کاسرول برای گوشت و کلم (به علاوه مقداری طنز در مورد پیری)


من از زمانی که جری و من ازدواج کردیم، نسخه مادربزرگم را از یک کاسرول کلم درست می کنم. من عاشق کاسرول کلم هستم. شما می توانید این دستور غذا را در اینجا پیدا کنید. (من آن را “کلم پر نشده” هم می نامم، زیرا طعم آن شبیه کلم شکم پر است، فقط به شکل کاسرول.)

وقتی در کتاب آشپزی Heritage دستور گوشت و کلم ساخته شده توسط جانت لورا را دیدم، دیدم که با دستور غذای مادربزرگم بسیار متفاوت است و می خواستم آن را امتحان کنم. جانت خیلی شیرینه من دستور پخت علف کثیف او را در حین کار بر روی سریال Heritage تهیه کردم و زمانی که در آن زمان شروع به “تحقیق” در این دستور پخت کردم، متوجه شدم که شوهرش خانه ای را که من در آن بزرگ شده ام ساخته است (از بدو تولد تا ۱۵ سالگی)! او، شوهرش و فرزندانشان در آنجا زندگی می کردند.

به هر حال فکر کردم خیلی باحال بود، دخترش دستور غذا را در وبلاگ من دید و به جانت نشان داد. جانت در واقع زیباترین کارت تشکر را از طریق پست برای من فرستاد. سپس او برای من یک کتاب آشپزی خانوادگی (دستور پخت برای او و دخترانش) فرستاد. او ۹۷ ساله است و هنوز در سلامت کامل است. دوست دارم روزی چند ساعتی را با او چت کنم تا درباره خانه قدیمی ام، خانواده بزرگ او که در آنجا بزرگ شده اند و به طور کلی زندگی از آن زمان تا کنون بیشتر بدانم.

اما امروز تلاشم را برای خوردن یک غذای گوشت و کلم با شما به اشتراک می گذارم. من عاشق کلم هستم، بنابراین برای درست کردن آن هیجان زده بودم.

طبق معمول، من این را دقیقاً همانطور که جانت نوشته است رونویسی می کنم. من هیچ جایگزینی یا تغییری در دستور پخت نکرده ام. برای هر گونه توضیحی، یادداشت های من را بعد از دستور غذا ببینید. نسخه “چاپ پسند” توسط من با یادداشت های من بازنویسی شده است.

در اینجا یک نسخه قابل چاپ است!


کاسرول گوشت و کلم

۱ عدد پیاز متوسط ​​خرد شده
۱ پوند گوشت چرخ کرده
۱-۱/۲ فنجان پخته شده برنج
۱ سر کوچک کلم
۲ قاشق غذاخوری شکر قهوهای
۱ عدد تخم مرغ
شیر ۳/۴ پیمانه
۱ فنجان آب گوشت گاو
اولئو یا کره
نمک و فلفل
۱ فنجان پنیر رنده شده
پودرهای سوخاری

پیاز و گوشت گاو را سرخ کرده و کمی تفت دهید و کمی نمک و فلفل به آن اضافه کنید تا مزه دار شود. با برنج مخلوط کنید و کنار بگذارید. کلم را مکعبی خرد کنید و حدود ۵ دقیقه در روغن زیتون سرخ کنید. شکر قهوه ای را روی کلم بپاشید که در حال قهوه ای شدن است. قابلمه کره. نیمی از کلم، مخلوط گوشت و بقیه کلم را لایه لایه کنید. در یک کاسه جداگانه، تخم مرغ ها، شیر و آب گوشت را با هم مخلوط کنید، سپس روی قابلمه بریزید. پنیر و سپس آرد سوخاری را روی آن پخش کنید. در دمای ۳۵۰ درجه فارنهایت به مدت ۴۵ دقیقه بپزید.

نظر جانت: “این برای روزهای سرد که می خواهید آشپزخانه را گرم کنید خوب است.”

(تا حدی این چیزی بود که من را به این دستور غذا کشاند. پد گرم کننده من کار را انجام نمی داد و من یخ می زدم!)

نوشته های من:

محتوای چربی گوشت گاو را مشخص نکرده بود، بنابراین من فقط از چیزی که داشتم استفاده کردم – ۹۰/۱۰ فیله آسیاب شده.

سر “کوچک” کلم واقعاً همه چیز در مورد آشپز است. از آنجایی که من عاشق کلم هستم، تمایل داشتم از کله بزرگی که در یخچال داشتم استفاده کنم، اما پس از جستجو در گوگل، دیدم که یک کلم کوچک حدود ۲۸ اونس است. بنابراین، من فقط ۲۸ اونس را قطع کردم و استفاده کردم. (اما من از ۲۸ اونس تعجب کردم. اینجا در کنار گوشت گاو و برنج است.)

من ۲ قاشق غذاخوری استفاده کردم *پاکت شکر قهوه ای؛ وقتی شکر قهوه ای بسته بندی یا بدون بسته بندی مشخص نشده است، من با بسته بندی می روم.

من ترجیح دادم به جای کره از اولئو استفاده کنم، زیرا این همان چیزی است که در دستورالعمل ذکر کردم.

مطمئن نبودم از چه نوع پنیری استفاده کنم. در نهایت تصمیم گرفتم موزارلا را بخورم زیرا رشته ای است و به خوبی به هم چسبیده است. این انتخاب عالی بود!

از آنجایی که در مورد اندازه گیری آرد سوخاری مطمئن نبودم، ۳/۴ فنجان را تخمین زدم. با این حال، زمانی که شروع به سمپاشی کردم، فکر کردم که خیلی زیاد است. حدس زد نصف فنجان. هنوز هم زیاد – بنابراین در پایان از ۱/۳ فنجان استفاده کردم.

در مورد قهوه ای شدن کلم کمی عصبی بودم – نمی دانستم باید آن را بپزم تا زمانی که نرم شود یا اینکه آن را کارامل کنم. من با دستورالعمل ها رفتم که می گفت “حدود ۵ دقیقه” و این مدت بود که آن را پختم. بعد از چشیدن دستور غذا، قطعاً نمی‌خواهم نرم‌تر شود. دفعه بعد، ممکن است فقط ۴ دقیقه انجام دهم. در اینجا قبل و بعد از پخت کلم:

اینم قبل و بعد از گذاشتن تو فر…

در کل دستور پخت خیلی ساده ای بود! قطعا طعم متفاوتی نسبت به غذای کلم مادربزرگم دارد، اما این چیزی است که من به دنبال آن بودم – چیزی متفاوت. خوشمزه بود! علیرغم اینکه من کلم را خیلی دوست دارم، فکر می کنم نسبت خوبی از مواد دیگر بود و فکر نمی کنم دفعه بعد بیشتر اضافه کنم.


در کتاب دستور غذای جانت یادداشتی از سال ۱۹۹۶ در جشن تولد ۹۴ سالگی او گنجانده شده بود:

به همه خانواده و دوستانم،

از شما برای به اشتراک گذاشتن جشن تولد ۹۴ من متشکرم. خوشحالی و برکت من است که زندگی ام را با هر یک از شما به اشتراک می گذارم. همه شما خیلی دوست داشتنی هستید! خدا تو را حفظ کند!”

همچنین همراه یادداشت موارد زیر بود. من مطمئن نیستم که آن را نوشته است، اما خیلی خنده دار است!

چیزی که من می دانم این است که هر مرحله از زندگی مجموعه ای از چالش های منحصر به فرد خود را دارد. علاوه بر این چالش ها، هر مرحله از زندگی مجموعه ای از مزایای خاص خود را دارد. ممکن است برخی از مزایای “پیری شدن” را با شما در میان بگذارم؟

 • اگر گروگان گرفته شوند، احتمالا ابتدا آزاد خواهید شد.
 • هیچ کس انتظار ندارد که شما با یک ساختمان در حال سوختن تصادف کنید.
 • مردم ساعت ۹ شب زنگ می زنند و می پرسند “بیدارت کردم؟”
 • چیز دیگری برای یادگیری “راه سخت” باقی نمانده است.
 • چیزهایی که الان می خرید فرسوده نمی شوند.
 • ساعت ۴ بعد از ظهر می توانید شام بخورید
 • نمی توانید آخرین باری را که روی زمین دراز کشیده اید و تلویزیون تماشا می کنید به یاد بیاورید.
 • شما می توانید بدون رابطه جنسی زندگی کنید، اما بدون عینک نه.
 • قهوه یکی از مهمترین چیزهای زندگی است.
 • از شنیدن عملیات دیگران لذت می برید.
 • وارد بحث های داغ در مورد برنامه های بازنشستگی شوید.
 • شما مهمانی دارید و همسایه ها متوجه نیستند.
 • دیگر فکر نمی کنید محدودیت سرعت یک چالش است.
 • بدون توجه به اینکه چه کسی وارد اتاق می شود، تلاش برای نگه داشتن شکم خود را متوقف می کنید.
 • شما به PBS پول می فرستید.
 • با موسیقی آسانسور می خوانی.
 • دستان شما برای خواندن روزنامه خیلی کوتاه است.
 • پشت شما بیشتر از شما بیرون می آید.
 • چشمات خیلی بدتر نمیشه
 • در نهایت، سرمایه گذاری شما در بیمه درمانی نتیجه می دهد.
 • اسرار شما نزد دوستانتان محفوظ است زیرا آنها نیز نمی توانند آنها را به خاطر بسپارند.
 • عرضه سلول های مغزی شما در نهایت به حجم قابل کنترل کاهش یافته است.

ها ها ها ها! خیلی سرگرم کننده است، و من می توانم بسیاری از آنها را تشخیص دهم.

یکی دیگر از دستور العمل های عالی از جانت. و مطمئنا آخرین مورد نیست!

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر