویت کنیم؟

کاهش وزن فقط یک تصمیم ساده نیست. برای تقویت اراده برای کاهش وزن ، باید هم مشکلات روانی و هم رژیم غذایی یا نوع رژیم غذایی و حتی شیوه زندگی را تغییر داد. و تغییر همیشه سخت است. مگر اینکه این کار را با برنامه ریزی مناسب انجام دهیم.

برنامه غذایی سالم همراه با انگیزه قوی برای کاهش وزن ضروری است. ابتدا باید این س questionsالات را از خود بپرسیم: چه غذاهایی می خوریم؟ چگونه این غذا را آماده کنیم؟ چقدر می خوریم؟ آیا ما پر از انواع غذا هستیم؟ آیا وقتی سیر هستیم غذا می خوریم؟

می خواهد وزن کم کند

با پاسخ به این س questionsالات ، ما در واقع همه چیز را در ارتباط با غذا خوردن خود بررسی می کنیم. پاسخ های ما نشان می دهد که مشکلات کجاست. وقتی بفهمیم کجا ضعیف هستیم ، در نیمه راه هستیم و می توانیم آن را حل کنیم. بنابراین ، افزایش اراده برای کاهش وزن با یافتن ضعف آغاز می شود. بنابراین ما ضعف را پیدا کردیم ، حالا چه کار کنیم؟

کاهش وزن فقط یک تصمیم ساده نیست.

راههای تقویت اراده برای کاهش وزن

همانطور که در بالا ذکر شد ، شروع و پیوستن به یک برنامه کاهش وزن سالم کار ساده ای نیست. اما خوشبختانه راه هایی برای تقویت کاهش وزن وجود دارد که می تواند به شما در رسیدن به وزن ایده آل خود کمک کند. برخی از این روشها در زیر مورد بحث قرار گرفته است.

مشخص کنید که چرا می خواهید وزن کم کنید

هر دلیلی را که برای کاهش وزن نیاز دارید ثبت کنید. چرا این کار را می کنی؟ زیرا نوشتن شما را مجبور می کند در ذهن خود وزن کم کنید. این امر به ظاهر ساده دلگرم کننده است. شما باید هر روز این دلایل را بخوانید تا بتوانید در مواقع وسوسه شدن و تسکین اراده از آنها به عنوان یادآوری استفاده کنید. این دلایل می تواند از پیشگیری از دیابت تا افزایش اعتماد به نفس به هر دلیلی که برای شما مهم است و چرا می خواهید وزن خود را کاهش دهید ، متفاوت باشد.

انتظارات واقعی داشته باشید

گاهی اوقات در مورد نداشتن اراده قوی برای کاهش وزن صحبت نمی شود. نکته اساسی این است که آنچه ما از کاهش وزن انتظار داریم یک انتظار غیرواقعی است. اگر به عنوان مثال وزن شما 120 کیلوگرم است و می خواهید به 70 کیلوگرم برسید ، آیا این امر در عرض یک ماه امکان پذیر است؟ اهداف دست نیافتنی باعث سرخوردگی می شوند. و احساس ناامیدی باعث می شود به خودمان بگوییم چرا نمی خواهم وزن کم کنم! و در نتیجه ، واضح است که شما رژیم لاغری را کنار گذاشته اید.

می خواهد وزن کم کند

یاد بگیرید که بدن خود را دوست داشته باشید و قدر آن را بدانید

صدها مطالعه نشان می دهد افرادی که بدن خود را دوست ندارند وزن کمتری دارند. بنابراین علاوه بر تمام کارهایی که برای تقویت لاغری انجام می دهید ، باید عشق به بدن را نیز بیاموزید. مردی که بدن خود را دوست دارد مطمئناً کاری نمی کند که سلامتی او را به خطر بیندازد. بدن ما چه بخواهیم و چه نخواهیم همیشه با ماست. پس چرا آن را دوست ندارید و از آن به خوبی مراقبت می کنید! اما چگونه بدن خود را دوست داریم؟

کارشناسان راه های زیر را پیشنهاد کرده اند:

  • ورزش
  • بیشتر با افراد خوش بین سفر کنید
  • خود را بخصوص با مدلها مقایسه نکنید
  • لباس های بزرگ خود را روشن کنید
  • به آینه نگاه کنید و هر چیزی را که دوست دارید در مورد ظاهر خود با صدای بلند بیان کنید

از کسی الگوی خود باشید

داشتن یک الگو می تواند به شما در کاهش وزن انگیزه دهد. با این حال شما باید انگیزه مناسب را انتخاب کنید. داشتن یک الگو به شما این امکان را می دهد تا دقیقاً ببینید که می خواهید چگونه به نظر برسید. البته این نیز باید واقعی باشد. فردی را که از نظر قد و ظاهر شبیه شماست به عنوان الگو انتخاب کنید. این به شما انگیزه می دهد.

مثبت فکر کنید و مثبت صحبت کنید

هرچه نسبت به خود و توانایی های خود خوشبین باشید ، به اهداف خود قوی تر خواهید رسید. به همین دلیل است که اراده شما برای کاهش وزن تقویت می شود. همچنین ، هرچه بیشتر در مورد چیزی صحبت کنید ، احساس تعامل بیشتری نسبت به آن دارید. بنابراین ، هرچه بیشتر در مورد کاهش وزن صحبت کنید ، کاهش وزن شما قوی تر خواهد بود.

می خواهد وزن کم کند

ورزش لذت بخش را فراموش نکنید

ورزش دلپذیر یکی از مهمترین قسمت های کاهش وزن است. این نه تنها کالری بیشتری می سوزاند ، بلکه باعث می شود احساس خوبی داشته باشید. بهترین تمرین ، ورزشی است که از انجام آن لذت می برید و همیشه آماده انجام آن هستید. ورزشهای زیادی وجود دارد که می توانید از انجام آنها لذت ببرید ، اما مهم این است که دقیقاً ورزشی را که بیشتر دوست دارید انتخاب کنید. با انجام این کار ، از انجام کارهایی که دوست دارید لذت می برید و وزن خود را کاهش می دهید ، بدون این که به کاهش وزن یا تقویت اراده برای کاهش وزن فکر کنید.

از متخصصان کمک بگیرید

گاهی اوقات ، مهم نیست که چقدر تلاش می کنید یا به همه چیز نگاه می کنید تا ببینید چرا نمی خواهید وزن خود را کاهش دهید ، باز هم به نتیجه ای نمی رسید. در این موارد ، بهتر است از یک متخصص کمک بگیرید. شاید این مشکل اساساً به اراده شما مربوط نمی شود و شما از نظر جسمی مشکل دارید. یا شاید شما برنامه یا رژیم اشتباهی را انتخاب کرده اید که برای شما مناسب نیست. در چنین شرایطی ، کمک گرفتن از متخصصان تغذیه بهترین انتخاب است. یک متخصص می تواند به شما در کاهش وزن به روش صحیح و راحت تر کمک کند و به وزن ایده آل خود برسد.

دیدگاهتان را بنویسید