چرا چربی شکم با وجود ورزش از بین نمی رود؟ – دکتر رویا خادمیان


چرا نشستن به کاهش وزن کمک نمی کند - چرا چربی شکم با وجود ورزش از بین نمی رود؟

چرا چربی شکم با وجود ورزش از بین نمی رود؟

این تصور غلط وجود دارد که هدف قرار دادن ماهیچه های شکم و انجام تمرینات متمرکز بر این ماهیچه ها باعث از بین رفتن چربی شکم می شود ، در حالی که کارشناسان می گویند کاهش چربی شکم برای رعایت رژیم غذایی منظم برای سوزاندن چربی ضروری است. و تمرینات قدرتی برای کل بدن است ، نه فقط عضلات شکم.

در اینجا برخی از تصورات اشتباه رایج در مورد از دست دادن چربی شکم وجود دارد:

مصرف نوشابه های گازدار:

مصرف هرگونه نوشیدنی گازدار که باعث نفخ می شود راهی برای افزایش چربی شکم است. برای افرادی که دو یا چند لیوان نوشابه گازدار در روز می نوشند ، دور کمر آنها 6 برابر بیشتر از کسانی است که از این نوشیدنی ها خودداری می کنند.

غذاهای فرآوری شده بخورید:

همه غذاهای فرآوری شده مانند قندها و چربی های اشباع باید دور ریخته شوند. اگر واقعاً می خواهید وزن کم کنید و چربی شکم را از دست بدهید. خوردن غذاها حاوی مقادیر زیادی سدیم است که منجر به احتباس مایعات در بدن می شود. همچنین میزان چربی ترانس در هر وعده غذایی باید کمتر از 0.5 گرم باشد ، در حالی که بسیاری از افراد بیشتر از این مقدار چربی ترانس مصرف می کنند.

نوشیدن الکل:

مصرف الکل به دلیل دارا بودن مقدار زیادی قند ، خود باعث افزایش دور کمر و چاقی شکمی می شود.

از ورزش قلبی عروقی خودداری کنید:

این تمرینات باید برای از بین بردن چربی اضافی شکم انجام شود. تمرینات قلبی عروقی یا هوازی برای هر تمرین مداوم که قلب شما را مجبور به کار می کند 15 تا 60 دقیقه طول می کشد و گروه های اصلی عضلانی شما مانند ساق پا ، ران و باسن شما را درگیر می کند (اگرچه در برخی از تمرینات مانند شنا و اسکی روی همه ماهیچه های بدن تأثیر می گذارد. بدن. تمرینات مکرر قلبی عروقی شامل پیاده روی ، دویدن و دوچرخه سواری است. برای انجام این ورزش ها نیازی به پیوستن به یک باشگاه ورزشی ندارید ، اما گاهی اوقات استفاده از برخی تجهیزات ورزشی انتخاب وسیع تری به شما می دهد. اینها شامل مراحل ، اسکی ثابت ، تردمیل ، قایقرانی است و بیشتر.

غفلت از تمرینات قوی:

بزرگترین تصور غلط این است که کاردیو مهمتر از تمرینات قدرتی است. با این حال تمرینات قدرتی با افزودن ماهیچه ، متابولیسم را افزایش می دهد. هرچه بدن شما عضلانی تر باشد ، کالری بیشتری می سوزانید ، بنابراین تمرینات قدرتی باید به اندازه کاردیو در اولویت قرار گیرند.

پرهیز کامل از چربی ها:

رژیم غذایی سرشار از چربی های اشباع نشده ، از جمله آجیل ، آووکادو ، روغن زیتون و ماهی ، برای جلوگیری از تجمع چربی در بدن مناسب است و نباید از تمام چربی ها به طور کامل اجتناب کرد.

استرس مزمن را تجربه کنید:

این حالت روانی عاملی برای افزایش وزن و افزایش ذخیره چربی شکمی است و این به این دلیل است که در حالت استرس زا به دلیل ترشح هورمون های کورتیزول و آدرنال ، پرخوری.

پرهیز دی مصرف کربوهیدرات ها:

اگر می خواهید چربی شکم یا چربی کل بدن خود را از دست بدهید ، باید گروه کربوهیدراتهای پیچیده را به رژیم غذایی خود اضافه کنید تا حجم ماهیچه ها افزایش یابد. حدود 45 تا 65 درصد از کالری دریافتی شما باید از کربوهیدرات های سالم تامین شود.

عدم دریافت پروتئین کافی:

غذاهای غنی از پروتئین وزن شما را کنترل کرده و هورمون گرلین را که مربوط به احساس سیری است فعال نگه می دارد.

بیخوابی:

کمبود خواب و افزایش وزن ارتباط تنگاتنگی با هم دارند. از نظر علمی ثابت شده است که ساعات کمتری از خواب با افزایش دور کمر ارتباط دارد. کم خوابی تمایل به مصرف غذاهای پرکالری و فرآوری شده را افزایش داده و متابولیسم را کاهش می دهد.

از نوشیدن چای سبز خودداری کنید:

اگر در برداشتن چربی دور کمر و شکم مشکل دارید ، چای سبز بنوشید. این نوع چای حاوی آنتی اکسیدانی به نام کاتچین است که در حین ورزش چربی بیشتری می سوزاند.

دیدگاهتان را بنویسید