دکتر انوشه متخصص تغذیه استرس و چاقی


استرس و موانع سریع زندگی در رژیم کاهش وزن
افراد شتابزده و شلوغ در انجام چندین کار با هم و با مهارت در محل کار مهارت دارند. آنها عجله می کنند و تمام زندگی خود را اشغال می کنند. به این افراد دیر گفته می شود و می خواهند زودتر بروند وقتی برنامه ای برای کاهش وزن ندارند و حتی آن را در نظر می گیرند. آنها در استراحت و استراحت مشکل دارند. آنها می دانند که باید آهسته تر حرکت کنند و زندگی خود را متعادل کنند. اما آنها مطمئن نیستند که چگونه این کار را انجام دهند.
با وجود دستگاه های پیشرفته امروزی مانند رایانه ، تلفن های همراه و رسانه هایی که به ما در صرفه جویی بیشتر زمان کمک می کنند. اما ما احساس می کنیم که بیشتر مورد حمله و زندان هستیم. بسیاری از افراد بیشتر کار می کنند و کمتر می خوابند و این شتاب در زندگی منجر به استرس بیشتری شده است که مربوط به تغذیه ناسالم و کم تحرکی است.
این حالت زمانی نامیده می شود که منابع انرژی بدن از برنامه ریزی گیج کننده تخلیه شده و احساس خستگی کنید. در این حالت فرد قصد دارد انرژی کمکی را از غذا دریافت کند. عادات نامناسب و نامنظم خواب با افزایش وزن و چاقی ارتباط دارد. خواب کوتاه به افزایش وزن ، چاقی ، افزایش اشتها و خطر دیابت و بیماری های قلبی اشاره دارد.
بیایید به زندگی خود نگاه کنیم
برای تغییر رفتار ، ابتدا باید از رفتارها و شرایط استرس زای زندگی آگاه شویم که تعادل زندگی را بر هم می زند. یکی از راه های تشخیص عدم تعادل در زندگی این است که هویت و شیوه زندگی خود را لیست کرده و تجزیه و تحلیل کنید. برای تعیین چگونگی ارزیابی این امر ، می توان آن را به چهار بعد زندگی تقسیم کرد ، مانند 1- اقوام ، خویشاوندان و روابط شخصی 2- کار 3- امور معنوی و جنبه های معنوی و معنوی زندگی 4- موارد مربوط به مراقبت شخصی به
بنابراین می توان پرسید که چقدر زمان برای هریک از این جنبه ها اختصاص داده شده است؟ آیا او بیش از حد به چیزی توجه کرده بود؟ کدام یک از این ابعاد بیشترین تنش را دارد؟ چه کسی به مرد کمک می کند تا استرس خود را کنترل کند و به او نشاط و لذت می بخشد؟ او دوست دارد برای کدام بعد بیشتر ارزش قائل شود و به کدام بعد دوست دارد کمتر توجه کند؟ توجه به این موارد می تواند به تغییر رفتارها و بهبود سبک زندگی ناسالم و عادات غذایی و همچنین برنامه های کاهش وزن کمک کند.
مراقب وقت خود باشید
تفکر بیشتر به یک زندگی هدفمند و متعادل کمک می کند. آگاهی ذهنی و دقت و آگاهی از آنچه در حال رخ دادن است منجر به بهبود خلق و خو و استرس کمتر می شود. مدیتیشن ذهنی می تواند یک رفتار شناختی قوی برای تغییر واکنش افراد به رویدادهای زندگی باشد.
نتایج یک مطالعه بر روی افرادی که یک یا چند خطر بیماری قلبی داشتند نشان داد که تکنیک هایی مانند مدیتیشن ذهن آگاهی ، تمرینات آرامش بخش و مدیریت استرس در برنامه کاهش وزن ، آموزش بهداشت ، افزایش فعالیت بدنی و کاهش خطر ابتلا به بیماری های قلبی آنها بسیار
سعی کنید بیشتر تمرکز کنید و بیشتر مراقب باشید
آگاهی و هوشیاری به شما کمک می کند تا با دیگران ارتباط بهتری برقرار کرده و احساس راحتی بیشتری داشته باشید. سعی کنید وقتی روی چیزی تمرکز می کنید و آن را به عنوان یک مهارت آرامش بخش یاد می گیرید ، نفس عمیق بکشید.
توجه کنید که چقدر به گذشته فکر می کنید و در گذشته زندگی می کنید. مانند رژیم غذایی ناموفق که در گذشته داشته اید یا دوره های پرخوری که قبلاً داشته اید یا چقدر در مورد آینده فکر می کنید و آیا این پیش بینی مانع درک حال شما شده است؟ آیا بر زمان حال تمرکز کرده اید؟
به عنوان مثال ، به جای گفتن اینکه چرا من همیشه نمی توانم وزن خود را کاهش دهم (در گذشته به دلیل نتایج ناموفق قبلی) یا اگر وزن خود را کاهش می دهم ، وزن من باز می گردد و من چاق می شوم (زندگی در آینده و ترس خیالی) ، می توانیم بگویید چه کارهای کوچکی می توانم انجام دهم برای کاهش وزن چگونه می توانم انجام دهم؟ (اکنون).
به دنبال پشتیبانی باشید
افراد شتابزده و شلوغ تمایل دارند بیشتر کارها را خودشان انجام دهند و از دیگران کمک نمی گیرند ، برای مثال نمی توانند وقت خود را با یک همکار یا دوست هماهنگ کنند تا بتوانند عصرها با هم قدم بزنند.
در یک مطالعه مشخص شد که مردان بیشتر در معرض ابتلا به فشار خون بالا قرار دارند تا افرادی که در هنگام نداشتن حمایت اجتماعی در محل کار و تحت فشار قرار داشتن.
کاهش حمایت اجتماعی از تغذیه سالم و ورزش مانعی شناخته شده برای برنامه های کاهش وزن و مراقبت است.
با افرادی صحبت کنید که مثبت فکر می کنند و مطمئن هستند که آنها به شما در داشتن رفتارهای سالم کمک خواهند کرد (افراد منفی از کاهش وزن جلوگیری می کنند).
وقت خود را با افرادی بگذرانید که از آنها لذت می برید و از افرادی که انرژی شما را تخلیه می کنند دوری کنید.
آرام باشید و دوباره شارژ کنید
خواب و استراحت کافی به شارژ باتری افراد شلوغ کمک می کند. این به شما کمک می کند تا انتخاب های غذایی بهتری داشته باشید و ورزش بیشتری در روز انجام دهید (به عنوان مثال پیاده روی به جای تاکسی). انجام فعالیتهای ذهنی-جسمی مانند مراسم مذهبی ، یوگا ، تای چی ، تمرینات آرامش بخش پیشرفته ، مدیتیشن و حتی ماساژ به فرد کمک می کند تا آرامش پیدا کرده و از درهم ریختگی زندگی روزمره خود خلاص شود.
برای افراد شلوغ ، ورزش منظم بهترین راه برای شارژ مجدد باتری و بهبود روحیه است.
خواب کافی در شب بسیار مهم است. نیاز به خواب در افراد مختلف متفاوت است. کیفیت خواب بسیار مهمتر از مدت زمان خواب است.
از نوشیدن و خوردن چیزهایی که خواب شما را مختل می کند ، مانند مواد کافئین دار مانند قهوه ، چای ، شکلات در ساعات قبل از خواب خودداری کنید. افراد حساس به کافئین باید خوردن و نوشیدن غذاهای کافئین دار را حتی زودتر از این ساعات متوقف کنند. 3 ساعت قبل از خواب ورزش را متوقف کنید. قبل از خواب دوش بگیرید. محیطی آرام ، تاریک و راحت برای داشتن انرژی لازم برای شروع روز بعد و ادامه برنامه نورانی و ورزشی خود داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید