نقش چای سیاه در کاهش خطر مرگ انسان


شفقنا زندگی- نشریه تایم در گزارشی کوتاه نوشته که بر اساس یک سری مطالعات پزشکی و سلامتی نوشیدن سیاه ممکن است خطر مرگ و میر را در افراد مختلف کاهش دهد.

به گزارش سرویس ترجمه شفقنا، گزارش تایم را می‌خوانیم:

در حالی که از دیرباز چای سبز شهرت دیرینه های در زمینه فواید و نقش غیر قابل انکارش در سلامتی داشته است. اما اخیراً تحقیقات به مراتب بیشتر در مورد چای سیاه انجام شده و نتایج مهم نیز درباره فواید انکار نشدنی این نوشیدنی به دست آمده است.
ماکی اینو چوی، اپیدمیولوژیست شاغل در موسسه ملی سرطان چای می‌گوید که شاید یکی از مواردی است که قبلاً انجام شده است بر فواید سلامتی سبز این بوده است که مطالعات و مشاهدات بزرگ‌شده در رابطه با نوشیدن چای با کاهش مرگ و میر در مانند ژاپنی یا چینی گرفته شده است. – که در آن‌ها چای سبز در قیاس با انواع دیگر نوشیدنی‌های محبوب‌تری است.

ماکی اینو چوی و همکارانش برای جبران این معافیت و شکاف موجود در این زمینه تصمیم به انجام یک سری مطالعات و تجزیه و تحلیل و تجزیه و تحلیل داده‌های این مطالعات در بریتانیا گرفت- که نوشیدنی سیاه در این کشور بسیار رایج است.

در این راستا پس از بررسی فاکتورهای مختلف سلامتی، حدود ۵۰۰۰۰ نفر به مدت ۱۱ سال، نتایجی به دست آمده که نشان‌دهنده تأثیرات بسیار مثبت چای سیاه است.

بر اساس این مطالعات که نتایجش برای اولین بار در ۲۹ آگوست در مجله Annals of Internal Medicine منتشر شد، در میان مصرف‌کنندگان چای- که ۸۹٪ از آنها در چای سیاه مینوشند و تنها ۷٪ چای سبز- نوشیدنی فنجان چای سیاه یا بیشتر منتشر شد. در مقایسه با افرادی که نمی‌خورند، خطر مرگ و میر را به وضوح کمتر می‌کند.

در این میان کسانی که شیر یا شکر به چای خود اضافه می‌کنند، باز هم می‌توانند از این مزیت‌ها نیز بگذرند.

این یافته‌ها همچنین نشان می‌دهند که افرادی که چای می‌نوشند در خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی، بیماری ایسکمیک قلبی و سکته قرار می‌گیرند.

با این می‌رسد که درباره عمر زندگی‌تر افرادی که چای می‌نوشند می‌توانند توضیح دهند؛ ولی در درستی این موضوع بحثی نیست و بنابراین نتایج این مطالعات هم نباید زیاد باشد.

به گفته اینو چوی؛ چای از نظر ترکیبات زیست فعال از جمله پلی‌فنول‌ها و فلاونیدها بسیار غنی است و به همین دلیل هم هست که استرس و فشار را کاهش می‌دهد.

یک مطالعه که در سال ۲۰۲۰ بر اساس همان پایگاه بریتانیایی استفاده کرده است. نشان می‌دهد که مصرف بیشتر چای- سیاه و سبز- و نشانگرهای زیستی که سلامت قلب و بهداشت را از جمله سطوح کلسترول پایین‌تر را پیش‌بینی می‌کنند، ارتباط مستقیمی وجود دارد. این تحقیقات همچنین نشان می دهد که چای می تواند به کاهش فشار خون کمک کند.

راب ون‌دام استاد علوم ورزش و تغذیه دانشگاه جورج واشنگتن که در این مطالعه شرکت نداشته، می‌گوید: «در آینده، محققان باید نگاه دقیق‌تری به ارتباط بین چای و بیماری‌های قلبی عروقی داشته باشند». اوان می‌کند که یک نکته قابل توجه در تحقیقات جدید این است که ارتباط بین افزایش دوز یا مقدار مصرف چای و کاهش مرگ و میر به دست نیاورده است.

به گفته او «مساله این است که مصرف‌کنندگان قهوه را مستثنی کرده است که این امر ممکن است ارتباط بین افزایش مقدار چای و مرگ و میر را مرتفع کند، به خصوص در مورد کسانی که هم چای و هم قهوه می‌نوشند. این درست است که مصرف‌کنندگان چای در طول مطالعه‌ی مرگ و میر کمتری دارند، اما این میزان مصرف‌کننده‌ی مصرف‌کننده‌ی چای در طول مطالعه‌ی مرگ و میر کمتری دارد، اما این میزان مصرف‌کننده‌ی مصرف‌کننده‌ی مصرف‌کننده‌ی بیماری‌ها تنها به مصرف چای مرتبط است.

اینو چوی محقق انجام دهنده این پروژه مطالعاتی می‌گوید با این که ممکن است این یافته‌های جدید برای افرادی که به طور منظم چای می‌نوشند، مطمئن‌بخش باشند. ولی نباید مصرف چای روزانه خود را به دلیل این مطالعه و نتایج آن تغییر دهند.