سری بنیادی قسمت 5: مواد آلی


چرا بهتر است و چه زمانی می توانید معمولی را انتخاب کنید

چرا ارگانیک بهتر است

دلایل بسیار زیادی برای خرید مواد آلی وجود دارد که به سلامت انسان ، حیوانات و خود سیاره مربوط می شود. این یک بحث طولانی و پیچیده است ، اما من آن را به اصلی ترین دلایلی که فکر می کنم شما اهمیت می دهید و موافقید که ارزش تغییر دارد ، خلاصه می کنم.

همانطور که امروز در مورد غذا صحبت می کنیم ، همه چیز واقعاً از خاک شروع می شود. خاک کشاورزی ارگانیک مغذی تر است زیرا مزارع ارگانیک از شیوه های کشاورزی سنتی بیشتری استفاده می کنند که مزارع معمولی از آن استفاده نمی کنند. مواردی مانند تناوب زراعی ، اجازه پوسیدگی محصول اضافی در خاک و استفاده مخلوط از دام ها ، همگی به این ترتیب است که خاک با گذشت زمان غنی تر می شود و غذاهایی که در آن رشد می کنند ، مغذی تر هستند. مزارع معمولی اغلب تک کشت می کنند ، به این معنی که آنها همیشه فقط یک چیز را رشد می دهند ، مانند ذرت یا فقط سویا. آنها همه چیز را برداشت می کنند و مازاد آن را برای مصارف دیگر بجای گذاشتن در خاک استفاده می کنند ، و بدون دام یا سایر وسایل طبیعی برای بارور کردن خاک ، باید از کود ساخته شده استفاده کرد. این به طور کلی ترکیبی از نیتروژن ، فسفات و پتاسیم است – موارد اصلی مورد نیاز برای اطمینان از رشد گیاه – و هیچ چیز دیگری مانند آهن ، روی ، منیزیم و تمام مواد مغذی ضروری برای رشد و نمو مورد نیاز افراد نیست. با گذشت زمان خاک از این چیزها خالی می شود و بنابراین گیاهانی که در آنجا رشد می کنند مواد مغذی کمتری دارند.

همچنین نگرانی های جدی در مورد اثرات باقی مانده حشره کش ها بر بدن ما ، به ویژه در کودکان وجود دارد. با توجه به گروه کاری محیط زیست (EWG) ، “نشان داده شده است که حشره کش های ارگانوفسفات با مسدود کردن استیل کولین استراز ، آنزیمی که مانع شلیک سلول های عصبی می شود ، عملکرد عصبی را مختل می کند. هنگامی که سلول های عصبی به طور مداوم آتش می گیرند ، می تواند منجر به مسمومیت حاد یا عصب طولانی مدت شود. افسردگی سیستم می تواند تأثیرات عمیقی بر رشد مغز در دوران بارداری و دوران کودکی بگذارد.

علاوه بر سلامتی خود ما ، سلامت کره زمین به ویژه اقیانوس نیز در خطر است. نشت آبهای زیرزمینی به رودخانه ها و نهرهایی که به اقیانوس سرازیر می شوند ، سمیت اقیانوس را در بسیاری از نقاط جهان افزایش داده است. قرار گرفتن طولانی مدت می تواند برای بسیاری از ماهیان سمی باشد و در میزان پایین زنده ماندن پستانداران بزرگتر اقیانوسی مانند اورکاها و بچه های آنها به شدت نشان داده شده است.

من همه چیز را که افسرده کننده به نظر می رسد می دانم ، اما شما می توانید با انتخاب خرید ارگانیک در هر زمان که می توانید و ارسال پیام به تولید کنندگان معمولی که از محصولات کثیف آنها حمایت نمی کنید ، تغییرات بزرگتری ایجاد کنید. من همچنین می دانم که حفظ شیوه زندگی کاملاً ارگانیک از نظر مالی دشوارتر است ، زیرا هزینه این محصولات هنوز بسیار بیشتر از انواع معمولی است. بنابراین ، تا زمانی که این تغییر در مقیاس بزرگتری اتفاق نیفتد ، دوستان ما در EWG با انجام برخی تکالیف خانه و پیدا کردن اینکه چه محصولاتی بیشترین میزان باقی مانده حشره کش ها را دارند و کدام رایگان یا به اندازه کافی کم هستند که به طور عادی خریداری شوند به ما کمک می کنند. به آن Dirty Dozen می گویند – چیزهایی که همیشه باید ارگانیک بخرید – و Clean Fifteen – چیزهایی که می توانید با خیال راحت خرید معمولی داشته باشید. لیست سالانه به روز می شود ، بنابراین برای دریافت لیست فعلی به ewg.org بروید.

دیدگاهتان را بنویسید