کودکان ناشنوا | درمان رایگان نیازمندان به کاشت حلزون


شفقنا زندگی – وزیر بهداشت با بیان اینکه کاشت حلزون برای کودکان ناشنوا رایگان است، از پوشش بیمه رایگان کودکان متولد شده تا سال ۵۹ خبر داد.

به گزارش شفقنا زندگی به نقل از فارس، بهرام عین الهی، وزیر بهداشت امروز در حاشیه دیدار رئیس جمهور از وزارت بهداشت با اشاره به این وزارتخانه در حوزه بهداشت و سلامت، اظهار داشت: در حوزه خدمات ویژه گرفته شده؛ به طوری که در سنین کودکی شنوایی خود را از دست دادن در گویش نیز دچار مشکل می کنند و اگر در زمان طلایی پیوند حلزون را انجام دهند گویش آنها نیز بهتر می شود.

وی ادامه داد: هر حلزون بیش از ۲۰۰ میلیون تومان در بردارد اما ما به صورت رایگان این را می‌کنیم و خدمات آن را نیز رایگان می‌کنیم و تا پایان سال بیمارانی که دچار کم‌شنویی و ناشنویی می‌شوند را رایگان می‌کنند.

وزیر بهداشت متذکر: برای همه مردم خدمات لازم برای درمان محسوس بود. به طوری که در ابتدای فعالیت دولت سیزدهم روزانه ۵۰ هزار بیمار مبتلا و ۷۰۰ مرگ و میر و ۸ هزار بیمار بدحال می شدند.

عین الهی شد: امسال ۶ میلیون نفر از مردم بیمه شدند. در حالی که ۷۹ مرکز بیمارستانی با حدود ۱۰ هزار تخت را فعال کردند و تا پایان سال هر هفته یک افتتاحیه بیمارستانی بزرگ نیز داشت.

وی با اشاره به درمان سرطان به وسیله ژن درمانی در کشور، پیشنهاد کرد:طرح یار به عنوان طرحی بسیار موفق اجرا شده و تولید دارو به آرزوی داشتن وابسته نیست و به آرزوی نیمایی وابسته است.

وزیر بهداشت با بیان قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری اجرا شده، متذکر شد: بیش از ۱۰ هزار دانشجوی پزشکی جذب شده اند. ضمن اینکه تعداد ۱۰۰۰ متخصص نیز بیشتر جذب کرده‌ایم.

الهی با اشاره به اجرای قانون جوان عینی جمعیت، افزود:متاسفانه روبه پیری است و از پنجره جمعیت ۷ سال استفاده می کنیم. در نتیجه قرارگاه جمعیت در وزارت بهداشت ایجاد شده است.

وی بیمه مادران باردار و کودکان متولد شده تا ۵ سال را از کارهای انجام شده در دولت فعلی برشمرد.