هجده بازیکن NBA به اتهام طرح کلاهبرداری در بیمه دستگیر شدند


دادستان ایالات متحده در منطقه جنوبی نیویورک روز پنجشنبه اعلام کرد که 18 بازیکن سابق NBA به اتهام کلاهبرداری از برنامه مراقبت های بهداشتی لیگ بسکتبال دستگیر شدند.

دادستان های فدرال می گویند که گروهی از جانبازان NBA نزدیک به 4 میلیون دلار فاکتور جعلی برای مراقبت های پزشکی و دندانپزشکی تحویل داده اند که هرگز دریافت نکرده اند. بر اساس کیفرخواست ، بین 2017 تا 2020 ، این صندوق حدود 2.5 میلیون دلار به متهمان پرداخت کرده است.

ظاهراً این طرح توسط ترنس ویلیامز تنظیم شده بود ، زمانی که امیدوار کننده در نیوجرسی نتز بود ، که بعد از چهار سال لیگ را ترک کرد.

از جمله مشهورترین متهمان گلن “بیبی بیبی” دیویس و تونی آلن بودند که هر دو در تیم سلتیکس قهرمانی NBA 2008 بازی کردند.

آنتوان رایت ، کریس داگلاس روبرتز ، سی جی واتسون و آلن اندرسون بازیکنان سابق نتز به همراه سباستین تلفر ، ستاره دبیرستان نیویورک و پسر عموی استفون ماربری نیز بازداشت شدند. نام آنتونی آلن ، یکی دیگر از اعضای تیم سلتیکس 2008 و همسرش نیز در شکایت ذکر شده است.

گفته می شود ویلیامز 230 هزار دلار رشوه از بازیکنان در قبال ارائه فاکتورهای دروغین برای خدمات مانند جراحی دندان و ویزیت های کایروپراکتیک گرفته است. دادستان ها گفتند که این طرح تا 320،000 دلار به برخی از بازیکنان پرداخت کرده است.

این طرح پس از آنکه دادستان های فدرال تأیید کردند که چند بازیکن در خارج از کشور بودند در زمانی که ظاهراً در ملاقات های پزشکی و سلامتی حضور داشتند ، فاش شد.

به گفته دادستان ، برخی از بازیکنان فاکتورهایی را ارائه می دهند که نشان می دهد درمان دندانپزشکی مشابهی در همان تاریخ در همان تاریخ انجام شده است.

به گفته آدری استراوس ، دادستان ایالات متحده ، حداقل 16 متهم از صبح پنجشنبه بازداشت شده اند. Telfair در دادگاه نیویورک ظاهر می شود ، در حالی که انتظار می رود مابقی در سایر حوزه های قضایی ظاهر شوند.

اشتراوس گفت: “آنها باید به دلیل نقض فاحش قانون پاسخگو باشند.”

هنوز مشخص نیست که آیا بازیکنان وکیل مدافع آنها را دارند یا خیر.

دیدگاهتان را بنویسید