پدر دو فرزند، ۲۶ ساله، تنها ۱۲ ماه به زندگی خود فرصت دادند زیرا سردرد استرسی تبدیل به تومور مغزی شد.


کریسمس نزدیک بود و دیلن توبین و شریک زندگی خود ایزابل گیلمور مشتاقانه منتظر درمان دو فرزند خردسال خود برای روز بزرگ بودند و در عین حال در مورد برنامه هایی برای خرید خانه خانوادگی نیز بحث می کردند.

برای یک کارگر ۲۶ ساله گلد کوست، این اجاره یک زندگی بود، با آینده ای خوب به عنوان یک خانواده جوان.

او در دو ماه گذشته چندین سردرد داشت، اما پزشکان آن را متوقف کردند.

با این حال، کارگر جوان احساس کرد که چیزی “کاملاً درست نیست” و پس از جستجوی علائم خود در گوگل مضطرب شد.

سردردها شدیدتر و مکرر شد، اما پزشکان به دلیل تأثیر تشعشع و عدم وجود سابقه خانوادگی تومورهایی که از آن می ترسید، تمایلی به انجام معاینه نداشتند.

برای ویدیو به پایین اسکرول کنید

دیلن توبین، 26 ساله، اهل کوئینزلند، استرالیا (تصویر)، پس از کشف تومور نادری که در مغز او رشد می کرد، تنها 12 تا 18 ماه فرصت زنده ماندن داشت.

دیلن توبین، ۲۶ ساله، اهل کوئینزلند، استرالیا (تصویر)، پس از کشف تومور نادری که در مغز او رشد می کرد، تنها ۱۲ تا ۱۸ ماه فرصت زنده ماندن داشت.

در پایان ماه نوامبر در حالی که دیلن در حال بار کردن قایق خود قبل از رفتن به داخل آب بود، دچار یک چرخش وحشتناک سر شد و از قایق افتاد و پاشنه پایش شکست.

علیرغم سقوط، پزشکان همچنان علائم او را “فشار تنش” می‌نامیدند، اما گاهی اوقات او استفراغ هم داشت، و سپس یک روز بلافاصله مشخص شد که این یک سردرد طبیعی نیست.

دیلن به Daily Mail استرالیا گفت: «یک روز صبح در اوایل دسامبر از خواب بیدار شدم و نمی توانستم حرکت کنم.

آنقدر میگرن بود که مجبور شدم در تاریکی عینک آفتابی بزنم و نمی‌توانستم به تلفنم نگاه کنم.»

نتوانستم چشمانم را باز کنم و نزد چشم پزشک رفتم که مرا به بیمارستان معرفی کرد.

دیلن مشتاق بود تا دو فرزندش را با شریک زندگی خود ایزابل گیلمور (تصویر سمت راست) بزرگ کند و اولین خانه آنها را بخرد.  اما وقتی دیلن در 10 دسامبر 2021 به تومور درجه 4 مبتلا شد، دنیای آنها زیر و رو شد.

دیلن مشتاق بود تا دو فرزندش را با شریک زندگی خود ایزابل گیلمور (تصویر سمت راست) بزرگ کند و اولین خانه آنها را بخرد. اما وقتی دیلن در ۱۰ دسامبر ۲۰۲۱ به تومور درجه ۴ مبتلا شد، دنیای آنها زیر و رو شد.

پس از گذراندن یک هفته در بیمارستان، پزشکان MRI و بیوپسی را برای تشخیص و شناسایی مشکل انجام دادند.

دیلن و ایزابل و پسرشان هاکسلی، ۴ ساله، و کهلانی می، ۱۱ ماهه، دو هفته پس از کریسمس، زمانی که این خبر را دریافت کردند، با هم بودند.

دیلن یک تومور کارسینوئید نادر به طول ۳ سانتی متر و عرض ۷.۵ سانتی متر داشت و به دلیل محل آن برای جراحی مناسب نیست.

به احتمال زیاد، به آنها گفته شد، او فقط ۱۲-۱۸ ماه دیگر زنده است.

تنها ۲۵ درصد از بیماران گلیوما بیش از یک سال زنده می مانند و تنها ۵ درصد بیش از پنج سال زنده می مانند.

این یک پیش‌آگهی تلخ است، اما دیلن مصمم است که در این پنج درصد باشد.

او گفت: «در ابتدا پذیرش واقعاً سخت بود، اما با آن کنار آمدم.

من هر روز از خواب بیدار می شوم و به خودم می گویم، من می خواهم تولد هجده سالگی دخترم را جشن بگیرم.

او اکنون تحت رادیوتراپی است و روزانه یک قرص شیمی درمانی مصرف می کند که اگر درمان برای جلوگیری از رشد موفقیت آمیز تومور باشد، باید تا آخر عمر مصرف کند.

قبل از اینکه تشخیص داده شود، دیلن از بازی در لیگ راگبی، دوچرخه سواری و رفتن به باشگاه لذت می برد، اما اکنون او قادر به انجام هیچ گونه ورزش تماسی یا غواصی نیست.

خوشبختانه تومور سرطانی نیست و نمی تواند در جریان خون پخش شود.

پس از تحمل سردردهای شدید، پزشکان متوجه یک تومور به پهنای 7.5 سانتی متر شدند که در مغز دیلن رشد می کرد (تصویر) که از خروج مایع از مغز او جلوگیری می کرد.

پس از تحمل سردردهای شدید، پزشکان متوجه یک تومور به پهنای ۷.۵ سانتی متر شدند که در مغز دیلن رشد می کرد (تصویر) که از خروج مایع از مغز او جلوگیری می کرد.

به دیلن و ایزابل در زمانی که با فرزندانشان هاکسلی 4 ساله و کهلانی مای 11 ماهه بودند، از این تشخیص مخرب خبر دادند.

به دیلن و ایزابل در زمانی که با فرزندانشان هاکسلی ۴ ساله و کهلانی مای ۱۱ ماهه بودند، از این تشخیص مخرب خبر دادند.

بلافاصله پس از تشخیص، پزشکان عمل جراحی را انجام دادند

مدت کوتاهی پس از تشخیص، پزشکان برای برداشتن مایعی که در مغز انباشته شده بود، عمل جراحی را انجام دادند تا یک “شنت” از مغز دیلن، زیر پوست و از طریق معده او قرار دهند (تصویر)

بعداً به دیلن گفته شد که سردردهای مکرر به این دلیل اتفاق می‌افتد که تومور از خروج مایع از مغز جلوگیری می‌کند.

پزشکان نمی توانند تومور تهدید کننده زندگی را حذف کنند زیرا محل آن در مغز برای عمل بسیار خطرناک است و می تواند منجر به آسیب دائمی شود.

وی گفت: تومور عمدتاً در مرکز کنترل اصلی مغز است و اگر آن را خارج کنند، کیفیت زندگی من به شدت کاهش می یابد.

او گفت:

او گفت: “تومور عمدتاً در مرکز کنترل اصلی مغز است و اگر آن را بردارند کیفیت زندگی من به شدت کاهش می یابد” (تصویر: ناحیه سیاه احتباس آب)

مدت کوتاهی پس از تشخیص، پزشکان برای خارج کردن مایعی که در مغز انباشته شده بود، عمل جراحی را انجام دادند تا یک «شنت» از مغز دیلن، زیر پوست و از طریق معده او قرار دهند.

لوله توخالی دائمی به عنوان یک سیستم زهکشی برای جلوگیری از سردرد و عوارض جانبی بیشتر برای سلامتی عمل می کند.

دوز روزانه رادیوتراپی در ۷ فوریه متوقف می شود و دیلن در تعطیلات خانوادگی خود به مدت چهار هفته از شیمی درمانی استراحت خواهد کرد.

شیمی درمانی در فواصل شش ماهه ادامه می یابد. من یک قرص را یک روز در میان به مدت پنج روز مصرف می‌کنم، سپس آن را به مدت سه هفته قطع می‌کنم و سپس با مصرف دوز بالاتر به مدت پنج روز آن را قطع می‌کنم.

با افزایش دوز دارو هر بار، دیلن برای مقابله با حالت تهوع نیز قرص مصرف می کند.

گلیوما چیست؟

گلیوم یک نوع شایع تومور است که از مغز منشا می گیرد.

حدود ۳۳ درصد از تمام تومورهای مغزی گلیوما هستند که در سلول های گلیال که نورون های مغز را احاطه کرده و از آنها حمایت می کنند، از جمله آستروسیت ها، الیگودندروسیت ها و سلول های اندوتلیال ایجاد می شوند.

منبع: hopkinsmedicine.org

میانگین زمان بقا ۱۲-۱۸ ماه است – تنها ۲۵٪ از بیماران گلیوبلاستوما بیش از یک سال زندگی می کنند و تنها ۵٪ از بیماران بیش از پنج سال زندگی می کنند.

منبع: thebraintumourcharity.org

او گفت:

او گفت: «تمرکز اصلی من بچه‌هایم هستند و مطمئن شوم که به اندازه کافی از آنها حمایت می‌کنیم» و افزود: «هر روز از خواب بیدار می‌شوم و به خودم می‌گویم: «من ۱۸ سالگی دخترم را خواهم داشت».

دیلن دو ماه است که بیکار بوده و در زمانی که همسرش در مرخصی زایمان به سر می برد تنها تامین کننده درآمد بوده و اخیرا دوباره شروع به کار کرده است.

او گفت: «تمرکز اصلی من بر فرزندانم است و اطمینان از اینکه به اندازه کافی از آنها حمایت می کنیم.

علیرغم آمار تیره بقا، دیلن اجازه نمی دهد که تومور سبک زندگی خود را تغییر دهد و تا حد امکان زندگی عادی داشته باشد.

او گفت: “من می توانستم با تومور زندگی کنم، و در بیمارستان پرستاران در مورد چند داستان موفقیت آمیز به من گفتند که به من امید داد.”

سخت‌ترین بخش این است که به سر کار برگردم و بدانم زمان زیادی برایم باقی نمانده است و می‌خواهم تا حد امکان زمان بیشتری را با بچه‌هایم بگذرانم.»

او گفت

او گفت: «امکان زندگی با تومور وجود دارد و در بیمارستان پرستاران داستان های موفقیت آمیزی را برای من تعریف کردند که به من امید داد.

و او گفت

پس از شنیدن این خبر، مایکل واترلند، دوست خوب دیلن، جمع آوری کمک مالی با هدف 15000 دلار برای کمک به خانواده چهار نفره راه اندازی کرد و 10000 دلار هم اکنون جمع آوری شده است.

پس از شنیدن این خبر، مایکل واترلند، دوست خوب دیلن، جمع آوری کمک مالی با هدف ۱۵۰۰۰ دلار برای کمک به خانواده چهار نفره راه اندازی کرد و ۱۰۰۰۰ دلار هم اکنون جمع آوری شده است.

او گفت: “من نمی دانم که آیا درمان تا شش ماه پس از پایان رادیوتراپی موثر بوده است.”

پس از آن دیلن نیز باید هر سه ماه یکبار معاینه شود.

پس از شنیدن این خبر، مایکل واترلند، دوست خوب دیلن، یک جمع آوری کمک مالی با هدف ۱۵۰۰۰ دلار برای کمک به حمایت از خانواده چهار نفره راه اندازی کرد و ۱۰۰۰۰ دلار هم اکنون جمع آوری شده است.

روز شنبه ۵ فوریه جمع آوری کمک مالی در کومرا در ساحل طلایی برگزار می شود که همه می توانند به صورت رایگان در آن شرکت کنند.

علاقه‌مندان به کمک مالی به صفحه Go Fund Me می‌توانند اینجا و سایر علاقه‌مندان به شرکت در رویداد کوئینزلند می‌توانند اینجا را کلیک کنند.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر