چهار نکته برای چربی سوزی بهتر – مشاوره تغذیه تلفن


چهار نکته برای چربی سوزی بهتر

بهبود سلامت کلی همراه با چربی سوزی کار بسیار دشواری است. در اینجا چهار راه برای چربی سوزی سریعتر و کاهش وزن آورده شده است.

آیا تا به حال به شما گفته شده است که برای سوزاندن چربی بیشتر باید کمتر غذا بخورید و بیشتر ورزش کنید؟ این معادله به عنوان تعادل انرژی شناخته می شود. علیرغم موفقیت (یا فقدان آن) با ورزش شدید و رژیم کم کالری ، علم این نظریه را پشت سر می گذارد. قانون ترمودینامیک می گوید که نه می توان انرژی ایجاد کرد و نه از بین رفت. بنابراین ، اگر فرد بیش از حد انرژی دریافت کند ، این تغییرات در بافتهای بدن ذخیره می شود. در زمان کمبود ، بدن از بافت ماهیچه ای یا چربی انرژی می گیرد.

با این حال ، تمرین چند ساعته در باشگاه بدنسازی در حالی که سوخت بدن شما بسیار کم است ، همیشه عملی نیست. انجام این کار به هیچ عنوان توصیه نمی شود. پنج عامل بر متابولیسم بدن و توانایی سوزاندن چربی تأثیر می گذارد. هدف ما بهینه سازی هر یک از این موارد برای افزایش هزینه کلی انرژی و چربی سوزی است. بیایید به هریک نگاه کنیم تا بدانیم چگونه می توانیم عملکرد متابولیک بدن را بهبود بخشیم.

1- میزان متابولیسم پایه (BMR) نشان دهنده انرژی مورد نیاز برای حفظ عملکرد اولیه انسان است. این گزینه بر سن ، جنس ، قد و وزن شما تأثیر می گذارد. مصرف کمتر از 1000 کالری در روز توصیه نمی شود ، زیرا این به طور کلی حداقل انرژی مورد نیاز برای عملکردهای اساسی بدن است و کاملاً ضروری است. آیا می توان BMR خود را افزایش داد؟ قطعا. اما چگونه! با تمرینات قوی با وزنه امکان پذیر است. با ایجاد ماهیچه های فعال متابولیک ، متابولیسم شما در حالت استراحت افزایش می یابد. این ماهیچه ها تشنه انرژی هستند.

2- متابولیسم در حالت استراحت (RMR) شباهت زیادی به BMR شما دارد ، پس از اندازه گیری BMR ، انرژی مورد نیاز شما حدود 10 درصد بیشتر می شود. و این برای زمانی است که شما نیاز به استراحت و خواب دارید. این عدد نشان دهنده میزان کالری مورد نیاز بدن شما در تمام طول روز است که در خانه می نشینید و هیچ کاری انجام نمی دهید.

تأثیر ارزش کالری مواد غذایی (TEF) ، که به تأثیر هضم بر متابولیسم ما مربوط می شود. بدن ما برای هضم غذاهایی که می خوریم به انرژی نیاز دارد. غذاهایی که مصرف می کنیم تاثیر انرژی را بر بدن ما تعیین می کند. آیا می توان TEF خود را افزایش داد؟ آره. پروتئین برای هضم به انرژی بیشتری احتیاج دارد ، بنابراین بیشترین تأثیر را بر متابولیسم شما دارد. بنابراین زمان ذخیره مرغ ، ماست یونانی و لوبیا در بدن شما فرا رسیده است.

ورزش (EA) انرژی مورد استفاده برای ورزش عادی است. این بسته به کار شما متفاوت خواهد بود. به عنوان مثال ، برای کسی که بیشتر وقت خود را نشسته و نسبتاً غیر فعال می گذراند ، EA حدود 10 تا 15 درصد از انرژی دریافتی روزانه آن فرد را تشکیل می دهد. اما خبر خوب چیست؟ هرچه فعالیت شما بیشتر باشد ، هزینه انرژی نیز بیشتر می شود. برای اکثر افرادی که به طور معمول ورزش می کنند ، EA آنها می تواند 30 or یا بیشتر باشد. ترکیبی از شدت بالا و پایین توصیه می شود.

5. قبل از بیان فاکتور نهایی ، اجازه دهید سناریو و برنامه روزانه شما را پیش بینی کنیم. بین ساعت 8 تا 9 صبح سر کار حاضر شوید و پشت میز خود بنشینید. تا ظهر و ناهار ، حدود 30 دقیقه. بعد از ناهار ، به میز خود برگردید و 4-5 ساعت دیگر را مانند آن بگذرانید. احتمالاً بلافاصله بعد از کار به باشگاه می روید و یک ساعت تمرین می کنید. این برنامه را نمی شناسید؟ با وجود تمریناتی که انجام می دهید ، متابولیسم بدن شما تحت تأثیر حرارت زایی فعالیت های غیر ورزشی (NEAT) قرار می گیرد. نمونه هایی از (NEAT) شامل مراحل بالا و پایین و پیاده روی تا محل کار است. به طور کلی ، این یکی از پنج عامل مهم تأثیرگذار بر متابولیسم است ، با سهم کمی از مصرف روزانه انرژی ، با این حال این شاخص مهمی در افزایش یا کاهش چربی است. بهتر است به جای ارسال ایمیل با همکاران خود ملاقات کنید. اتومبیل خود را در مسافتهای دورتر پارک کنید.

در نهایت ، این 4 مورد مهم را برای افزایش متابولیسم و ​​چربی بهتر و سوزاندن فراموش نکنید:

1- تمرینات با وزنه قوی

2- میزان پروتئین مصرفی را افزایش دهید

3- میزان فعالیت بدنی را افزایش دهید

4- افزایش تحرک

مترجم: معصومه کریم نجات

منبع: عملکرد و عملکرد ماهیچه ها

دیدگاهتان را بنویسید