پخت آسان توفو در فر • غذای سالم


آیا فکر می کنید طرفدار توفو نیستید؟ اوه پسر، آیا من چیزی دارم که نظرت را تغییر دهم… این توفوی پخته شده در فر بسیار آسان، بسیار خوشمزه و بسیار اعتیادآور است، به زودی خواهید دید که مانند چیپس می‌چرخید!

این توفو به قدری آسان تهیه می شود، آنقدر خوشمزه و اعتیاد آور است که به زودی متوجه خواهید شد که چیپس می خورید!

وقتی برای اولین بار این توفوی پخته شده را در فر درست کردم، پسرم – که در آن زمان نوجوان بود – او هنوز در خانه زندگی می کرد، درست مثل هر پسر دیگری که تمایلی به بزرگ شدن نداشت – فکر – این دقیقاً آن چیزی نبود که یک عاشق توفو اسمش را بگذارد.

اما روزی را که در ابتدا این دستور غذا را پست کردم، به یاد دارم، تقریباً کل دسته را ذوب کرد حتی قبل از اینکه فرصتی برای گرفتن عکس داشته باشم … یا حتی آنها را بپزم.

در آشپزخانه ایستاده بودم، مکعب های توفوی چاشنی شده را روی سینی فر قرار دهیددر حال آماده شدن برای گذاشتن آن در فر، وقتی به سمت من آمد و پرسید:– “اون چیه؟”

حتی قبل از اینکه فرصتی برای پاسخ دادن داشته باشم، “این توفو است”با صدایی نیمه وحشتناک که انگار اگر جرات دست زدن به او را داشته باشد مسموم می شود. گرگ در حال حاضر یک قطعه پایین آمده است او دومی را در دست داشت و به دنبال آن سومی…

سپس فرمود:– “وای خیلی خوبه!” و دور شو

بس کن… یک دقیقه صبر کن. واقعا خوب؟ این TOFU بود که او تازه خوردو توفوی خام! گفت واقعا خوبه؟ به گوش هایم باور نمی کردم!

این توفو به قدری آسان تهیه می شود، آنقدر خوشمزه و اعتیاد آور است که به زودی متوجه خواهید شد که چیپس می خورید!

اما صبر کنید، چیزهای بیشتری وجود دارد… ۴۰ دقیقه بعد، بالاخره حالا توفوی پخته شده را از فر خارج کنیدو مخصوصا پسرم دوباره به آشپزخانه رفت تا چند تکه بردارد و دوباره رفت تا به من بگوید که واقعاً چگونه فکر می کرد این توفوی پخته شده خوب است.

شما قادر به صحبت نیستید. شوکه شدم! من فقط نمی توانم آن را باور کنم.

بنابراین یکی از دو چیز، مردم: یا واقعاً مشکلی در پسرم وجود دارد، یا این توفوی پخته شده خیلی خوبه…

من فکر می کنم این آخرین است، صادقانه!

اما واقعا حرف من را زیاد جدی نگیرید… خودتان امتحان کنید!

می توانید آن را درست بخورید چون از فر بیرون میاد، یا می توانید انتخاب کنید که آن را در دریافت کنید دمای اتاق. هک، شما حتی می توانید سرد بخور! میدونی چیه؟ شما حتی نیازی به پختن آن ندارید. خیلی خوبه حتی قبل از اینکه به فر برسید. هی حتی پسرم هم اینو گفت! 😉

فقط یک توصیه: اگر می خواهید این کار را انجام دهید، فکر می کنم شما باید کل دستور غذا را دو برابر کنید. یا شاید سه بار…

خیلی سریع پایین میاد!

چیزی سنگین مانند یک کتاب بزرگ را روی کل دستگاه قرار دهید تا توفو را فشار دهید

با برداشتن توفو از بسته بندی شروع کنید، سپس آبکش کنید و آن را به مدت ۱ ساعت فشار دهید برای خارج شدن مایع اضافی، آن را با یک حوله تمیز یا حوله کاغذی خشک کنید.

حالا اگر آسیاب توفو ندارید، فقط برای تهیه یک به فروشگاه نروید… می توانید به سرعت یک دستگاه کوچک راه اندازی کنید که به همان خوبی کار می کند:

  • یک قفسه خنک کننده بردارید و آن را روی یک کاسه قرار دهید از انواع، برای جمع آوری تمام مایعی که می چکد. من استفاده از یک تابه نان شیشه ای را انتخاب کردم، اما عملاً هر ظرفی این کار را می کند!
  • بعد، بلوک خود را قرار دهید توفو روی قفسه خنک کننده و سپس محل بشقاب کوچک یا هر شی مسطح دیگری روی یک بلوک توفو…
  • سرانجام، چیزی سنگین بگذار، مثل یک کتاب بزرگ یا یک تابه چدنی، بالای آن صفحه یا جسم مسطح. حالا به سادگی کل این دستگاه را کنار بگذارید و اجازه دهید توفوی شما به آرامی چکه کند برای حدود یک ساعت.
توفو را به مکعب های 1/2 اینچی برش دهید

وقتی توفو خوب و فشرده شد، فر را با دمای ۳۷۵ درجه فارنهایت گرم کنید یک کاغذ کره ای را روی سینی فر قرار دهید.

سپس، توفو را به مکعب های ۱/۲ اینچی برش دهید در یک کاسه با اندازه متوسط، مخلوط کنید تاماری، شربت افرا، برنج و سرکه، روغن کنجد، زنجبیل رنده شده، سیر خرد شده و سیریراچا.; هم بزنید تا ترکیب شوند.

توفو را به ماریناد اضافه کنید و هم بزنید تا کاملا پوشیده شود

مکعب های توفو را به کاسه اضافه کنید و هم بزنید به آرامی هم بزنید تا زمانی که تمام مکعب ها به طور کامل و یکنواخت پوشش داده شوند. حداقل ۵ دقیقه کنار بگذارید تا مارینت شود. شما همچنین می توانید این کار را روز قبل انجام دهید و اجازه دهید توفوی شما یک شبه مارینت شود; فقط فر خود را گرم نکنید، اگر می خواهید …

مکعب های توفو را در یک سینی فر بچینید

مکعب های توفو را در یک لایه بچینید روی ورقه پخت آماده شده، مطمئن شوید که بین هر مکعب فضای کافی بگذارید برای گردش هوا فقط سعی کن فعلا همه اش رو نخوری…میدونی به صورت پخته هم ارزش امتحان کردن داره!

اوه، و هر کاری که انجام می دهید، این چاشنی باقی مانده را دور نریزید: ساخته شده برای سس غوطه وری شگفت انگیز!

توفو را در فر بپزید تا طلایی شود

حالا توفو را در بخاری خودتان بپزید در فر به مدت ۴۰ دقیقهمکعب ها را یک بار برگردانید از وسط جاده، تا همه چیز زیبا و زیبا شود، قهوه ای طلایی.

این توفو به قدری آسان تهیه می شود، آنقدر خوشمزه و اعتیاد آور است که به زودی متوجه خواهید شد که چیپس می خورید!

اجازه دهید توفوی پخته شده به مدت ۵ دقیقه خنک کنید در سرخ کن – سعی کنید در این مدت همه آن را نخورید. شاید بهتر باشد بچه ها را از آشپزخانه دور نگه دارید! – و سپس با این سس باقی مانده سرو کنید به عنوان سس غوطه وری، در صورت تمایل، با یک مشت گشنیز خرد شده و کمی کنجد تزئین کنید.

یعنی اگر الان چیزی برای خدمت داری…

این توفو به قدری آسان تهیه می شود، آنقدر خوشمزه و اعتیاد آور است که به زودی متوجه خواهید شد که چیپس می خورید!

پخت آسان توفو در فر

آیا فکر می کنید طرفدار توفو نیستید؟ اوه پسر، آیا من چیزی دارم که نظرت را تغییر دهم… این توفوی پخته شده در فر بسیار آسان، بسیار خوشمزه و بسیار اعتیادآور است، به زودی خواهید دید که مانند چیپس می‌چرخید!

سهام: ۲

  • توفو را از بسته‌اش خارج کرده، آب آن را بریزید و حدود یک ساعت فشار دهید تا مایع اضافی خارج شود، سپس آن را با یک حوله تمیز خشک کنید.

  • فر را با دمای ۳۷۵ درجه فارنهایت گرم کنید و سینی فر را با کاغذ روغنی بپوشانید.

  • توفو را به مکعب های ۱/۲ اینچی برش دهید و در یک کاسه متوسط، تاماری، شربت افرا، سرکه برنج، روغن کنجد، زنجبیل رنده شده، سیر خرد شده و سیرراچا را با هم ترکیب کنید. هم بزنید تا ترکیب شوند.

  • مکعب های توفو را به کاسه اضافه کنید و خوب هم بزنید تا تمام مکعب ها کاملاً و به طور یکنواخت پوشیده شوند. حداقل ۵ دقیقه (یا تا یک شب) کنار بگذارید تا مارینت شود.

  • مکعب های توفو را در یک لایه روی ورقه پخت آماده شده قرار دهید، مطمئن شوید که بین هر مکعب فضای کافی برای گردش هوا باقی می ماند. هر کاری که می‌کنید، باقیمانده ماریناد را دور نیندازید: سس فوق‌العاده‌ای درست می‌کند!

  • توفو را به مدت ۴۰ دقیقه در فر از قبل گرم شده بپزید، مکعب ها را یکبار تا نیمه برگردانید تا همه چیز خوب و به رنگ قهوه ای طلایی درآید.

  • اجازه دهید توفوی پخته شده به مدت ۵ دقیقه در ماهیتابه خنک شود، سپس آن را با باقیمانده سس به عنوان سس سرو کنید و در صورت تمایل با یک مشت گشنیز خرد شده و چند دانه کنجد تزئین کنید.

کالری: ۱۷۹کالریو کربوهیدرات ها: ۱۳gو پروتئین: ۱۹gو چربی: ۵gو چربی های اشباع شده: ۱gو سدیم: ۱۱۷۷میلی گرمو پتاسیم: ۴۱۰میلی گرمو اساسی: ۱gو قند: ۹gو ویتامین سی: ۱میلی گرمو کلسیم: ۸۱میلی گرمو اهن: ۳میلی گرم

اگر این دستور را امتحان کنیدلطفاً یک دقیقه وقت بگذارید و به این دستور غذا امتیاز دهید و در نظرات زیر به من بگویید که چگونه برای شما پیش رفت. شنیدن از شما همیشه خوشحال کننده است!

شما همچنین می توانید بیا دنبالم در پینترست، فیس بوک، اینستاگرام، توییتر برای دستور العمل های خوشمزه و سالم تر!

*یادداشت ویراستار: این پست در ابتدا در ژانویه ۲۰۱۲ منتشر شد و از آن زمان به طور کامل اصلاح و با تصاویر بهتر به روز شده است. ممکن است برخی تغییرات جزئی نیز در دستور غذای اصلی ایجاد شده باشد.رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر