کانسیلر قبل از کرم پودر یا بعد؟


آیا می از کانسیلر به جای کرم پودر استفاده کرد؟کد: ۱۴۰۱۰۹۰۲۶۸۳۶۰۱۹۰۳۶
، (اخبار رسمی):
کرم پودر و کانسیلر دو ابزار آرایشی از نوع کرمی هستند که مکمل ترکیبند. این دو محصول برای زیرسازی پوست و پوشاندن نواقص پوستی اعم از جای جوش، لک، تیرگی و تفاوت های رنگی پوست بکار میروند.با در نظر گرفتن اولویت استفاده از آنها می توان یک میکاپ بدون نقص داشته باشید.

کانسیلر قبل از کرم پودر یا بعد؟

اول کانسیلر بزنیم یا کرم پودر

چیزی که می گوید پوستی صاف و یک دست نقش مهمی در زیبایی هر فرد دارد. جدا از مراقبت های پوستی، ترفندهای آرایشی نیز در این مورد به شما کمک خواهد کرد. اگر با داشتن پوستی سالم، آرایشی ناقص و نصفه و نیمه انجام دهید در زیباتر نشان دادن چهره خود موفق عمل کنید. در این مطلب سعی کنید شما را با ترفندهای زیبای پوست علی الخصوص زیرسازی و یکدست کردن پوست توسط کرم پودر و کانسیلر دو لوازم آرایش مهم و کاربردی آشنا کنیم. پس لطفا تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

کرم پودر چیست و چه کاربردی دارد؟

یکی از اصلی ترین یا بهتر بگوییم پایه و اساس آرایش صورت کرم پودر است. کرمی که از آن استفاده می شود، می تواند زیبایی شما را دو چندان کند. کرم پودر با یکنواخت سازی پوست و محو کردن کامل نواقص جایگاه ویژه ای میان انواع و اقسام لوازم آرایشی پیدا کند. این کرم آرایشی با فرمولاسیون ویژه خود می تواند پوست شما را در برابر عوامل خارجی محافظت کند و نواقص پوستی شما را به خوبی پوشش دهد. رایج ترین نوع کرم پودر حالت آن است که به خوبی روی پوست پخش و جذب می شود. شما می توانید بعد از تمیز کردن صورتتان با تونر و سپس استفاده از پرایمر، از کرم پودر مخصوص نوع پوستتان و زیرسازی آرایش فوق العاده برای پوستتان استفاده کنید.

برندهای مطرح بسیاری از انواع کرم پودر برای تایپ های پوستی مختلف تولید کرده اند. مانند هدی بیوتی، نارس، کلینیک، استی لادر و … . که فرضا کرم پودر کلینیک بهتره یا استی لودر موضوعی است که هرکس با توجه به توقعات خود از یک محصول می تواند به آن پاسخ دهد.

کانسیلر چیست و چه کاربردهایی دارد؟

کانسیلر نوعی از لوازم آرایشی کرمی است که نقش بسزایی در محو جوش، جای جوش، آکنه، کک و مک، تیرگی دور چشم و اسکارهای پوستی دارد. کانسیلر یا اصلاح کننده رنگ، نوعی کرم پودر روشن است که با استفاده از آن می توانید نواقص پوست را کاملا بپوشانید. شما هرگز نمی توانید از کانسیلر به کرم پودر استفاده کنید، زیرا فرمولاسیون این محصول بسیار قوی تر بوده و برای رفع ایرادات موضعی کاربرد دارد. برای استفاده از کانسیلر کافی است مقدار مورد نیاز از آن را روی اسکارهای پوستی خود زده و با استفاده از پدهای مخصوص کانسیلر یا براش مخصوص دور چشم به محو آنها اقدام کنید.

از دیگر کاربردهای کانسیلر می توان به جلوگیری از پخش رژلب اشاره کرد. همچنین برای حجیم تر کردن لب ها و تمیزتر نشان دادن ابروهایتان هم می توانید از این محصول بسیار کاربردی استفاده کنید. کافی است بالا و زیر ابروهایتان را با کانسیلر روشن تر کنید تا ابروهایتان به خوبی خودش را در صورتتان نشان دهد.

اول کانسیلر بزنیم یا کرم پودر؟

در واقع کانسیلر را در هر زمانی می توان استفاده کرد چه قبل از کرم پودر و چه بعد از آن. اما اگر ایرادات جزئی روی پوست خود بهتر است از کرم پودر استفاده کنید. در صورتی که کرم پودر شفاف باشد، نواقص پوست شما را به طور کامل بپوشاند، در این زمان استفاده از کانسیلر می تواند نیازهای پوستی شما را تامین کند. هم چنین اگر اول کانسیلر بزنید بعد از کرم پودر، این امکان وجود دارد که هنگام پخش کرم پودر روی صورت نواحی کانسیلر شود، همچنین می تواند تغییر کند و لکه یا جوش های مخفی شده دوباره رنگ شوند. پوست خود را بیش از حد از جوش و لک دارید یا تیرگی و تفاوت رنگی در نواحی زیر چشم و اطراف چشم شما کاملا مشهود است می توانید از کرم پودر از کانسیلر استفاده کنید. در این صورت کمی وقفه ایجاد کرده و اجازه دهید کرم جذب پوست شما شود، سپس محصول آرایشی بعدی را مورد استفاده قرار دهید.

کانسیلر با دارا بودن فرمولاسیون ویژه پوست و اسکارهای پوستی، به طور تخصصی تر می تواند تیرگی ها و لک های پوستی را بپوشاند. هم چنین اگر ابتدا کرم پودر بزنید میزان دقیق تری از کانسیلر را مصرف می کند زیرا محل های مورد استفاده کاملا مشخص است. بدین صورت کرم را نیز بهینه مصرف کرده اید.

کانسیلر چه تفاوتی با کرم پودر دارد؟

  1. کانسیلر با دارا بودن رنگدانه های بیشتر می تواند نواقص پوستی مانند جای جوش، آکنه، کک و مک و تیرگی های اطراف را به طور ویژه ای پوشش دهد.
  2. کانسیلر را می توان فقط در برخی از قسمت های پوستی استفاده کرد. اما کرم پودر تمام سطح پوست را می پوشاند.
  3. کانسیلر را می توان بعد از کرم پودر استفاده کرد؛ در صورتی که مصرف کرم پودر را به خوبی بپوشاند می توانید از کانسیلر روی کرم پودر نیز استفاده کنید.

جمع بندی:

کرم پودر و کانسیلر جزو دو اقلام اصلی از لوازم آرایشی هر بانویی است که از آنها بهتر است پوست و زیبایی خود را استفاده کنند. بنابراین می خواهید در این مقاله کاربرد و نحوه بکارگیری این دو کرم را به خوبی به شما معرفی کنید و از این دو کرم استفاده کنید.

### پایان خبر رسمی