چگونه یک خریدار کولز حجم عظیمی از گوشت ارزان را به دست آورد: بهترین زمان برای رفتن به کولز وولورث چیست؟


خریدار باهوش با رفتن به سوپرمارکت در یک زمان خاص، گوشتی به ارزش ۱۷۰ دلار به قیمت تنها ۲۵ دلار در کولز به دست می آورد – اما برخی از آنها با این معامله موافق نیستند.

 • یک مادر از کوئینزلند صدها نفر را با گوشت و خواربار فروشی خود تحت تاثیر قرار داد
 • خریدار مقتصد کولز فقط با ۲۵ دلار و ۲۰ دلار غذا به ارزش ۱۶۹.۹۴ دلار به دست آورد.
 • او طیفی از خریدهای مرغ از جمله بال، پا، گردن و پرندگان کامل را به دست آورد
 • شکارچی معامله کالای خود را در فیس بوک به اشتراک گذاشت اما همه تحت تأثیر قرار نگرفتند
 • بسیاری نسبت به انجماد مرغ با تخفیف بسیار نزدیک به تاریخ مصرف آن هشدار دادند
 • برخی دیگر ادعا کردند که اگر گوشت بلافاصله منجمد یا پخته شود، خوب است

یک مادر مقتصد استرالیایی صدها نفر را با خرید مواد غذایی ارزان قیمت خود تحت تأثیر قرار داده است که باعث صرفه جویی بیش از ۱۴۰ دلار شده است – اما برخی از آنها نسبت به تهیه گوشت با تخفیف هشدار داده اند.

خریدار اهل کومرا در کوئینزلند موفق شد ۱۷۰ دلار مرغ و همچنین مقداری لبنیات و اغذیه فروشی ها را فقط با ۲۵ دلار به دست آورد که در ساعت ۷ بعد از ظهر در راه بازگشت به خانه از محل کار به کولز رفت تا جایی که قرار بود یک توقف سریع باشد.

“یک همسر خانه خوشبخت. به ارزش ۱۶۹.۹۴ دلار. ۲۵.۲۰ دلار پرداخت شده است. او در پستی به گروه فیس بوک Markdown Addicts Australia با عکسی از مغازه ارزان قیمت خود نوشت.

یک خریدار باهوش موفق شد مرغ و خواربار با تخفیف 170 دلاری را با قیمتی بیش از 25 دلار خریداری کند، با این حال بسیاری نسبت به انباشت گوشت نزدیک به تاریخ مصرف هشدار دادند.

یک خریدار باهوش موفق شد مرغ و خواربار با تخفیف ۱۷۰ دلاری را با قیمتی بیش از ۲۵ دلار خریداری کند، با این حال بسیاری نسبت به انباشت گوشت نزدیک به تاریخ مصرف هشدار دادند.

شکارچی مقرون به صرفه ۲۱ بسته مرغ و بوقلمون شامل پرندگان کامل، بال‌ها، نرگس، پاها و گوشت چرخ کرده و همچنین یک قهوه سرد، ماست و هوموس را تنها با کسری از قیمت خرید.

پست او صدها نظر را به خود جلب کرد و باعث بحث و جدل در میان خریداران شد که از نگه داشتن گوشت در نزدیکی تاریخ مصرف آن برای مدت طولانی، حتی زمانی که منجمد است، هشدار دادند.

چرا نباید مرغ خام را بشویید؟

مرغ: فوق العاده خوشمزه و منبع عالی پروتئین است. اما همچنین می‌تواند میزبان باکتری‌های ناخوشایند باشد، و همه دست اندرکاران غذا باید در تهیه آن احتیاط کنند.

برای شروع، مرغ خام را نشویید. باکتری روی سطح آن می تواند به صورت قطرات ریز که در اطراف آشپزخانه شما پاشیده می شود پخش شود – سطوح، تجهیزات و سایر مواد غذایی را آلوده کند.

پختن مرغ به طور کامل باکتری ها را از بین می برد.

همچنین، زمانی که مرغ خام را تهیه می کنید، به یاد داشته باشید که دست های خود را قبل و بعد از دست زدن بشویید و از تخته ها و ظروف خردکن جداگانه استفاده کنید تا از پخش شدن باکتری ها به غذای آماده جلوگیری کنید.

بازی ایمن با غذا فقط چند ثانیه طول می کشد.

همیشه ارزشش را دارد.

منبع: QLD سالم تر

انتخاب عالی به خصوص با هزینه گوشت! اما نگرانی من هرگز اجازه نمی دهد آن را بخورم – گوشت با تخفیف مخصوصا مرغ ممنوع است، یک مادر هشدار داد.

یکی دیگر توصیه می کند: «به نظر می رسد دو بار کاهش یافته است، ممکن است بخواهید آن را سریع بو کنید. این امر در مورد مواردی که در تاریخ به روز یا یک روز یا ۲ روز باقی مانده و در هنگام ترخیص خریداری شده اند، اعمال می شود.’.

پنجمی با کنایه گفت: «اگر می‌خواهید چیزی بخورید که می‌تواند شما را بسیار بیمار کند و آن را تا زمانی که خوشحال هستید، یک معامله خوب بنامید، من واقعاً امیدوارم که دچار مسمومیت غذایی جدی نشوید».

آیا برخی از شما واقعاً فکر می کنید وقتی ساعت نیمه شب را نشان می دهد، مرغ فوراً آغشته به سالمونلا است؟ مثل اینکه می دانید باکتری اینطوری درست کار نمی کند…» دیگری استدلال کرد.

برخی دیگر پیشنهاد کردند گوشت تخفیف‌خورده را قبل از انجماد باز، بسته‌بندی مجدد و حتی آبکشی کنید تا مطمئن شوید که آیا خوردن آن بی‌خطر است یا خیر.

یکی از خریداران گفت: «گوشت ترخیص (نه فقط مرغ) همیشه باز می شود، بو می کشد، آزمایش لزج انجام می شود، دوباره بسته بندی می شود و منجمد می شود.

من از بسته بندی اصلی آب میوه را می شوم، سپس آنها را در کیسه های فریزر تقسیم می کنم و منجمد می کنم. وقتی مسموم شدم، قبلاً بدون شستن ترشی شده و پخته شده بودم، دومی توضیح داد.

اما کارشناسان ایمنی مواد غذایی گفته اند که مرغ خام را نشویید زیرا می تواند باکتری های مضر را در اطراف آشپزخانه پخش کند.

طبق ابتکار دولت کوئینزلند Healthier، شستن مرغ توصیه نمی شود زیرا قطرات باکتری می توانند در اطراف آشپزخانه بپاشند و سطوح، تجهیزات و سایر مواد غذایی را که باعث بیماری هایی مانند سالمونلا می شوند، آلوده کنند.

بسیاری از بسته‌های مرغ کولز به مشتریان توصیه می‌کنند که در دمای ۵ درجه سانتیگراد یا کمتر از آن نگهداری کنند و در صورت انجماد، این کار را در روز خرید انجام دهند و ظرف یک ماه استفاده کنند.

قبل از پخت، اجازه دهید تا کاملاً در یخچال ذوب شود و تا زمان استفاده در یخچال نگهداری شود. ظرف ۱ روز پس از ذوب استفاده کنید. پس از ذوب، دوباره یخ نزنید،» در بسته نوشته شده است.

مراحل ساده برای منجمد کردن و آب کردن گوشت مرغ به طور ایمن

اگر گوشت مرغ خام را به صورت عمده خریداری می کنید، احتمالاً برای استفاده بعداً باید مقداری از آن را فریز کنید.

هر بار که گوشت مرغ را منجمد و آب می‌کنید، رطوبت خود را از دست می‌دهد که می‌تواند بر کیفیت غذا تأثیر بگذارد، اما اگر این نکات را رعایت کنید، انجام این کار بی‌خطر است.

هنگام منجمد کردن گوشت مرغ خام:

 • به محض دریافت آن به خانه (و قطعاً قبل از تاریخ استفاده) این کار را انجام دهید.
 • آن را در دمای زیر ۲۰- درجه سانتی گراد فریز کنید (بیشتر فریزرهای خانگی باید در این دما باشند)
 • به اندازه وعده غذایی بسته بندی کنید تا نیازی به یخ زدن مجدد قسمت های استفاده نشده نداشته باشید

هنگام آب کردن گوشت مرغ منجمد:

 • اطمینان حاصل کنید که قبل از پختن کاملاً ذوب شده است
 • در یخچال یا مایکروویو ذوب کنید – روی نیمکت ذوب نکنید
 • اگر در یخچال ذوب شد، گوشت را در ظرفی در قفسه پایینی قرار دهید

گوشتی که بیش از یک روز در حال آب شدن است را دور بریزید.

چه مدت می توان مرغ را قبل از استفاده منجمد نگه داشت؟

دستورالعمل های روی در یا درب فریزر خود را برای مدت ماندگاری مرغ، گوشت و غیره بررسی کنید.

از نقطه نظر ایمنی می توانید گوشت های منجمد را برای سال ها نگهداری کنید. اما با گذشت زمان ارزش و کیفیت مواد مغذی از دست خواهد رفت.

منبع: فدراسیون گوشت مرغ استرالیا