کمیسیون اخلاق دولتی JCOPE اجازه می دهد تا تحقیقات خارج از معامله کتاب کوئومو انجام شود


کمیسیون اخلاق ایالت نیویورک قرار است یک شرکت حقوقی خارجی را استخدام کند تا در مورد نحوه رسیدگی به درخواست اندرو کوومو فرماندار سابق برای اجازه برای نوشتن خاطرات دوران همه گیری صحبت کند. بحران آمریکابه

تأیید وکیل از کمیسیون مشترک اخلاق عمومی ایالت در تابستان سال 2020 به کوئومو اجازه داد تا قرارداد 5.1 میلیون دلاری را با گروه انتشارات تاج ، علاوه بر حقوق بیش از 200 هزار دلار از مالیات دهندگان ، تأمین کند.

اما فرآیند تصویب برای ماه ها محرمانه بود ، همانطور که خود معامله کتاب بود. گروه های دولتی خوب پرچم های قرمز در این باره برافراشتند و نگرانی ها پس از گزارشاتی که از منابع دولتی در هنگام تهیه و ویرایش استفاده شد ، مطرح شد.

معامله کتاب کوئومو همچنین در حال انجام تحقیقات جنایی از سوی دفتر لتیتیا جیمز ، دادستان کل ایالت و همچنین تحقیق از مجمع ایالتی است.

در طول بیش از دو ساعت جلسه اجرایی بعدازظهر سه شنبه ، کمیسر JCOPE تصمیم گرفت که یک مشاور خارجی را برای تحقیق در این زمینه استخدام کند ، پس از آن خوزه نیوس ، رئیس جدید JCOPE که به تازگی منصوب شده است ، این توافق را به صورت مبهم توصیف کرد.

نیوکس گفت: “کمیسیون تصمیم گرفت بازداشت وکیل مستقل را برای انجام تحقیقات درباره عملیات قانونی و رویه ای کمیسیون تایید کند.” نیوس از سوی فرماندار کتی هوچول روز دوشنبه منصوب شد تا جانشین منصوب کوئومو شود که به طور موقت در حال تکمیل پست است.

در آستانه جلسه غیرعلنی ماراتن ، دیوید مک نامارا ، نامزد جمهوری خواه در کمیسیون تلاش کرد تا این موضوع را در پرونده عمومی تعریف کند و از رهبری کمیسیون در مورد ملاحظات تحقیق در مورد بیانیه ای که می خواهد ببیند چگونه به Cuomo اجازه می دهد ، اظهار نظر کند. “مشارکت در فعالیتهای خارج از …. انتشار کتاب برای منافع شخصی بحران آمریکا. “

قبل از پایان کار ، مک نامارا توسط نیوکس قطع شد و کمیسیون بلافاصله بدون هیچ نظر عمومی در کمتر از پنج دقیقه وارد جلسه غیرعلنی شد. سخنگوی JCOPE از اظهارنظر بیشتر از آنچه نیوفس در یک جلسه عمومی گفت ، خودداری کرد.

ریچ آزوپردی ، سخنگوی کمپین Cuomo در پاسخ به رای گیری سه شنبه JCOPE گفت: “اگر JCOPE می خواهد JCOPE را بررسی کند ، فقط این کار را انجام دهید.”

رای گیری JCOPE می تواند نشان دهنده تلاش های کمیسیون برای بازیابی بخشی از استقلال و اعتبار خود پس از اتهامات اعمال شده توسط Cuomo بر آن باشد. سرنوشت هیئت مبهم است و هوچول اعلام کرده است که می خواهد برای اصلاحات اخلاقی گسترده تری تلاش کند.

این دومین بار است که در ماه های اخیر این کمیسیون درخواست انجام تحقیقات درباره اقدامات خود را می کند. در رای گیری ماه آگوست ، JCOPE از دفتر دادستان کل جیمز خواست نشت اطلاعات احتمالی محرمانه به کوئومو راجع به دستیار و دوست نزدیک وی جو پروکوکو ، که اکنون به اتهام فساد در حال گذراندن دوران محکومیت خود در زندان فدرال است ، بررسی کند.

گری لاوین ، جمهوری خواه منصوب در کمیسیون JCOPE و منتقد دیرینه روند تصویب کتاب کوئومو ، گرچه خوش بینی او اندازه گیری شد ، گفت: “پیشرفت در حال پیشرفت است”. س Theال این است ، “آیا پیشرفت آنقدر کند است که در جایی که همه چیز آشکار می شود به شکل آب نبات تبدیل می شود؟”

هنگامی که بهار سال گذشته پس از مجموعه ای از ادعاها در مورد ارعاب و آزار جنسی علیه کوئومو شروع شد ، معامله کتاب سودآور او ، که در اوج محبوبیت همه گیر او تضمین شده بود ، مورد بررسی فزاینده ای قرار گرفت.

برای اینکه کوئوم تابستان گذشته خاطرات همه گیر خود را بنویسد ، ابتدا به تأیید JCOPE ، داور آینده نگر اخلاق ملت نیاز داشت. اما کمیسیون کامل هرگز به این درخواست رای نداد.

جودیت موگول ، وکیل اتاق اجرایی در نامه نگاری که چند ماه بعد از طریق درخواست آزادی اطلاعات منتشر شد ، در ژوئیه 2020 از وی درخواست مجوز کرد ، اما مشخص نکرد که فرماندار چقدر درآمد دارد ، اما قول داد که از منابع دولتی استفاده نخواهد شد. این درخواست یک هفته بعد توسط مارتین لوین ، معاون مشاور عمومی JCOPE ، در بین یک جلسه کامل و اجماعی کمیسیونر در این مورد ، مورد تأیید قرار گرفت ، چیزی که اعضای کمیسیون جمهوری خواه ماهها با آن مخالف بودند. کارکنان JCOPE از طریق سخنگویان اعلام کرده اند که آنها به طور منظم درخواست های درآمد خارج را بدون رأی کمیسیون کامل بررسی و تأیید می کنند.

مک نامارا در مصاحبه با WNYC/Gothamis پس از رای گیری گفت: “ما از فرماندار فعلی می خواهیم یک درخواست فعالیت خارجی ارائه دهد که منجر به پرداخت بسیار قابل توجهی برای گزارش مواردی که در دوران تصدی وی در فرمانداری بوجود آمده است.” “این موضوعی است که باید به کمیسیون کامل بیاید.”

فرماندار سابق از افشای پرداخت 5.1 میلیون دلاری خودداری کرد تا اینکه سرانجام اظهارات مالیاتی خود را در ماه مه ، هفت ماه پس از انتشار خاطرات ، منتشر کرد. هنگامی که فعالیت سیاسی کوئومو در اوایل سال جاری منفجر شد ، فروش کتاب های او به شدت کاهش یافت. به گفته نیویورک تایمز ، کمتر از 50،000 نسخه تا کنون فروخته شده است.

تقریباً همزمان با تأیید قرارداد خرید کتاب توسط کوئومو در تابستان گذشته ، دولت وی انتشار اطلاعات مربوط به مرگ و میر افراد مبتلا به کووید -19 از جمله اصلاح گزارش های وزارت بهداشت برای کاهش تعداد کشته ها را به تعویق انداخته است.

دیدگاهتان را بنویسید