Chikarashi Isso FiDi با غذای راحتی فوق العاده ژاپنی بازگشایی می شود


این سفر بسیار سختی برای چیکاراشی ایسو بوده است. درست در اواخر سال 2019 ، رستوران Rector Street با یک تجربه عالی در سبک کاپو (145 دلار برای چشیدن منو) افتتاح شد ، سپس در مارس 2020 مانند بقیه بسته شد. این نه ماه به عنوان یک pop-up yakitori omakase در Bowery ظاهر شد و اکنون ، سرانجام ، در خانه FiDi اصلی خود با سرآشپز جدید از توکیو ، Hideaki Kobayashi بازگشایی شد. منوی جدید به سبک ایزاکایا در شام ؛ و انواع کاسه های چیرشی و دانبوری در وعده ناهار موجود است.

در طول روزهای هفته ، فضای زیبا و شیک به عنوان مکان دوم برای چیکاراشی عمل می کند ، یک مکان سریع و گاه به گاه در خیابان کانال که متخصص ماهی خام یا کبابی است که روی برنج سرو می شود. می توانید کاسه خود را از اینجا با سفارش در پیشخوان پذیرایی موقتی که به آشپزخانه نگاه می کند ، تهیه کنید ، یا برای سرویس کامل در فضای کوچک غذاخوری اما به سبک Isso بنشینید.

همانطور که ایوی تسانگ ، همکار چیکاراشی آنها را نام می برد ، “کاسه های چیرشی ژاپنی با تأثیرات پوک هاوایی” همه عالی هستند و برای یک ناهار مناسب ، زیر 20 دلار تهیه می شوند. Hamachi تند ، Tuna Wasabi Mayo ، Sichuan Chili Salmon و ، انتخاب من در اوایل این هفته ، کاسه ماهی قزل آلا Ikura Chirashi با مقدار قابل توجهی ماهی تازه و تخم مرغ چسبناک که به معنای واقعی کلمه در دهان ظاهر می شود ، وجود دارد. برنج سرکه شده خوشمزه است ، و میان وعده هایی مانند نوری ، خرده پانکو خوب و برگ های شیسو طعم و بافت را اضافه می کند.

اگر می خواهید شناگران شما پخته شوند ، نیمی از گزینه های donburi ، از جمله Unagi کبابی یا کاسه مارماهی وجود دارد. شماره کباب سیاه سرخ شده با سرکه سیاه ؛ و غذای “ممتاز” Seared Aburi Otoro با ماهی تن قرمز. من یقه زرد کبابی با پوست ترد روی کوهی از برنج ، خیار و خیارشور ، با سس پونزو تهیه کردم.

اما ایسسو ، همانطور که تسانگ توضیح می دهد ، “به معنی” بیشتر “است ، بنابراین برای شام یک پارتیشن وجود دارد که میز غذاخوری را پنهان می کند ، چراغ ها کم می شوند و مکان به یک رستوران ناهار خوری خوب تبدیل می شود که ایزاکایای ژاپنی را ارائه می دهد.” وقتی از او پرسیدم که چرا او و شریکش سلوین چان تصمیم گرفتند وارد بازی خوب غذا شوند ، پاسخ کوتاه این بود که این کار برای سرآشپز مایکل جونگ لیم (در Isso 1.0) ، سپس سرآشپز آتسوشی کونو (در yakitori باز شده) ، و اکنون سرآشپز کوبایاشی بهترین کار را انجام می دهد.

در مورد کوبایاشی ، این به معنی سوکیاکی است ، و بشقابی که در Isso’s می گیرید فوق العاده است. گوشت گاو یک شستشوی چرب خوب است ، بسیار نازک برش داده می شود ، و بعد از این که آشپز آب نبات پنبه ای روی میز شما را ذوب کند ، به آبگوشت غنی یا واریشیتا اضافه می شود. قارچ ، سبزیجات تلخ و یک تکه توفو به لذت کلی غذا اضافه می کنند ، اما این یک لقمه گوشت چرب است که در دهان شما ذوب می شود ، تازه از یک دیگ حباب دار ، که از آب غوطه ور در استخر خام می چکد. تخم مرغ ، که من مدتها در مورد آنها فکر خواهم کرد.

پیکان

Flounder Tempura (26 دلار)

اسکات لینچ / Gothamist

کوبایاشی همچنین به خاطر تمپورای خود معروف است که با دست سبک آن را کوبید و سرخ کرد. گزینه های متعددی در منو وجود دارد ، از جمله میگو ، ماهی گوجه فرنگی و سبزیجات ، یک غذای مبتنی بر اودون ، و شگفت انگیز و خوشمزه Flounder Tempura ، جایی که او تکه های بزرگ ماهی های ظریف را در “کاسه” ساخته شده از سرخ شده کراکر قرار می دهد. پوست. سر خوردن را فراموش نکنید!

برندگان دیگر عبارتند از Ankimo ، دو دیسک چربی از جگر ماهی دریایی که در حوضچه ای از سس پونزو سرو می شوند ، و اگر سشیمی می خواهید ، ماهی تن سه گانه – با آکامی قرمز روشن ، چوتورو چرب و ابوری دوست داشتنی – مطمئناً شما را خوشحال می کند. به صادقانه بگویم ، کوبایاشی آنقدر با غذاهای پخته خوب است که ای کاش بجای آن هامکاتسو سرخ کرده یا سوپ تاندون گوشت میسو قرمز یا حتی کاراگ مرغ را امتحان کرده بودم.

Chikarashi Isso تازه شروع به مشغول شدن کرده بود که در سال 2020 بسته شد ، بنابراین خوب است ببینیم که با وجود 18 ماه تاریکی ، اکثر میزها برای شام در اوایل این هفته ، تنها حدود یک هفته پس از بازگشایی ، مشغول بودند. با این قیمت ها ، این قطعاً برای بسیاری از ما یک مکان شام مناسب است – اگرچه ناهار هنوز یک معامله خوب است – اما وقتی صحبت از کیفیت خوب غذا در اینجا می شود ، به نظر می رسد که دوباره میز سختی خواهد بود.

Chikarashi Isso در خیابان 38 رکتور ، بین خیابان غربی و واشنگتن واقع شده است و در حال حاضر روزهای هفته برای ناهار از ساعت 11:30 صبح تا 3 بعد از ظهر و دوشنبه تا شنبه برای شام از ساعت 5 بعد از ظهر تا ظهر شب باز است. یکشنبه تعطیل (646-596-8298 ؛ chikarashiisso.com)

دیدگاهتان را بنویسید