والدین از طریق آزمایش DNA دریافتند که بیمارستان لقاح مصنوعی آنها را ۳۰ سال گذشته مخلوط کرده است


یک زوج اوهایو، تقریباً ۳۰ سال پس از لقاح مصنوعی، از پزشک باروری خود شکایت کردند، زیرا کیت DNA اجدادی دختر ۲۹ ساله آنها نشان داد که از اسپرم مرد دیگری برای لقاح او استفاده شده است.

جینین و جان مایک هاروی در سال ۱۹۹۱ در بیمارستان شهر آکرون تحت عمل IUI قرار گرفتند و وقتی در سال ۱۹۹۲ از دخترشان جسیکا استقبال کردند بسیار هیجان زده شدند.

اما برای کریسمس سال ۲۰۲۰، جسیکا یک کیت DNA Ancestry درخواست کرد که نشان داد مایک در واقع پدر بیولوژیکی او نیست.

هاروی ها با شوک متوجه شدند که حتماً در بیمارستان قاطی شده است و در نهایت مرد غریبه – بیمار دیگری در آنجا – را که از اسپرمش برای باردار شدن جسیکا استفاده شده بود، ردیابی کردند.

در ۲ فوریه علیه آنها شکایت کردند دکتر. Nicholas J. Spirtos و سیستم بیمارستانی برای قصور پزشکی، سهل انگاری و عدم رضایت آگاهانه.

به گزارش تودی، جینین در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت: «این ضربه‌ای را آشکار کرد که هرگز نمی‌توانستم تصورش را بکنم». «در حالی که تلاش می کنیم به جلو برویم، برای خانواده ام و خودم قوی باقی بمانم. مایک شوهر من است، جسیکا دختر من است و هیچ آزمایش DNA وجود ندارد که آن را تغییر دهد. اما ما دکتر را نگه خواهیم داشت. Spirtos و Summa Health مسئول این هستند.

تقریباً 30 سال پیش، جینین و جان مایک هاروی از آی یو آی برای بچه دار شدن دخترشان جسیکا استفاده کردند.  کیت DNA که جسیکا برای کریسمس در سال 2020 دریافت کرد نشان داد که مایک پدر او نبود

تقریباً ۳۰ سال پیش، جینین و جان مایک هاروی از آی یو آی برای بچه دار شدن دخترشان جسیکا استفاده کردند. کیت DNA که جسیکا برای کریسمس در سال ۲۰۲۰ دریافت کرد نشان داد که مایک پدر او نبود

جینین در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت:

جینین در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت: “این آسیبی را آشکار کرد که هرگز نمی توانستم تصورش را هم بکنم.”

جسیکا گفت:

جسیکا گفت: “والدین من کیت های DNA اجدادی را به عنوان هدایای کریسمس برای ما دریافت کردند، و از آن زمان تاکنون زندگی ما هرگز یکسان نبوده و نخواهد بود.”

جینین گفت: “هدف ما نمی توانست واضح تر باشد.” ما فرزندی می‌خواستیم که از نظر ژنتیکی با هر دوی ما مرتبط باشد.

آنها نزد دکتر رفتند. اسپیرتو، سپس رئیس بخش غدد درون ریز تولید مثل و ناباروری و لقاح آزمایشگاهی/انتقال جنین در بیمارستان شهر آکرون، برای IUI.

طبق گفته Planned Parenthood، آنها برای این روش از جیب خود پرداخت کردند، که امروزه می تواند ۳۰۰ تا ۱۰۰۰ دلار هزینه داشته باشد.

قرار بود اسپرم مایک – که او صبح روز عمل ارائه کرد – شسته شود، تخمک‌ها غلیظ شوند و بعد از رها شدن او در رحم جین قرار داده شود و شانس لقاح را افزایش دهد.

اما آنها ادعا می کنند که در جایی از این روند، اسپرم مایک با اسپرم متعلق به مرد دیگری تعویض شد.

بدون اطلاع ما، دکتر. جینین گفت: اسپیرتو از اسپرم یک غریبه به جای اسپرم شوهرم استفاده کرد.

من باردار شدم و دخترمان جسیکا در سال ۱۹۹۲ به دنیا آمد. دختران هاروی در خانواده بسیار نادر بودند، بنابراین ما بسیار هیجان زده بودیم. وقتی او به دنیا آمد، جیغ زدم و پزشکان را تا حد مرگ ترساندم.

قرار بود اسپرم مایک - که او صبح روز عمل ارائه کرد - شسته شود، تخمک‌ها غلیظ شود و سپس در رحم جین قرار داده شود تا برای عمل IUI آزاد شود.

قرار بود اسپرم مایک – که او صبح روز عمل ارائه کرد – شسته شود، تخمک‌ها غلیظ شود و سپس در رحم جین قرار داده شود تا برای عمل IUI آزاد شود.

این زوج وقتی از جسیکا استقبال کردند، که «همیشه بسیار پرشور و هیجان‌زده» در مورد میراث ایتالیایی‌اش از طریق پدرش استقبال کردند.

این زوج وقتی از جسیکا استقبال کردند، که «همیشه بسیار پرشور و هیجان‌زده» در مورد میراث ایتالیایی‌اش از طریق پدرش استقبال کردند.

خانواده هاروی در طول سه دهه بعد عاقل تر نبودند و می گویند جسیکا میراث ایتالیایی خود را از طریق پدرش پذیرفت.

جسیکا گفت: “من همیشه در مورد میراث خود، اجدادم، برای رسیدن به آمریکا بسیار پرشور و هیجان زده بودم.” صبح بخیر آمریکا.

به گزارش دیلی بیست، جسیکا حتی زبان ایتالیایی را در دبیرستان یاد گرفت و با مادربزرگش تمرین کرد.

در طول همه‌گیری، جسیکا و همسرش در حال برنامه‌ریزی سفر به ایتالیا بودند و قبل از سفر آزمایش‌های DNA اجدادی را درخواست کردند.

آنها آنها را برای کریسمس سال ۲۰۲۰ دریافت کردند.

جسیکا در کنفرانس مطبوعاتی گفت: “چقدر جالب است، ما فکر کردیم، ارتباط با اقوام دور در کشورهایی که ممکن است از آنها بازدید کنیم، بسیار خوب است.”

“والدین من کیت های DNA اجدادی را به عنوان هدایای کریسمس برای ما دریافت کردند و از آن زمان تاکنون زندگی ما هرگز یکسان نبوده و نخواهد بود.”

مایک گفت این مصیبت

مایک گفت این مصیبت “مثل بیدار شدن در زندگی شخص دیگری” بوده است.

اول، او تحت تأثیر پیشینه اجدادی خود قرار گرفت که شامل ایرلندی، آلمانی، انگلیسی، ولزی و فرانسوی بود – اما نه ایتالیایی.

سپس متوجه شد که این آزمایش نشان داد که مایک پدر بیولوژیکی جسیکا نیست، مکاشفه‌ای که برای همه درگیران ویرانگر بوده است.

جینین گفت: «ما دیگر نمی‌توانیم شوخی‌های خصوصی ایتالیایی‌مان را به اشتراک بگذاریم و از دور هم جمع شدن ایتالیایی‌های کوچکمان لذت ببریم، این برای او خیلی دردناک است. میراث او به معنای واقعی کلمه از او سلب شده است.

در کمال ناباوری، خانواده هاروی نتایج را با یک شرکت آزمایش ژنتیک دیگر تایید کردند و او و پدرش نیز آزمایش پدری انجام دادند.

مایک گفت که این مصیبت “مثل بیدار شدن در زندگی شخص دیگری” بوده است.

او گفت: “به عنوان یک شوهر و یک پدر، تماشای درد و رنج خانواده بسیار دشوار است.” “یادگیری اینکه کل واقعیت شما آن چیزی نیست که فکر می کردید توضیح دادن آن دشوار است.”

این هفته، آنها علیه دکتر شکایت کردند. Spirtos و Summa Health Systems برای قصور پزشکی، باتری، عدم رضایت آگاهانه، سهل انگاری، و “حفاظت ناموفق از مواد ژنتیکی”.

جسیکا علاوه بر درخواست غرامت مالی گفت که می خواهد

جسیکا علاوه بر درخواست غرامت مالی گفت که می خواهد “تغییر جدی ایجاد کند”

جسیکا علاوه بر درخواست غرامت مالی، گفت که می خواهد “تغییر جدی ایجاد کند”.

مقررات باید تغییر کند. آموزش… چیزی باید تغییر کند. این نمی تواند در سال ۲۰۲۲ اتفاق بیفتد. ما نمی توانیم این مشکل را داشته باشیم.

من می دانم که ما در درد خود تنها نیستیم. بسیاری از خانواده‌های دیگر نیز چنین شرایط غیرقابل تصوری را پشت سر گذاشته‌اند و مجبور شده‌اند تکه‌های زندگی خود را دوباره کنار هم بگذارند.»

آنها از سیستم بیمارستانی که در آن این روش انجام شده و همچنین دکتر خود، دکتر شکایت می کنند.  نیکلاس جی اسپیرتوس (تصویر)

آنها از سیستم بیمارستانی که در آن این روش انجام شده و همچنین دکتر خود، دکتر شکایت می کنند. نیکلاس جی اسپیرتوس (تصویر)

“این برای آنها عادلانه نیست، همانطور که برای من و خانواده من عادلانه نیست… این باید متوقف شود.”

آدام ولف، یکی از وکلای آنها، گفت: “شما نمی توانید به گذشته برگردید و اوضاع را تغییر دهید.” تنها کاری که در این مرحله می توانید انجام دهید این است که پاسخگویی بخواهید و تقاضای مقررات و نظارت کنید تا افراد بیشتری در وضعیت هاروی نداشته باشیم.

Summa Health، سیستم بیمارستانی که شامل بیمارستان شهر آکرون است، بیانیه‌ای در پاسخ به این شکایت منتشر کرده است.

مایک برنشتاین، مدیر ارتباطات شرکتی، گفت: «ما از ادعایی که در سال ۱۹۹۱ مطرح شده است، مطلع هستیم که در سال ۱۹۹۱ به یک بیمار مایع منی از شخصی که شوهرش نیست لقاح مصنوعی داده شده است.

ما این اتهام را جدی می‌گیریم و تأثیر آن بر خانواده را درک می‌کنیم. در حال حاضر، ما با خانواده ملاقات نکرده‌ایم یا آزمایشی از خودمان انجام نداده‌ایم.

“با توجه به اطلاعات بسیار محدودی که در اختیار داریم و مدت زمانی که سپری شده است، امیدواریم وکلای مدافع خانواده با ما همکاری کنند تا گام بعدی را در اولویت قرار دهیم.”

جسیکا از زمان انجام آزمایش‌های DNA، پدر بیولوژیکی خود را که «آقای» نام دارد، ردیابی کرده است. بارت در کت و شلوار او و همسر سابقش نیز در همان زمان بیماران باروری در کلینیک بودند، اگرچه هرگز بچه دار نشدند.

ما این اتهام را جدی می‌گیریم و تأثیر آن بر خانواده را درک می‌کنیم.  سخنگوی بیمارستان گفت: در حال حاضر، ما با خانواده ملاقات نکرده ایم یا آزمایشی از خودمان انجام نداده ایم.

ما این اتهام را جدی می‌گیریم و تأثیر آن بر خانواده را درک می‌کنیم. سخنگوی بیمارستان گفت: در حال حاضر، ما با خانواده ملاقات نکرده ایم یا آزمایشی از خودمان انجام نداده ایم.

جسیکا از آن زمان به بعد پدر بیولوژیکی خود را که در همان زمان در کلینیک با همسر سابقش باردار می شد ردیابی کرد.

جسیکا از آن زمان به بعد پدر بیولوژیکی خود را که در همان زمان در کلینیک با همسر سابقش باردار می شد ردیابی کرد.

جسیکا گفت که برای یافتن او کمی جست‌وجو طول کشید. او برای اقوام DNA در مورد Ancestry پیام‌هایی ارسال کرد که «احتمالاً صدها بار برای چندین ماه تا زمانی که من شروع به محدود کردن همه چیز کردم».

پس از ارتباط با آقای بارت آنلاین، جسیکا با او تلفنی صحبت کرد و در آنجا شک خود را در میان گذاشت.

گفتم: «نمی‌خواهم شما را غافلگیر کنم، اما فکر می‌کنم شما ممکن است پدر بیولوژیکی من باشید.» و سخنان دقیق او این بود: “من نمی ترسم. این یک خبر عالی است. من تمام عمرم را به این فکر کرده ام که فرزندی ندارم و این خبر بسیار خوبی است. من یک دختر دارم.”

آنها آزمایش DNA انجام دادند که با اطمینان ۹۹.۹۹٪ نشان داد که او پدر بیولوژیکی اوست.

جسیکا افزود: «او کاملاً حمایت کرده است. او در مورد هر سوالی که داشتم به من کمک کرد. او قبلاً بخشی از سابقه پزشکی خانواده خود را به من داده است تا احساس راحتی بیشتری نسبت به حس جدیدم از زندگی داشته باشم. او بیش از این مفید بوده است.

با این حال، جسیکا گفت که این مصیبت فوق العاده سخت بوده است.

به گزارش WJW، او گفت: “واقعاً هیچ کلمه ای برای توصیف و بیان آنچه من و والدینم از سر گذرانده اند وجود ندارد.”رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر