کوکی اجرا: چهارشنبه وزن: هفته ۳۴


وقتی می خواستم برای این پست در آینه سلفی بگیرم، یک اردک برای جلب توجه من می مرد. دستانش را تا پشت پایم تا بالای جیب شلوارم دراز کرد (با پنجه هایش – انگار از پایم به عنوان خراش استفاده می کرد).

من خیلی هیجان زده بودم که این شلوار جین را بپوشم. یادم نمیاد آخرین بار کی پوشیدمش! من فقط چند جفت از سایزهای کوچکم را ذخیره کردم. من عاشق شلوار جین گشاد هستم (چه “باحال” باشند یا نه، برایم مهم نیست – همیشه آنها را خواهم پوشید) بنابراین برخی از موارد مورد علاقه خود را نگه داشتم.

به هر حال، من اینجا هستم، ۳۴ هفته پیش از زمانی که شروع کردم به تلاش (با تلاش واقعی) برای کاهش وزن اضافی که در سال های ۲۰۱۸ و ۲۰۲۰ به سرعت اضافه کرده بودم (جزئیات را در زیر خواهید دید). احساس می‌کنم ماه‌هاست که در بن‌بست به سر می‌برم، اما وقتی به چند سال گذشته نگاه می‌کنم، می‌گویم که خیلی خوب کار می‌کنم.

هفته گذشته، من در ۱۵۶.۶ بودم. امروز وزن زیادی داشتم!

در نهایت به جای نگه داشتن آن روی سه پایه کوچکش به دیوار آویزانش کردم.

من ۱۵۳.۶ بودم، بنابراین این هفته ۳ پوند از دست دادم (در مجموع ۴۳.۴ پوند در ۳۴ هفته). وقتی به ۱۵۳ رسیدم، این یک نقطه عطف بزرگ برای من خواهد بود (دوباره): این ۱۰۰ پوند کمتر از وزن پایه من در سال ۲۰۰۹ خواهد بود.

وقتی وزنم را در برنامه Happy Scale وارد کردم، کنجکاو شدم بدانم آخرین باری که وزنم به این میزان/کم وزن بوده چه زمانی بوده است. ابتدا فکر می کردم اواخر سال ۲۰۱۶ است، اما بعد به یاد آوردم که در سال ۲۰۱۷ وزن زیادی از دست دادم (بله، وزن من در طول سال ها نوسانات زیادی داشته است) که به مدت نیم سال دچار هیپومانیا بودم (که در ادامه خواهید دید. نمودارهای زیر).

به هر حال آخرین باری که وزنم زیر ۱۵۴ بود در جولای ۲۰۱۸ بود – پس ۳-۱/۲ سال گذشت! اما به دلیل ویروس کرونا، دو سال گذشته خیلی سریع گذشت. انگار حتی اتفاق نیفتاده اند. زمانی که افزایش وزن خود را در سال ۲۰۱۸ دیدم به نوعی شوکه شدم: تقریباً ۳۰ پوند!

در اینجا ظاهر وزن من از سال ۲۰۱۷ (زمانی که مقدار زیادی از دست دادم) تا کنون (بر اساس سال) است. قرمز زمانی است که وزن اضافه کردم و سبز زمانی است که وزن کم می کردم:

وقتی به تصویر بزرگ نگاه می‌کنم، می‌توانم همه فراز و نشیب‌ها را ببینم – دوست دارم “بالا” کمتری وجود داشته باشد، اما حداقل شانس اجتناب از وزن قابل توجهی برای بیش از ۲ سال را شکست دادم.

این شامل وزن من در دوران بارداری نمی شود – من در ژانویه ۲۰۰۶ در ۲۷۱ سالگی الی را باردار بودم!

دیدن صعود در سال ۲۰۱۸ تا اواسط سال ۲۰۲۱ به نوعی ترسناک است. دیدن اینکه چقدر به وزن ۲۰۰ پوندی نزدیک بودم، بیگی ها را دوباره از من ترساند و همین باعث شد دوباره برگردم. با نگاه کردن به این نمودار، به نظر می رسد که وزن من دوست دارد در حدود ۱۵۰ پوند بنشیند، که جالب است.

ای کاش در این وزن راحت بودم، اما در ۱۳۵ سالگی احساس خیلی بهتری دارم. با این حال، من مانند گذشته در مورد عدد واقعی اظهار نظر نمی کنم. همانطور که بزرگتر می شوم، متوجه می شوم که چیزهای بسیار مهم تری وجود دارد که باید در مورد آنها نگران باشم (منظورم در حد منطق است؛ من می خواهم وزن/اندازه سالمی داشته باشم).

به هر حال، تعداد چیزهای کافی! می دانید که من عاشق دیدن این نوع نمودارها هستم 😉

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر