یک دقیقه شیر شاهدانه خانگی • غذای سالم


شیر شاهدانه با انواع مواد مغذی و سازگار با محیط زیست، احتمالا بهترین جایگزین شیر غیر لبنی است که می توانید مصرف کنید. علاوه بر این، فقط دو ماده و یک دقیقه از زمان شما برای آماده سازی طول می کشد… همه جا برنده است!

شیر کنف قابل حمل با انواع مواد مغذی و بسیار دوستانه با محیط زیست، احتمالا بهترین جایگزین غیر لبنی است که می توانید به سراغ آن بروید. بعلاوه، درست کردنش فقط 2 ماده و 1 دقیقه از وقت شما را می گیرد... همه جا برنده است!

پس از کشف چقدر راحت – بدون زباله – مجبور بودم در خانه شیر بادام هندی درست کنمکاملاً و کاملاً فروخته شده است و من قطعاً فکر می کردم که راه حل دیگری پیدا نمی کنم که بتواند آن را شکست دهد.

تا زمان [once again] من این کار را انجام دادم شیر کنف خانگی نسبت به شیر بادام هندی برتری دارد و نسبت به شیر جو دوسر هدر نمی رودو همچنین هر جایگزین شیر غیر لبنی دیگری، من از آن مطمئن هستم!

مطمئنا منظورم شیر بادام هندی فوق العاده خوشمزه است درست کردنش هم راحته. اما من مطمئن نیستم چقدر اخلاقی تولید انبوه بادام هندی در واقع یا همان چیزی است که هست تاثیر بر محیط زیست برای آن موضوع است. به علاوه، در حالی که بادام هندی برای شما مفید است، لزوماً آن چیزی نیست که شما ممکن است یک نیروگاه تغذیه نامید!

از طرفی حشیش… جدی میگم شیر شاهدانه تمام جعبه ها را علامت می زند.

دانه های کنف در یک کاسه سرامیکی

کنف – یک خانه تغذیه

نه تنها دانه شاهدانه تعادل کامل اسیدهای چرب ضروری مورد نیاز بدن انسان منبع خوبی از امگا ۳ است! – اما حاوی یک فایل نیز می باشد مقدار خوب منیزیمکه نقش مهمی در متابولیسم چربی دارند. آنها نیز سرشار از آهنبرای تولید سلامت پروستات و تستوسترون، محتوای بالای روینقش مهمی در تولید گلبول های قرمز دارد و ویتامین Eاین به محافظت از سلول ها در برابر آسیب های ناشی از رادیکال های آزاد کمک می کند.

دانه های شاهدانه نیز به خوبی شناخته شده اند اثر ضد التهابی در بدن، آن را به انتخاب خوبی برای ورزشکاران یا هر کسی که دارای یک بیماری التهابی است تبدیل می کند. علاوه بر این، آنها نیز اتفاق افتاد منبع با ارزش پروتئین کامل گیاهی.

کنف – یک محصول پایدار

در نهایت، انگار همه اینها کافی نبود، کنف یک منبع طبیعی بسیار تجدید پذیر است; نه تنها تولید کنف کاملاً پایدار است، بلکه همچنین پایدار است در واقع برای محیط زیست خوب است جایی که گیاهان خاکی را که در آن رشد می کنند غنی می کنند و نیتروژن و سایر مواد مغذی برای آن فراهم می کنند.

این باعث نوشیدن می شود شیر شاهدانه یک انتخاب سالم و سازگار با محیط زیست است. HA! بالاخره شیری که به همه مربع ها می خورد!

شیر کنف با انواع مواد مغذی و سازگار با محیط زیست، احتمالا بهترین جایگزین غیر لبنی است که می توانید انتخاب کنید. بعلاوه، درست کردنش فقط 2 ماده و 1 دقیقه از وقت شما را می گیرد... همه جا برنده است!

کنف – طعم منحصر به فرد

تنها نقطه ضعف، اگر وجود داشته باشد، این است که شیر شاهدانه قطعا حاوی است طعمی نسبتاً متمایز و تا حدودی منحصر به فرد. نوعی خاک و آجیل است و کمی یادآور علف است. اگر از طرفداران دانه های شاهدانه نیستید، احتمالاً در ابتدا به شیر دانه شاهدانه اهمیت زیادی نخواهید داد. ولی، این یک طعم اکتسابی استواقعاً ارزش عادت کردن را دارد. باید بهش فرصت بدی! برای کمک، می توانید شروع کنید ابتدا شیر خود را کمی شیرین کنید کمی خرما یا کمی شربت افرا یا عصاره وانیل به آن اضافه کنید. واقعا همینطوره به نرم شدن طعم کمک می کند و آن را به خصوص برای کوچکترها دلپذیرتر کنید.

دانه های شاهدانه و آب را به کاسه یک مخلوط کن با سرعت بالا اضافه کنید

شیر شاهدانه – تهیه آن بسیار آسان است

پس وقتی خوب باشی و آماده برای تهیه شیر کنف خود، پرتاب کردن یک فنجان دانه شاهدانه با یک لیوان آبو کدام شیرین کننده را در پایان ممکن است انتخاب کرده باشید که اضافه کنید نمک در ظرف میکسر با سرعت بالا

راستش را بخواهید، اگر می خواهید میلک شیک خود را بسیار نرم و خامه ای کنید، قطعا بهتر است آن را تهیه کنید. از مخلوط کن با سرعت بالا استفاده کنید. با این حال، شما به احتمال زیاد با آن کنار خواهید آمد با استفاده از مخلوط کن معمولی برای این پروژه، اما آماده باشید که شیر شما کمی “بافت” بیشتری داشته باشد…

دانه های شاهدانه و 1 فنجان آب را در مخلوط کن با سرعت بالا بریزید تا کرم رنگ شود

همین الان فرآوری بذر و آب شاهدانه (و هر شیرینی که ممکن است اضافه کرده باشید) تا زمانی که نرم و کرم رنگ شود.

من آن را پیدا می کنم برای شروع کمی آب اضافه کنیدبرخلاف مقدار کاملی که دستور غذا می خواهد، دانه ها واقعا کمک می کنند به یک کرم نرم تقسیم می شودکه به نوبه خود شیری واقعا صاف و ابریشمی تولید می کند.

بعلاوه، اگر همه آب را یکجا اضافه کنیم، فضای کافی در آن ظرف برای پردازش شیر با سرعت بالا برای یک دقیقه کامل وجود نخواهد داشت… اکنون اضافه کردن آب کمتر باعث می شود بدون خطر ریختن شیر، تراوش کند. بالای آشپزخانه!

شیر کنف تمام شده در کاسه یک همزن با سرعت بالا

هنگامی که دانه های شاهدانه و فنجان اولیه آب به یک کرم صاف تبدیل شدند، هفت لیوان آب باقی مانده را اضافه کنید و عملکرد با سرعت پایینفقط به این ترتیب همه چیز به خوبی مخلوط می شود. همانطور که مشاهده می کنید، شیر شاهدانه کمی کف می کند – چه چیزی خوب است، درست است؟ به این معنی که می توانید کاملا کف کنید و آن را به قهوه یا چای مورد علاقه خود اضافه کنید! – بنابراین با دقت ادامه دهیدچون این شیر به لبه خواهد رسید!

شیر کنف تمام شده در کاسه یک همزن با سرعت بالا

استرس داشتن یا استرس نداشتن…

همچنین، ممکن است متوجه شوید که شیر شاهدانه خانگی حاوی این ماده است کمی رنگ سبز برای آن; این به خاطر تمام لکه های کوچک شاهدانه است که در آن شناور است. آن نقاط بر طعم یا بافت تأثیر نمی گذارد حداقل شیر، اما اگر آنها واقعا شما را آزار می دهند، می توانید شیر را در کیسه ای گردو صاف کنید برای خلاص شدن از شر آنها من؟ خوبم ممنون. من به سادگی آن لکه های سبز و زیبای خوبی را دوست دارم!

ریختن شیر از بطری در یک ظرف شیشه ای

شیر شاهدانه خود را ذخیره کنید

و شیر شما اکنون آماده است به یک بطری یا کاسه تمیز منتقل کنید (یا ۲ یا ۳) آن را به یخچال بفرستید تا حدود یک هفته در آنجا بماند.

به عنوان نکته پایانی، به شدت به شما پیشنهاد می کنم قبل از استفاده شیر را کاملا خنک کنید; با سرد شدن خوشمزه تر و خامه تر می شود. همچنین شیر شاهدانه با نشستن جدا می شود، پس از آن مطمئن شوید واقعا خوب تکانش بده قبل از استفاده از آن

شیر کنف با انواع مواد مغذی و سازگار با محیط زیست، احتمالا بهترین جایگزین غیر لبنی است که می توانید انتخاب کنید. بعلاوه، درست کردنش فقط 2 ماده و 1 دقیقه از وقت شما را می گیرد... همه جا برنده است!

شیر شاهدانه

شیر شاهدانه با انواع مواد مغذی و سازگار با محیط زیست، احتمالا بهترین جایگزین شیر غیر لبنی است که می توانید مصرف کنید. علاوه بر این، فقط دو ماده و یک دقیقه از زمان شما برای آماده سازی طول می کشد … همه جا برنده است!

سهام: ۸ فنجان ها

 • ۱ فنجان قلب های ارگانیک بذر شاهدانه
 • ۸ فنجان ها آب سرد
 • ۱/۴ قاشق چایخوری نمک
 • قلب های کنف، نمک، شیرین کننده در صورت استفاده و ۱ فنجان آب را در کاسه همزن با سرعت بالا بریزید و به مدت ۳۰ ثانیه تا ۱ دقیقه روی حرارت زیاد هم بزنید تا مخلوط کاملا یکدست و خامه ای شود.

 • بقیه آب را اضافه کنید و چند ثانیه با سرعت کم بزنید تا خوب مخلوط شود.

 • شیر را به ظروف نگهداری تمیز منتقل کنید و حدود یک هفته در یخچال نگهداری کنید.

 • اگر زمان اجازه می دهد، اجازه دهید شیر قبل از استفاده کاملا خنک شود. با سرد شدن غلیظ تر و خامه تر می شود.

 • همچنین حتما قبل از استفاده شیر را خوب تکان دهید زیرا تمایل به جدا شدن دارد.

شیر شاهدانه طعم نسبتاً متمایز و منحصر به فردی دارد. نوعی خاک و آجیل است و کمی یادآور علف است. اگر طرفدار آن نیستید، سعی کنید چند خرما، کمی شربت افرا یا عصاره وانیل اضافه کنید تا شیرین شود. این واقعا به کاهش طعم و خوش طعم کردن آن کمک می کند، به خصوص برای بچه های کوچک.

سرویس: ۱فنجانو کالری: ۹۴کالریو کربوهیدرات ها: ۱gو پروتئین: ۶gو چربی: ۷gو چربی های اشباع شده: ۱gو سدیم: ۸۵میلی گرمو اساسی: ۱gو ویتامین A: ۸۴IUو کلسیم: ۳۰میلی گرمو اهن: ۲میلی گرم

اگر این دستور را امتحان کنیدلطفاً یک دقیقه وقت بگذارید و به این دستور غذا امتیاز دهید و در نظرات زیر به من بگویید که چگونه برای شما پیش رفت. شنیدن از شما همیشه خوشحال کننده است!

شما همچنین می توانید بیا دنبالم در پینترست، فیس بوک، اینستاگرام، توییتر برای دستور العمل های خوشمزه و سالم تر!رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر