یک کارمند بهداشت و درمان به آلیس اسپرینگز در قلمرو شمالی نقل مکان کرد و درآمد خود را دو برابر کرد


یک ماما ۲۷ ساله پس از اینکه ۲۷۵۰ کیلومتر از زندگی شهری خود دور شد تا در قلمرو شمالی کار کند، اکنون به زندگی رویایی خود می پردازد.

تایلا مک کانل، اهل سیدنی، عشق زندگی خود را پیدا کرد، درآمد خود را دو برابر کرد و در ۱۸ ماه پس از نقل مکان از سیدنی به آلیس اسپرینگز در آوریل ۲۰۲۱، خانه ای خرید.

خانم مک کانل در ابتدا قصد داشت به مدت شش ماه به صورت اجباری ملاقات کند، اما می‌گوید که اکنون «هرگز» به سیدنی باز نخواهد گشت.

برای ویدیو پیمایش کنید

تایلا مک کانل (تصویر) پس از ترک سیدنی برای کار در بخش مراقبت های بهداشتی در قلمرو شمالی، زندگی رویاهای خود را پیدا کرد و

تایلا مک کانل (تصویر) پس از ترک سیدنی برای کار در بخش مراقبت های بهداشتی در قلمرو شمالی، زندگی رویاهای خود را پیدا کرد و “هرگز” قصد بازگشت ندارد.

خانم مک کانل در ابتدا به مدت شش ماه به عنوان یک ماموریت به قلمرو شمالی آمد، اما پس از اینکه عاشق این سرزمین و مردم شد، «فقط نتوانست برگردد»

خانم مک کانل در ابتدا به مدت شش ماه به عنوان یک ماموریت به قلمرو شمالی آمد، اما پس از اینکه عاشق این سرزمین و مردم شد، «فقط نتوانست برگردد»

خانم مک کانل در سیدنی بزرگ شد و به مدت سه سال در آنجا به عنوان ماما کار کرد تا اینکه تصمیم گرفت به قلمرو شمالی نقل مکان کند، جایی که اکنون به عنوان یک مربی بهداشت زنان کار می کند.

او در صحبت با Daily Mail استرالیا گفت که پس از نقل مکان به سادگی «نمی‌توانست برگردد».

من عاشق زمین و مردم شدم. من دیگر هرگز در سیدنی زندگی نخواهم کرد، فقط به طور موقت. زندگی در آنجا بسیار پر استرس و سخت است. او گفت، این یک سبک زندگی بسیار ساده تر در قلمرو شمالی است.

این کارمند بهداشت گفت که بحران مسکن در سیدنی امکان خرید خانه به تنهایی را غیرممکن کرده است و او این فشار را برای داشتن یک رابطه دوست ندارد.

شروع کردم به فکر کردن، آیا این تنها چیزی است که تا آخر عمر وجود دارد؟

خانم مک کانل اکنون یک مربی بهداشت زنان است و در مناطق دورافتاده مانند نزدیک اولورو کار می کند.

این کارمند بهداشتی می گوید که سبک زندگی، تعادل بین کار و زندگی و جامعه او در قلمرو شمالی بسیار بهتر است

خانم مک کانل اکنون یک مربی بهداشت زنان است و در مناطق دورافتاده مانند نزدیک اولورو کار می کند. کارمند مراقبت های بهداشتی می گوید که تعادل بین کار و زندگی و جامعه او در قلمرو شمالی بسیار بهتر است

نظرسنجی

آیا همه چیز را رها می کنید و به کشور مهاجرت می کنید؟

  • بله، در ضربان قلب! ۱۹۳ رای
  • به هیچ وجه! ۵۳ رای

خانم مک کانل قبلاً هرگز به رفتن به NT فکر نکرده بود، اما چیزی به او گفت که برود.

یک شب با من تماس گرفتم تا آلیس اسپرینگز را جستجو کنم. من برای کار درخواست دادم و خیلی راحت به آن رسیدم. من حتی در مورد شهر تحقیق نکردم، فقط پرواز را رزرو کردم. من کسی را نمی شناختم، فقط خودم آمدم.

او گفت که انتظار داشت شهر کوچکی باشد، اما بسیار لیبرال است و صحنه هنری “شگفت انگیزی” دارد.

برای حقوق LGBTQ+ فوق العاده است. شهری که من در آن هستم در واقع دارای بیشترین سرانه جمعیت لزبین در استرالیا است.

چیزی که کارمند مراقبت های بهداشتی در مورد آلیس اسپرینگز بیشتر دوست دارد، حس اجتماع است.

شما هرگز مجبور نیستید تاکسی بگیرید، زیرا کسی همیشه شما را می‌برد. شما خانواده خود را اینجا ندارید، بنابراین دوستان تبدیل به خانواده می شوند.

تعادل کار و زندگی او بهبود یافته است. او خندید: «وقتی به اینجا رسیدم، کار گفت: «چرا برای تعادل بین کار و زندگی خود به پاره وقت نمی‌روید؟»

او اکنون یک زندگی اجتماعی پرهیاهو دارد زیرا فقط ۱۵ دقیقه طول می کشد تا از یک سمت شهر به سمت دیگر بروید، بنابراین دیدن دوستان آسان است.

این مربی بهداشت زنان گفت که زندگی اجتماعی او در آلیس اسپرینگز شگفت انگیز است و دوستان به خانواده تبدیل شده اند

این مربی بهداشت زنان گفت که زندگی اجتماعی او در آلیس اسپرینگز شگفت انگیز است و دوستان به خانواده تبدیل شده اند

خانم مک‌کانل تعادل خوبی بین معاشرت در رستوران‌ها و بارها و فعالیت‌هایی مانند کمپینگ و رانندگی ۴WD دارد.

او گفت که تنها یک کلوپ شبانه اصلی در آلیس اسپرینگز وجود دارد، اما شهر هنوز یک زندگی شبانه “واقعا خوب” دارد.

اخیراً یک گروه ادای احترام Abba اجرا کرده است، صحنه تئاتر فعال و رویدادهایی مانند مهمانی‌های استخری در آن وجود دارد.

کارمند مراقبت های بهداشتی گفت: “این هر چیزی جز خسته کننده است.”

زندگی روزمره در خلوت چگونه است؟

صحنه دوستیابی

صحنه دوستیابی به همان اندازه متفاوت است، آنقدرها ناشناس نیست و جمعیت کمی که باید با افرادی که با آنها بیرون رفته اید رابطه خوبی داشته باشید، زیرا ممکن است در مغازه با آنها برخورد کنید.

خرید کردن

آلیس اسپرینگز خواربار فروشی های اصلی مانند کولز، وولیز و کیمارت است

۱۵ دقیقه طول می کشد تا به یک فروشگاه در آلیس اسپرینگز برسید، اما ممکن است ساعت ها از بوته بگذرد

خرید لباس به دلیل کمبود مغازه مشکل است و سفارش آنلاین ممکن است دو هفته یا بیشتر طول بکشد

زندگی شبانه

آلیس اسپرینگز یک کلوپ شبانه اصلی و یک رستوران اصلی دارد، اما معمولاً رستوران رزرو می شود

با وجود این، به لطف صحنه هنری پر جنب و جوش، زندگی شبانه در شهر واقعاً خوب است، رویدادهایی مانند کنسرت، نمایش و مهمانی اغلب برگزار می شود.

زندگی اجتماعی

کارفرمایان برای تعادل بین کار و زندگی احترام زیادی قائل هستند و اگر در شهر زندگی می کنید، ملاقات با دوستان بسیار آسان است، بنابراین زندگی اجتماعی می تواند عالی باشد.

فعالیت هایی مانند کمپینگ، پیاده روی و رانندگی رو به جلو بسیار محبوب هستند

صحنه دوستیابی در قلمرو شمالی نیز متفاوت است، زیرا جمعیت کمتر به این معنی است که احتمالاً با افرادی برخورد می کنید که با آنها قرار ملاقات گذاشته اید، بنابراین باید شرایط را با شرایط بهتر ترک کنید.

خانم مک کانل با شریک زندگی خود که به عنوان پزشک در همان منطقه کار می کند ملاقات کرد و آنها در عرض شش ماه با هم خانه ای خریدند.

او افزود: «برای خرید یک خانه سه تخته در آلیس اسپرینگز، حتی مجبور نشدم از یک سوم سپرده ای که در سیدنی پس انداز کرده بودم استفاده کنم.

خانم مک کانل با دوست پسرش آشنا شد [pictured] و از زمان نقل مکان به آلیس اسپرینگز با هم خانه ای خریدند

خانم مک کانل با دوست پسرش آشنا شد [pictured] و از زمان نقل مکان به آلیس اسپرینگز با هم خانه ای خریدند

تغییر در سبک زندگی باعث صرفه جویی هزاران دلاری او شده است.

در سیدنی همیشه نگران پول بودم. اینجا اصلا بهش فکر نمیکنم من روی دوستان و داشتن تجربیات خوب تمرکز می کنم.

خانم مک کانل گفت که زندگی روزمره از راه دور آنقدرها هم که انتظار دارید سخت نیست.

در سیدنی پول زیادی خرج کردم و خرید زیادی انجام دادم. اینجا من به آن نیازی ندارم، او گفت.

کارمند مراقبت های بهداشتی توضیح می دهد که آلیس اسپرینگز تنوع زیادی از مغازه ها ندارد، با این حال آنها خواربار فروشی های اصلی مانند Coles، Woolworths و Kmart را دارند.

اگر در آلیس اسپرینگز هستید، فقط ۱۵ دقیقه طول می کشد تا به یک مغازه برسید، اما زمانی که بیشتر از بوته بیرون بروید ممکن است ساعت ها طول بکشد.

خانم مک کانل هزاران دلار از دوبرابر شدن درآمد و خرج کمترش پس انداز کرده است.  او همچنین تعادل کار و زندگی بهتری در آلیس اسپرینگز دارد

خانم مک کانل هزاران دلار از دوبرابر شدن درآمد و خرج کمترش پس انداز کرده است. او همچنین تعادل کار و زندگی بهتری در آلیس اسپرینگز دارد

تهیه لباس می تواند دشوار باشد زیرا گزینه های زیادی برای خرید وجود ندارد و سفارش آنلاین ممکن است بیش از دو هفته طول بکشد.

با این حال او اعتراف می کند که این کار خرید آنی را متوقف می کند، «وقتی یک سفارش سه هفته طول می کشد، لذت آنی از خرید آنلاین از بین می رود،» او می خندد، و تلاش می کند باور کند که یک بار توانسته است سه ساعت تحویل سریع در سیدنی دریافت کند.

او اعتراف می کند که سهولت دسترسی به برخی خدمات، برای مثال مراقبت های بهداشتی و پزشکان را از دست داده است.

این مربی بهداشت زنان گفت که او دلتنگ سهولت دسترسی به خدماتی مانند مراقبت های بهداشتی و حتی رستوران ها شده است، او همچنین توضیح داد که باید خودکفاتر و مراقب باشید زیرا وقتی 15 دقیقه خارج از شهر هستید هیچ خدمات تلفنی وجود ندارد.

این مربی بهداشت زنان گفت که او دلتنگ سهولت دسترسی به خدماتی مانند مراقبت های بهداشتی و حتی رستوران ها شده است، او همچنین توضیح داد که باید خودکفاتر و مراقب باشید زیرا وقتی ۱۵ دقیقه خارج از شهر هستید هیچ خدمات تلفنی وجود ندارد.

خرید هر گونه اقلام خاص مانند غذای مخصوص نیز می تواند واقعاً دشوار باشد، اما “شما یاد می گیرید با چیزهای کمتری زندگی کنید”.

هیچ رستوران ۲۴ ساعته و ۷ روز هفته وجود ندارد و مؤسسات زودتر تعطیل می شوند. خانم مک‌کانل توضیح می‌دهد که UberEats وجود ندارد، و اگرچه منولوگ دارند، تحویل ممکن است ساعت‌ها طول بکشد. یک رستوران اصلی وجود دارد اما “به طور معمول رزرو شده است”.

چالش دیگر سیگنال تلفن است، وقتی ۱۵ دقیقه خارج از آلیس اسپرینگز باشید، دیگر سرویسی وجود ندارد.

خانم مک کانل گفت اخیراً ماشین او و شرکاش سه ساعت خارج از شهر خراب شد و آنها چند ساعت بود که کسی را ندیده بودند. آنها مجبور شدند به “مکانیک بوش” تبدیل شوند و از یک کیسه پارچه ای برای تعمیر ماشین تا شهر بعدی استفاده کنند.

برای خانم مک کانل بزرگترین چالش کار در قلمرو شمالی کمبود منابع است.

او از کار در یکی از بهترین بیمارستان‌های دولتی سیدنی به جایی رفت که در آن کارمندان زیادی وجود نداشت و آژانس غیرممکن بود، زیرا نزدیک‌ترین شهر در ۱۵۰۰ کیلومتری آن است.

ما در بیمارستان‌ها خون حمل نمی‌کنیم، بنابراین کار کردن در اینجا به این معنی است که باید با این واقعیت سازگار شوید که احتمال زنده ماندن فردی در یک تصادف رانندگی کمتر است. او گفت: نوزادان ۲۴ هفته ای در سیدنی شانس بیشتری برای زنده ماندن دارند تا در یک شهر روستایی.

خانم مک کانل در مورد کارش در قلمرو شمالی گفت: «من عاشق کار با مردم اولین ملل هستم، زیرا حس خانواده و جامعه قوی است.

خانم مک کانل در مورد کارش در قلمرو شمالی گفت: «من عاشق کار با مردم اولین ملل هستم، زیرا حس خانواده و جامعه قوی است.

خانم مک کانل به کار خود در زمینه آموزش و ارتقای سلامت زنان “شور” دارد.

او گفت: «فکر می‌کنم توانمندسازی زنان و دادن اعتماد به نفس برای مراقبت از سلامتی‌شان بسیار خاص است.

او پس از نقل مکان به آلیس اسپرینگز، عاشق سلامتی بومی و مراقبت از مردم اولین ملل شد.

او توضیح داد: “من عاشق کار با مردم اولین ملل هستم، زیرا احساس خانواده و جامعه قوی است.”

خانم مک کانل علاقه زیادی به کار خود به عنوان یک مربی بهداشت زنان دارد.  در تصویر یک لگن و سینه برای آموزش زایمان و شیردهی به زنان استفاده می شود

خانم مک کانل علاقه زیادی به کار خود به عنوان یک مربی بهداشت زنان دارد. در تصویر یک لگن و سینه برای آموزش زایمان و شیردهی به زنان استفاده می شود

“من متوجه شدم که فردگرایی در سیدنی آشکارتر است و بنابراین کار به عنوان ماما باید نقش های مختلف زیادی را برای جبران فقدان ارتباط گسترده تر با جامعه به عهده می گرفت.”

خانم مک کانل کار خود در منطقه شمالی را به شغل خود در سیدنی ترجیح می دهد، او احساس می کند فرهنگ کاری و انتظارات بسیار متفاوت است.

در سیدنی به شما این دروغ را می‌فروشند که فرصت است و حومه شهر کسل‌کننده است. من متوجه شدم برعکس، اینجا رقابت شغلی وجود ندارد، من احساس می‌کنم آنقدر ارزشمند هستم و درآمدم را دو برابر کردم.

او در کار در قلمرو شمالی احساس آزادی بیشتری می‌کند، جایی که هیچ‌کس مراقب شما نیست و مطمئن می‌شود که «همه کادرها را علامت بزنید».

او گفت: “در اینجا مهم تر است که یک کار را انجام دهیم و آن را خوب کنیم، همه فقط بهترین تلاش خود را می کنند.”

او افزود که به فرصت‌های شغلی دسترسی داشته است «شما هرگز وارد سیدنی نمی‌شوید»، او اخیراً به ایجاد یک برنامه آموزشی دوران بارداری کمک کرده است.

این کارمند بهداشت از پیروان خود می خواهد که زندگی در روستا را ادامه دهند.

مردم، به ویژه آنهایی که از شهرهای بزرگ هستند، باید آن را امتحان کنند، فقط آن را امتحان کنند و بگویند که شما آن را به آن خواهید داد. به جای آنچه از شما انتظار می رود، زندگی شما را به آنچه می تواند باشد باز می کند.