چیزهایی که زندگی من را تغییر داد


برای سه چیز پنجشنبه، دستور نوشتن تصادفی که چند ماه پیش به ذهنم خطور کرد، فکر کردم در مورد سه چیز بنویسم که تأثیر زیادی بر زندگی من گذاشت (به غیر از ازدواج و بچه دار شدن– داده شده).

جالب است که چگونه لحظات خاصی در زندگی وجود دارد که به طور ناگهانی خط می کشند – قبل از ازدواج و بعد از ازدواج، قبل از بچه دار شدن و بعد از بچه دار شدن، و غیره. آنها نشانگر مراحل مختلف زندگی ما می شوند. ازدواج و بچه ها مشهود هستند، اما برخی از آنها ممکن است عجیب به نظر برسند که تأثیر گذاشته اند.

بنابراین، در اینجا سه ​​چیز وجود دارد که واقعاً زندگی من را تغییر داد …

۱. شکستن فکم.

عصر یک روز در نوامبر ۲۰۱۰، زمانی که جری سر کار بود، فیلم Wall-E را با نوح و الی تماشا کردم که در طول فیلم به خواب رفتند. نوح شش ساله و الی پنج ساله بود. نوح را برداشتم و به اتاق خوابش بردم. پسرها تخت دو طبقه داشتند و من نوح را روی تخت بالا بردم. ناگهان حالت تهوع شدیدی به من دست داد، که عجیب بود زیرا در آن زمان شکمی شبیه سنگ داشتم، و بلافاصله فکر کردم که باید به دستشویی بروم تا بتوانم سرم بیفکند.

من می‌توانستم سیاهی را ببینم که از دید محیطی من وارد می‌شود و دید تونلی به من می‌دهد که کوچک‌تر و کوچک‌تر می‌شد. شنوایی من خیلی خفه شد و صداهای تلویزیون باعث شد احساس کنم زیر آب هستم.

حتی به در اتاق خواب نوح هم نرسیدم. چیز بعدی که می دانستم این بود که با رو به پایین روی زمین از خواب بیدار می شدم. سرم آنقدر سنگین بود که آن را از روی زمین بلند کردم تا به اطراف نگاه کنم. متوجه حوضچه خونی زیر صورتم شدم. و دندان هایم… حتی نمی توانم احساس تلاش برای بستن دهانم را توصیف کنم. من تا به حال حتی یک استخوان نشکسته بودم، اما به طور غریزی *می دانستم* که فکم شکسته است. دندان‌هایم کاملاً نامرتب بود و فک پایینم به دلیل نداشتن کلمه بهتر احساس «فلاپی» می‌کرد.

درد هنوز ثبت نشده بود، اما من وحشت کردم زیرا نگران بودم که دندان هایم را از دست بدهم. خودم را از روی زمین بلند کردم، وارد حمام شدم و شروع به شستشوی دهانم با آب کردم و خون را به داخل سینک ریختم. می‌دیدم که دندان‌هایم هنوز به هم چسبیده بودند، اما فکم به وضوح شکسته بود. استخوان حتی یک سوراخ از لب پایینم و دیگری زیر چانه‌ام سوراخ کرده بود، جایی که خون از آنجا می‌آمد.

من به جای ۹۱۱ با والدینم تماس گرفتم، زیرا والدینم کمتر از یک مایل از من فاصله دارند و یکی از آنها می توانست پیش بچه هایم بماند در حالی که دیگری مرا به بیمارستان می برد. بچه ها هنوز خواب بودند، خوشبختانه – اگر آنها مجبور بودند ببینند چه اتفاقی افتاده، احساس وحشتناکی می کردم. نمی‌دانستم چه مدت از هوش رفته‌ام، اما فکر می‌کنم کمتر از چند دقیقه بود.

مادرم مرا به اورژانس برد و در آنجا به من گفتند که باید با آمبولانس به دیترویت ببرم زیرا آسیب فکم به حدی بود که نمی‌توانستند مرا درمان کنند. من به یک مرکز تروما سطح ۱ نیاز داشتم. شش روز بعد را در بیمارستان گذراندم و دو عمل جراحی روی فکم انجام دادم. سطح درد غیرقابل توصیف بود – با وجود مصرف سه داروی ضد درد، من همچنان دکمه تماس را هر چهار ساعت فشار می‌دادم تا فشار بعدی هر آنچه را که باید انجام می‌دادم دریافت کنم.

مرده سکسی بعد از اولین جراحی

بعد از عمل جراحی دوم، فک من را سیم کشی کردند تا استخوان ها خوب شوند. جراحان مجبور شدند صفحات تیتانیوم را به فک من بچسبانند تا آن را در کنار هم نگه دارند. از پنج جا کاملاً شکسته بود: یک بار درست در مرکز چانه من، یک بار در هر طرف چند اینچ عقب تر از اولی، و سپس دیگری در هر طرف درست قبل از زاویه استخوان به سمت بالا. بنابراین فک من شش تکه بود. من همچنین چند دندان را تراشیده و یک دندان آسیاب را ترک کرده بودم.

دندانپزشکم با دیدن عکس های اشعه ایکس من تحت تاثیر قرار گرفت، هاها.

شش هفته آینده اکنون یک تار است، و من مطمئن هستم که داروهای ضددردی که مصرف کردم دلیل بزرگی برای آن است! من نمی توانستم رانندگی کنم، بنابراین به دوستان و خانواده برای کمک به بچه ها برای رفت و آمد به مدرسه متکی بودم. و من فکر می کنم این چیزی است که کل تجربه را برای من تغییر داد. چشمانم به روی تمام افرادی که واقعاً به من اهمیت می دهند باز شد. من در این مدت وارد همه نقش های آنها نمی شوم، اما نگران چیزی نبودم.

وقتی من از بیمارستان به خانه آمدم، جین و برایان هر دو از ایالت خارج شدند

یکی از دوستان با چند دوست دیگر تماس گرفت و از آنها پرسید که آیا می‌خواهند برای خانواده‌ام شام درست کنند یا نه – بنابراین ما یک دو هفته به ارزش غذا پرداختیم. نتونستم بخورمشون، هاهاها! من رژیم مایعات داشتم، اما این یک آرامش بود که نگران چیزی نبودم که خانواده ام بخورند.

جری چند هفته از کار خود مرخصی گرفت (بدون حقوق) و والدین و خواهر و برادرم یک هدیه فوق العاده سخاوتمندانه پول به ما دادند تا پرداخت خانه، پرداخت ماشین، کسورات پزشکی و قبض های ماه را پوشش دهیم. خواهرم حتی برای تمام داروهایم نموداری تهیه کرد، زیرا برای جری (یا من) کاملاً گیج کننده است که سعی کنم به خاطر بیاورم چه زمانی برای مصرف هر دارو نیاز دارم (احتمالاً پنج یا شش دارو مصرف می کردم). چیزهای کوچکی از این دست، دوران سختی را بسیار آسان کرده است.

این خیلی طولانی شده است، بنابراین من فقط می گویم که من خانواده و گروه دوستان شگفت انگیزی دارم. من به شکستن فکم به عنوان یک دوران بد در زندگی ام نگاه نمی کنم. بلکه برعکس بود. احساس می کردم خیلی دوستش دارم و از او مراقبت می شود و برای اولین بار در زندگی ام نگران همه چیز نبودم. هر کس حاضر بود هر طور که می توانست کمک کند.

آن حادثه، شکستن فک من، یکی از نشانه های قبل و بعد زندگی من شد. قبل از شکستن فکم و بعد از شکستن فکم. شروع کردم به فکر کردن به همه چیز از این نظر که قبل یا بعد از آن بود. (شما می توانید تمام جزئیات حادثه را بخوانید و تمام تصاویر ناخالص را در این پست ببینید.)

۲. لیست ۳۰×۳۰ من.

فهرستی از ۳۰ کاری که می خواستم قبل از ۳۰ سالگی انجام دهم نوشتم. در آن زمان که آن را نوشتم تقریباً ۲۸ ساله بودم و به دنبال ایده هایی آنلاین برای گنجاندن آن در لیست گشتم. یکی از آنها “ورود به یک مسابقه ۵K و اجرای آن” بود. من دونده نبودم من هرگز دونده نبودم. من ورزش نکردم من هنوز بالای ۲۰۰ پوند بودم. در پس ذهنم، حتی نمی‌دانم واقعاً باور داشتم که هرگز کارهای فهرستم را انجام خواهم داد. من برای انجام آنها مصمم نبودم – من فقط یک فهرست نویس اجباری بودم. من هنوز هستم.

تا زمان.

دوستان من رنه (که من با آنها مربی کراس کانتری هستم) و راشل یک شب برای نوشیدن شراب آمدند و رنه خواست تا لیست من را ببیند. او گفت که می تواند در مورد ۵K به من کمک کند. من خیلی خجالت کشیدم نه بگویم، که واقعاً نمی خواستم این کار را انجام دهم، بنابراین مطمئن شدم. چند هفته بعد، او برای اولین مسابقه ۵K من یک کارت تولد با یک “کوپن” به من داد. آن موقع نمی توانستم عقب نشینی کنم!

و اینگونه شد که من یک دونده شدم. ۵K در ماه اکتبر بود، بنابراین من ۹ ماه فرصت داشتم تا برای آن تمرین کنم. من حتی یک مایل هم دویده بودم و حتی مطمئن نیستم که می‌دانم ۵K چقدر فاصله دارد یا خیر! در ماه می در حال تمرین برای پیاده روی نیمه ماراتن بودم، بنابراین شروع کردم به اضافه کردن کمی دویدن به پیاده روی هایم. (در صورت علاقه می توانید کل داستان را اینجا بخوانید.)

تبدیل شدن به یک دونده درهای زیادی را به روی من باز کرد: من شروع به نوشتن Runs for Cookies تنها با چند خواننده کردم. سپس Sparkpeople من را در صفحه اول خود معرفی کردند و بازدیدهای صفحه من یک شبه منفجر شد. سپس در برنامه دکتر اوز بودم که بیشتر تبلیغاتی بود (و من وحشت داشتم – وبلاگ نویسی کمتر به یک مجله خصوصی تبدیل شد و بیشتر به یک چیز مقدس تبدیل شد – چرا مردم این را می خوانند؟ -). من با ریک از طریق وبلاگم آشنا شدم و تیم Ragnar Relay را تشکیل دادیم. یکی از آن هم تیمی ها صاحب یک شرکت فیلمسازی کوچک بود و تصمیم گرفتند مستندی درباره آن بسازند. مجله Runner’s World(!) علاقه مند شد و داستانی در مورد فیلم نوشت که با عکس های من پخش شد. و نتفلیکس مستند را برداشت – تصور کردن ویدیوهایی از شما در نتفلیکس چقدر ترسناک است؟! – خوب، من در عین حال ناراحت و هیجان زده شدم.

هرگز در طول یک میلیون سال حدس نمی زدم که یک روز در مجله ای در مورد RUNNING باشم.

اگر من آن فهرست ۳۰×۳۰ را نمی نوشتم (احتمالاً بعد از خوردن چند لیوان شراب و احساس جاه طلبی بیش از حد) هیچ یک از آن چیزها اتفاق نمی افتاد. راستش نمی دانم اگر این اتفاق نمی افتاد، امروز زندگی ام چگونه بود. حدس می‌زنم می‌توانستم بگویم که شروع به کار Runs for Cookies بود که جرقه‌ای برای شروع همه چیز بود، اما اگر یک دونده نمی‌شدم، این وبلاگ را راه‌اندازی نمی‌کردم.

من و رنه بعد از اولین ۵K من

۳. بازسازی خانه، به سبک DIY.

من مطلقاً هیچ سرنخی نداشتم که چگونه چیزهایی را از چوب بسازم یا دیوارهای خشک را آویزان کنم یا حتی قالب بندی نصب کنم. در آگوست ۲۰۱۸، همه چیز از زمانی شروع شد که تصمیم گرفتم ببینم آیا برداشتن سقف بافت حتی امکان پذیر است یا خیر. من یک “خراش” (یک چاقوی دیوار خشک، اگرچه نمی دانستم برای آن استفاده شده است) پیدا کردم و کمی آب روی سقف اتاق لباسشویی پاشدم تا آن را آزمایش کنم. هنگامی که آب یک لحظه جذب شد، بافت درست خراشیده شد.

مطمئناً در آن زمان هیپومانیک بودم. فوراً به جری گفتم که باید این کمدها را در آشپزخانه برداریم و این دیوار کوچک را در اینجا برداریم و بافت را از سقف بتراشیم و غیره. و ما شروع به انجام آن کردیم – درست در همان لحظه. هر پروژه کوچک به پروژه دیگری و دیگری منجر شد.

من می خواستم پول پس انداز کنم (من به تازگی ۱۴۰۰۰ دلار بدهی کارت اعتباری را پرداخت کرده بودم)، بنابراین به جای استخدام افراد برای انجام کار، ویدیوهای YouTube را تماشا کردم و خودم یاد گرفتم که این کار را انجام دهم. می‌توانید بگویید که چه بخش‌هایی از خانه را ابتدا انجام دادم در مقایسه با آنچه که در آخر انجام دادم، زیرا با ادامه هر پروژه، تمرین و مهارت بیشتری داشتم. این یک جدول زمانی بصری است، واقعا، هاها.

من یاد گرفتم که عاشق ساختن چیزهایی از چوب هستم – باز هم، اولین پروژه های من سخت هستند – و چند ابزار دست دوم را در Facebook Marketplace خریدم. مانند بسیاری از علایقم، مدتی به یک وسواس تبدیل شد و هر چیزی که به دستم رسید را در مورد آن یاد گرفتم. این سرگرمی مورد علاقه من است. مطمئنم چیزهایی که اکنون می سازم بعداً با بهتر شدن من بد می شوند، اما هنوز وقتی پروژه ای را تمام می کنم احساس غرور می کنم.

اکنون که یاد گرفته‌ام چگونه کارهای جدید زیادی انجام دهم، نمی‌توانم آن‌ها را «بیاموزم» — بنابراین بازسازی خانه زندگی را متحول کرد زیرا می‌توانم کارهای زیادی را انجام دهم که هرگز نمی‌دانستم می‌توانم. من در طول مسیر اشتباهات زیادی مرتکب شده ام و هیچ چیز در بازسازی کامل نشده است، اما شخصیت دارد. و من یک سرگرمی جدید دارم.

برش میزهای جدید حتی نمی‌دانستم که کانتر می‌تواند یک چیز DIY باشد!

من در طول مسیر پست هایی در مورد بازسازی نوشتم و می توانید لیستی از آنها را با تصاویر قبل و بعد از اینجا پیدا کنید.

و اینها هستند… سه چیز که تأثیر بسیار زیادی بر زندگی من داشتند. خنده دار است که چگونه یک لحظه در زمان، چیزی بسیار ساده، می تواند کل مسیر زندگی شما را تغییر دهد!