نقاشی دیواری شهر فلوریدا اولین آتش نشان زن سیاه پوست را سفید نشان می دهد


پس از افشای نقاشی دیواری جنجالی که او را سفید نشان می دهد ، اولین آتش نشان زن سیاه پوست فلوریدا علیه دولت شهر شکایت کرد.

شکایت لاتوشا کلمونز علیه Boynton Beach ادعا می کند که آتش نشان پیشگام پس از متحمل خسارت “از جمله درآمد از دست رفته ، هزینه های جابجایی و هزینه های اضافی زندگی در نتیجه جابجایی” ، بیش از 100000 دلار دریافت کرده است.

آرتور شوفیلد ، وکیل وی ، در شکایت اصلاح شده ، نوشت: این نقاشی دیواری که سال گذشته قبل از برداشتن سریع رونمایی شد ، باعث آسیب روحی و روانی شد و “منجر به تمسخر ، تحقیر ، ننگ و/یا تحقیر شد.”

لاتوشا کلمونز – اولین آتش نشان زن سیاهپوست بوینتون ساحل – پس از راه اندازی نقاشی دیواری که وی را با لباس سفید نشان می دهد ، 100 هزار دلار از شهر شکایت کرد.
Lannis Waters/The Palm Beach Post via ZUMA Wire

در شکایت اخیر اصلاح شده آمده است: “توصیف به عنوان سفید تنها ارائه غلط CLEMONS نیست ، بلکه بیانگر بی احترامی کامل به تمام کارهایی است که CLEMONS اولین آتش نشان سیاه برای شهر انجام داده است.

به نوشته Boynton Beach Post ، مقامات شهر قرار است روز سه شنبه برای بحث در مورد دعوایی و نحوه تصمیم گیری در مورد آن ملاقات کنند.

کلمونز ، که 26 سال را در این بخش گذرانده بود تا اینکه سال گذشته بازنشسته شد ، در یکی از نقاشی های دیواری یکی از ایستگاه های آتش نشانی شهر گنجانده خواهد شد. این تصویر بر اساس عکس کلمونز و دو آتش نشان زن دیگر تهیه شده است.

کلمون ها باید در پایین سمت راست دیوارنگاره نقش داشته باشند.
Clemons باید شکل سمت راست پایین دیوارنگاره باشد.
پست های YouTube/Palm Beach

اما وقتی شهر از نقاشی دیواری در ژوئن 2020 رونمایی کرد ، کلمونز و یکی دیگر از فرماندهان آتش نشانی سابق ، که سیاه پوست است ، سفید پوست توصیف شدند. این فاجعه واکنش سریع را برانگیخت که منجر به اخراج فرمانده آتش نشانی و سایر کارکنان و برداشتن نقاشی دیواری یک روز بعد شد.

به گزارش پست ، مدیر هنری عمومی اخراج شده به پست گفت که وی تحت فشار فرمانده آتش نشانی و کارکنان قرار داشت تا تغییرات ایجاد کند و شهرداری شهر نیز از تغییرات آگاه است.

عکس کلمونز و دیگر آتش نشانان اساس دیوارنگاره را تشکیل می دهد.
عکس کلمونز و دیگر آتش نشانان اساس دیوارنگاره را تشکیل می دهد.

وکلای شهر در پرونده های دادگاه گفتند که کارمندانی که آثار هنری را تغییر داده اند “خارج از محدوده شغل خود” عمل کرده اند.

او در آن زمان به روزنامه گفت ناراحت ، ناامید و عصبانی است.

“این قلب و روح و قلب من بوده است که در جامعه ای که در آن بزرگ شده ام خدمت کنم … این را نمی توان دست کم گرفت و اساساً می خواهم بدانم که چرا این اتفاق افتاده است.”

دیدگاهتان را بنویسید