10 نکته برای سبز شدن در خدمات غذا


با این 10 نکته برای شروع خدمات غذایی ، خدمات غذایی پایدارتری را اعم از رستوران ، کافه ، بیمارستان یا مدرسه ترویج کنید.

سبز گرم است ، و اینجا برای ماندن است. اگر می خواهید در جریان آخرین روندهای مصرف کننده و تجاری باشید ، باید سواد خود را به رزومه خود اضافه کنید. طبق نظرسنجی اخیر گالوپ ، 90 Americans آمریکایی ها بازیافت می کنند ، 83 energy انرژی را کاهش می دهند ، 83 water از آب کمتر استفاده می کنند ، 83 products از محصولات مضر برای محیط زیست اجتناب می کنند و 73 محصولات دوستدار محیط زیست را خریداری می کنند. به لطف گزارش های بی شمار رسانه های سطح بالا در مورد بیماری های سیاره ما ، از محل های دفن زباله های اضافی و باقی مانده حشره کش ها تا انتشار گازهای گلخانه ای و گرم شدن کره زمین ، مردم به سهم خود در کمک به بهبود زمین علاقه مند هستند. برای آن دسته از مشاغل و متخصصانی که در سیستم غذایی کار می کنند ، فضای کافی برای ایجاد تغییر وجود دارد. اما مردم خیلی بیشتر از ابتکارات ساده سبز مانند بازیافت قوطی آلومینیوم انتظار دارند. آنها می خواهند در مورد پای کربن یک سازمان (اندازه گیری تأثیر فعالیتهای انسانی بر محیط زیست با میزان گازهای گلخانه ای تولید شده در واحد دی اکسید کربن) و مایل غذا (تعداد مایل هایی که غذا برای رسیدن به آنها طی می کند) بدانند. بشقاب شام) این نکات را امتحان کنید تا مسیر سبزتری را طی کنید.

10 نکته برای سبز شدن در خدمات غذا

سبز بیاندیش!

1. سبز فکر کنید. با هم تیمی های خود ملاقات کنید و یک برنامه سبز ایجاد کنید ، فرصت ها ، شیوه ها و اهداف محیطی قابل دستیابی را در کوتاه مدت و بلند مدت مشخص کنید.

در صورت امکان از ظروف ذخیره سازی قابل استفاده مجدد استفاده کنید.

2. بدون سند بروید. استفاده از محصولات کاغذی را در دفتر یا کف آشپزخانه کاهش دهید. در صورت امکان از ارسال ها و ثبت نام های الکترونیکی استفاده کنید. هنگام استفاده از کاغذ ، به دنبال محصولات بازیافتی باشید.

3. کاهش مصرف انرژی و منابعبه اگر در حال سرو غذا هستید ، از قبل می دانید که این می تواند یک تجارت فوق العاده انرژی زا و خسته کننده منابع باشد. سعی کنید شیوه ها و تجهیزات را برای کاهش انرژی و آب بهینه کنید. دستگاههای جدیدی را کشف کنید که انرژی و آب را کاهش می دهند ، مسیرهای حمل و نقل جایگزین را بررسی کنید ، کارکنان حفاظت را آموزش دهید و به منابع انرژی جایگزین دسترسی پیدا کنید.

4. استفاده مجدد و کاهش ضایعات. در صورت امکان از وسایل قابل استفاده مجدد استفاده کنید (به ظروف چینی و کارد و چنگال روی پلاستیک فکر کنید). از استفاده از فوم استایرن خودداری کنید ، به گفته کارشناسان ، پوسیدگی در محل دفن زباله حدود 500 سال طول می کشد. اگر نیاز به استفاده از لوازم یکبار مصرف دارید ، از منابع تجزیه پذیر جایگزین استفاده کنید. غذاها را قطع کنید ، حدود 20 درصد از تمام غذاهای آماده تجاری مستقیماً به سطل زباله می روند. و بازیافت ، بازیافت ، بازیافت.

از فروشندگان محلی خرید کنید.

5. پشتیبانی محلی. از بستن بازار دهقانان تا خرید منابع محلی ، اولویت خود را محلی قرار دهید. نه تنها می توانید از مشاغل کوچک در جامعه خود حمایت کنید ، بلکه می توانید تعداد مایل ها و خدمات مورد نیاز برای سفر به شرکت خود را کاهش دهید.

از خریدهای بهتر تولید مواد غذایی حمایت کنید.

6. تأمین مواد غذایی پایدار را تشویق کنید. کشاورزی تجاری سهم عمده ای در آلودگی هوا ، آلودگی آب و تخریب زیستگاه دارد. شیوه های تجارت ارگانیک ، پایدار ، انسانی و آزاد را در هر زمان حفظ کنید. منوها را به صورت فصلی برنامه ریزی کنید و از خود بپرسید که آیا واقعاً در ماه ژانویه به تمشک نیاز دارید.

با حمایت از سیستم های غذایی محلی ، سفر سبز را ارتقا دهید.

7. سفر سبز. با استفاده از حمل و نقل انرژی به هتل های سبز و مراکز همایش ، تأثیر خود را بر انتشار گازهای گلخانه ای در طول سفر خود کاهش دهید.

8. ساختمان فهرست زیست محیطی. اگر در حال برنامه ریزی یک پروژه ساختمانی جدید برای پروژه نصب بعدی هستید ، به مصالح و سیستمهای ساختمان با کارآیی و پایدار انرژی مراجعه کنید.

9. همکاری کنید. به گروه های محیطی محلی مانند گروه رژیم غذایی و گرسنگی و تغذیه محیطی (HEN) یا Slow Food USA بپیوندید. خدمات خود را در فهرستهای سبز مانند رستورانهای سبز فهرست کنید.

10. سبز بودن خود را تبلیغ کنید. به خاطر روشهای زیست محیطی خود به خود اعتبار دهید. شیوه ها و ارسال های سبز خود را در وب سایت و مطالب سازمانی خود فهرست کنید. ارزش محیط زیست را به جامعه خود ارتقا دهید.

برگر تند سورگوم سیب زمینی گیاهی برگر

اهداف زیست محیطی

منبع: شبکه جوامع پایدار

  • ذخیره درختان
  • بهبود خاک
  • ضایعات را به حداقل برسانید
  • ایجاد انجمن
  • بهبود اقتصاد محلی
  • در مصرف آب و انرژی صرفه جویی کنید
  • از مزارع و کشاورزان محلی حمایت کنید
  • کاهش مشارکت در گرمایش جهانی

نوشته شده توسط شارون پالمر ، MSFS ، RDN ، 7 فوریه 2011 ؛ به روز شده در 27 آوریل 2021.

برای سایر نکات زیست محیطی ، موارد زیر را بررسی کنید:

مزایای بیشمار باغ های محلی
11 نکته مهم برای تغذیه پایدار
تاثیر مایل های غذایی

تصویر: کاسه برنج از Jade Edamame Brussels Sprout

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *