پزشکان نسبت به روند خطرناک TikTok هشدار می دهند که استفاده از اسپری برنزه کننده بینی را تشویق می کند


کاربران TikTok که از خود با استفاده از اسپری‌های برنزه کننده بینی برای تقویت تأثیر تخت‌های آفتاب‌گیر فیلم گرفته‌اند، متهم به تشویق روند خطرناکی شده‌اند.

سالن برنزه سازی Glow Getter در چینگفورد به دیگر کاربران رسانه های اجتماعی در ترویج استفاده از اسپری های برنزه کننده بینی برای تیره شدن پوست پیوسته است و ۲۵۰۰۰ لایک بیشتر در ویدیویی از زنی که از این محصول استفاده می کند به دست آورده است.

این کلیپ زنی را نشان می‌دهد که با استنشاق اسپری برنزه کننده بینی، مصرف قطره‌های میوه برنزه کننده و سپس مالیدن پوست خود با کرم قبل از قرار گرفتن در تخت آفتاب، برای برنزه شدن خود آماده می‌شود.

اسپری های بینی که حاوی ترکیبی غیر مجاز به نام ملانوتان II هستند، طراحی شده اند ملانوسیت ها را تحریک می کند، سلول هایی در پوست شما که رنگدانه تولید می کنند.

علیرغم تحت تاثیر قرار دادن بینندگان، پزشکان هشدار داده اند که اسپری های برنزه کننده بینی خطرناک هستند، زیرا آنها تنظیم نشده اند و می توانند عوارض جانبی جدی داشته باشند.

پزشکان در مورد روند ویروسی استفاده از اسپری های برنزه کننده بینی برای تیره کردن پوست (تصویر)، همانطور که در TikTok مشاهده می شود، هشدار داده اند.

پزشکان در مورد روند ویروسی استفاده از اسپری های برنزه کننده بینی برای تیره کردن پوست (تصویر)، همانطور که در TikTok مشاهده می شود، هشدار داده اند.

یکی از کاربران TikTok که زیر دسته پست می‌گذارد @MadisonSutton درباره عملکرد اسپری‌های بینی برنزه کننده بدون استفاده از تخت آفتاب، در حالی که پست دیگری زیر لب @HannahTayy در کلیپ او همگام‌سازی می‌شود، می‌گوید: «ترجیح می‌دهم داغ بمیرم تا زشت زندگی کنم، پس اگر قرار است ۱۰ سال از زندگی من کم شود.

به هر حال من نمی خواهم پیر باشم. افراد مسن زشت هستند.

هر کدام از این کلیپ ها هزاران بازدید به دست آورده است و نظر دهندگان اعتراف کرده اند که مشتاق هستند اسپری های برنزه کننده بینی را برای خود امتحان کنند.

یک نفر نوشت: من هرگز چیزی به این سرعت نخریده ام. بی صبرانه برای امتحان کردن

دیگری گفت: “من یک اسپری بینی می خواهم.”

با تگ کردن یکی از دوستان، نفر سوم اضافه کرد: ما به آن قطره ها و اسپری ها نیاز داریم.

دکتر. گابریلا بیرلی از کلینیک دکتر به FEMAIL گفت که اسپری‌های برنزه کننده بینی می‌توانند خطرناک باشند زیرا معمولاً فرآیند آزمایش کاملی را طی نکرده‌اند.

او گفت: «اسپری‌های برنزه کننده بینی در بریتانیا مجوز ندارند، به این معنی که آزمایش‌های ایمنی، کیفیت و اثربخشی دقیقی را که همه داروها قبل از دریافت مجوز برای استفاده باید انجام دهند، انجام نداده‌اند.

مدیسون ساتون، کاربر TikTok (تصویر) در مورد عملکرد اسپری های بینی برنزه کننده بدون استفاده از تخت آفتابی فوران کرد.

هانا تای (تصویر) در مورد اهمیت ندادن به خطرات مرتبط با محصولات شوخی کرد

مدیسون ساتون، کاربر TikTok (تصویر سمت چپ) در مورد عملکرد اسپری‌های بینی برنزه کننده بدون استفاده از تخت آفتاب، فوران کرد، در حالی که هانا تای (تصویر سمت راست) درباره بی‌توجهی به خطرات مرتبط با محصولات شوخی کرد.

آیا اسپری بینی قانونی است؟

اسپری های برنزه کننده بینی به همان روشی که اسپری های آلرژیک مصرف می شود.

آنها می توانند حاوی ترکیبی غیر مجاز به نام ملانوتان II باشند که شبیه هورمونی است که تولید ملانین را در پوست افزایش می دهد و باعث تیره شدن آن می شود.

Melanotan II بدون مجوز است و می تواند عوارض جانبی ناشناخته ای داشته باشد.

طبق قوانین فعلی بریتانیا، فروش هر دو ملانوتان I و ملانوتان II غیرقانونی است. با این حال، خرید آن برای مردم غیرقانونی نیست.

از آنجایی که آنها تحت این سطح آزمایش قرار نگرفته‌اند، نگرانی‌های جدی در میان متخصصان پزشکی در مورد عوارض جانبی بالقوه جدی محصول وجود دارد، به این معنی که استفاده از آن بی خطر است.

با توجه به اینکه اسپری‌های برنزه کننده بینی غیرقابل تنظیم هستند، این محصولات می‌توانند حاوی ناخالصی‌های دیگری نیز باشند که می‌توانند به سلامت شما آسیب بزنند.

مانند بسیاری از داروها، عوارض جانبی وجود دارد و مصرف کنندگان اسپری برنزه کننده بینی قبلاً عوارض جانبی قابل توجهی مانند حالت تهوع، سردرد، نعوظ خود به خود، تیره شدن خال ها، مشکلات معده و قلب و همچنین اختلالات خونی و چشمی و زندگی را گزارش کرده اند. واکنش های آلرژیک تهدید کننده

این محصولات برای تحریک ملانوسیت‌ها طراحی شده‌اند که سلول‌هایی در پوست شما هستند که رنگدانه تولید می‌کنند.

به دلیل عدم انجام آزمایش، مشخص نیست که آیا این پتانسیل می‌تواند آن سلول‌ها را بیش از حد تحریک کند و به طور بالقوه باعث ایجاد چیزی شوم‌تر مانند ملانوما، جدی‌ترین نوع سرطان پوست شود.

استفاده از محصولات از طریق حفره بینی دسترسی مستقیم به گردش خون سیستمیک از طریق مخاط بینی را فراهم می کند که خطر ابتلا به عوارض جانبی را افزایش می دهد. من قویاً به کسی توصیه می کنم که از محصولات غیرقابل تنظیم مانند اسپری های برنزه کننده بینی استفاده نکند.

بسیاری از کاربران TikTok نظرات خود را گذاشته و اذعان کرده اند که مشتاق هستند اسپری بینی برنزه کننده را امتحان کنند و دیگران را نیز تشویق به خرید آن کرده اند.

بسیاری از کاربران TikTok نظرات خود را گذاشته و اذعان کرده اند که مشتاق هستند اسپری بینی برنزه کننده را امتحان کنند و دیگران را نیز تشویق به خرید آن کرده اند.

دکتر احمد المنتصر از دکتر زیبایی‌شناسی بار دیگر تاکید کرد: اسپری برنزه کننده بینی حاوی ملانوتان است. آنها خیلی منظم نیستند و کاملاً ناامن هستند. تنظیم دقیق غلظت و ساختار شیمیایی وجود ندارد.

بنابراین من از استفاده از آنها حمایت نمی کنم. آنها می توانند فشار خون را افزایش دهند و باعث سردرد شوند.

“از آنجایی که آنها تولید ملانین را افزایش می دهند، از نظر تئوری ممکن است شانس طولانی مدت سرطان پوست را افزایش دهند/ باعث تغییر رنگ کک و مک های از قبل مشخص شود که می تواند باعث ایجاد اسکار سرطان پوست شود، به نظر من، من از استفاده از آنها حمایت نمی کنم.”

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر