چگونه مدیتیشن را شروع کنیم


توجه اساس کار من در مورد روش تغذیه توجه است و همه کارهایی که در اینجا در Nutrition Stripped انجام می دهیم ، با این حال اکثر مردم توجه را به عنوان بخش اصلی تغذیه خود نمی پندارند.

داشتن یک تمرین روزانه آگاهانه می تواند عادات غذایی شما را پشتیبانی کند و مزایای بیشمار دیگری از مدیتیشن را برای شما به ارمغان بیاورد.

اگر تازه وارد توجه شده اید ، ابتدا تعریف کنید که این چیست:

ذهن آگاهی با آگاهی از افکار ، احساسات ، رفتارها ، محیط و احساسات جسمانی جسمانی هنگام انجام بی گناهی و شفقت هنگام مشاهده ، لحظه حال را تجربه می کند.

این آگاهی بیش از یک روش تغذیه از شما پشتیبانی می کند ، بنابراین بیایید بررسی کنیم که چرا استفاده از توجه در هنگام ایجاد عادات غذایی برای شما بسیار مهم است.

چگونه تمرین مدیتیشن می تواند عادات غذایی شما را حفظ کند

1. با غذاها رابطه مثبت ایجاد کنید

با دسترسی دقیق به تغذیه ، هیچ راهی “درست” یا “غلط” برای غذا خوردن وجود ندارد. توجه به شما کمک می کند تا قضاوت ، گناه و کمال گرایی را رها کنید و در عوض تمرین کنید که به خود ترحم کنید تا بتوانید از تجربیات خود درس بگیرید و همچنین از نقش های زیادی که غذا در زندگی شما ایفا می کند قدردانی کنید.

2. شما به آنچه برای نیازهای منحصر به فرد خود بهترین است اعتماد می کنید

شما یاد می گیرید که آگاهی عمیق تری از بدن و تجربیات خود ایجاد کنید تا شما را در کشف و درک نیازهای منحصر به فرد خود راهنمایی کند. همانطور که با بدن خود هماهنگ تر می شوید ، اعتماد به نفس خود را در مورد نحوه تغذیه و مراقبت از خود افزایش می دهید و به این ترتیب عادات غذایی شما بسیار راحت تر می شود.

3. شما از همه جنبه های رفاه خود بیشتر مراقبت می کنید

مدیتیشن ذهن آگاهی و کاهش استرس مبتنی بر توجه (MBSR) نشان داده است که سطح استرس ، اضطراب ، افسردگی ، درد جسمی ، ضربان قلب و فشار خون بالا را کاهش می دهد در حالی که باعث افزایش و بهبود سلامت عاطفی ، توجه ، عملکرد ایمنی ، عملکرد مغز ، وضوح ذهنی می شود. ، تمرکز ذهنی ، احساس آرامش و خواب. توجه به خودی خود نه تنها تأثیر مستقیمی بر رفاه شما دارد ، بلکه زمانی که آن مناطق از رفاه شما به خوبی مراقبت می شوند ، از توانایی شما در انتخاب تغذیه برای خود پشتیبانی می کند.

4 مرحله برای ایجاد تمرین مدیتیشن

راههای بسیار زیادی برای شروع با مدیتیشن وجود دارد! ترجیح یادگیری شما هر چه باشد ، منبعی در دسترس است که شامل برنامه ها ، کتاب ها ، فیلم ها ، کلاس های گروهی و آموزش های فردی است که می توانید از آنها برای شروع استفاده کنید.

1. یک فضای آرام و راحت آماده کنید

نشستن هنوز هم می تواند بسیار دشوار باشد ، به خصوص اگر تازه توجه خود را شروع کرده اید. داشتن یک صندلی راحت اختصاص داده شده برای مدیتیشن مهم است.

من عاشق تشک طبی آووکادو هستم زیرا این یک ماده گیاهی طبیعی و ارگانیک است و دارای یک ماده پر از فاژ است که پایه ای محکم اما راحت ایجاد می کند که با بدن منحصر به فرد شما سازگار می شود.

من مدت ها وکیل آووکادو هستم زیرا آنها سعی می کنند محصولات با کیفیت بالا و همچنین برای سلامتی شما ، کشاورزان و کره زمین ، که برای رفاه ما بسیار مهم است ، تهیه کنند.

2. یک برنامه مدیتیشن را بارگیری کرده و کوچک شروع کنید

اگر به تازگی شروع به کار کرده اید ، یکی از ساده ترین کارهایی که می توانید انجام دهید این است که از برنامه ای در تلفن خود استفاده کنید تا مدیتیشن های هدایت شده را امتحان کنید و تعیین کنید از چه نوع مدیتیشن لذت می برید.

برخی از برنامه های دارای رتبه خوب عبارتند از:

  1. فضای سر
  2. ساکت
  3. درک تایمر

هنگامی که برنامه ای با سبک مدیتیشن مورد نظر خود پیدا کردید ، به دنبال چند مدیتیشن 5 دقیقه ای یا کمتر باشید. به یاد داشته باشید که شما تازه شروع به کار کرده اید و ایجاد صبر ، آرامش و راحتی با نشستن و پاکسازی ذهن ، کمی طول می کشد.

نیازی نیست که با 30 دقیقه شروع کنید (و شاید هرگز حتی به این مدت هم نیاز نداشته باشید یا بخواهید!) آن را یک قدم در هر مرحله بردارید و بدانید که 2-5 دقیقه برای شروع تغییر کافی است.

چگونه ارتباط ذهن و بدن خود را تقویت کنید

3. انتخاب کنید کدام قسمت از برنامه معمول شما برای تمرین مدیتیشن شما مناسب است

تنظیم زنگ ساعت برای بیدار شدن زودتر ممکن است بهترین زمان برای مدیتیشن نباشد.

در عوض به روز موجود خود نگاه کنید و جایی را که معمولاً 5 تا 10 دقیقه در اختیار دارید پیدا کنید. این می تواند در زمان استراحت ناهار ، درست قبل از خواب ، یا صبح هنگام افزایش قهوه یا چای شما باشد.

پیاده سازی تمرین مدیتیشن در روال قبلی شما ، انجام آن را برای شما آسان تر می کند! هنگامی که می دانید چه زمانی برای شما بهترین زمان است ، یک یادآوری یا زنگ هشدار را در تلفن یا تقویم خود تنظیم کنید تا فراموش نکنید. این یک عادت جدید است و داشتن این یادآوری به پرورش این عادت کمک می کند.

4. یک مجله بازتابنده داشته باشید

من نمی توانم روزنامه نگاری کافی را توصیه کنم ، زیرا یکی از قوی ترین ابزارها است.

می توانید از مجله برای حمایت از شما به طرق مختلف از مجلات غذایی استفاده کنید (به عنوان مثال آنچه را که در زمان غذا خوردید ، احساس شما چه بود ، گرسنگی شما چه بود ، هوس ها ، مشکلات گوارشی ، سلامت عاطفی در اطراف غذا و غیره) ، تا روزنامه نگاری در مورد استرس روز به عنوان طرز تفکر ، روزنامه نگاری در مورد آنچه که هر روز از آن تشکر می کنید ، و غیره.

نشان داده شده است که روزنامه نگاری فیزیکی با قلم و کاغذ به افزایش عملکرد شناختی و حفظ اطلاعات به جای استفاده از دیجیتال کمک می کند – بنابراین روش قدیمی را امتحان کرده و با خود ثبت نام کنید.

پس از تمرین واسطه گری ، چند دقیقه وقت بگذارید تا بنویسید و در مورد احساس خود در مورد آنچه در طول تمرین ظاهر شد و قصد خود برای روز خود (یا روز بعد در صورت مدیتیشن در شب) فکر کنید. این لحظه توجه بیشتر پس از تمرین مدیتیشن ، شما را بیشتر در تنظیم ذهن و بدن راهنمایی می کند و می تواند به عمق تمرین شما کمک کند.

آن را در تمرین قرار دهید

مدیتیشن به دلایلی یک تمرین است. هیچ روش اشتباهی برای مدیتیشن وجود ندارد و در حین تمرین و سازگاری ، آنچه را که برای شما مناسب تر است پیدا خواهید کرد. شروع کار اولین قدم برای پرورش یک تمرین مدیتیشن قوی است.دیدگاهتان را بنویسید