نتیجه تحریم واردات ورق روغنی به ایران


چهی از ایران ورق روغنی خرید می کنند؟کد: ۱۴۰۱۰۸۲۴۶۸۲۳۳۱۷۴۷۸
، (اخبار رسمی):
تحلیل تاثیر و نتیجه تحریم واردات ورق روغنی بر روی تولیدات داخلی و بازار آهن ایران. گزارشی از اینکه در حال حاضر چه کشورهایی از ایران ورق روغنی خریداری می کنند. بررسی قیمت ورق روغنی در اثر تحریم ها چه تغییری کرده است.

نتیجه تحریم واردات ورق روغنی به ایران

فروشگاه آهن مارت

در بازار سرمایه آهن و ورق روغنی ایران باید گفت که این تحریم ها برای ایران سودمند بوده اند.

ورق روغنی

به طور خلاصه اگر بخواهیم ورق روغنی را شرح دهیم، می توان گفت: ورق روغنی به ورق هایی گفته می شود که توسط نورد سرد ایجاد شده باشد. به شکل کلی برای تولید محصولات با مشخصه و سطح خوب مثل ورق گالوانیزه، تسمه، میله و فلزی آن ها را در حالت سرد نورد می کنند.

به دلیل اندازه کوچک تر و مستحکم تر ماده در مقایسه با نورد گرم قسمت عمده نورد سرد با غلتک های چهار طبقه و خوشه ای یا اقماری تهیه و تولید می شود. نمودار قیمت ورق سیاه را می توانید در سایت اینترنتی مارات مشاهده کنید. ورق‌های فولادی که در بازار آهن‌آلات، معمولاً در یکی از دو نورد گرم و سرد تولید می‌شوند. ورق هایی که توسط نورد گرم تولید می شوند را ورق گرم می گویند. ورق نورد سرد، ویژگی‌های مکانیکی و شیمیایی به فرد است و نسبت به ورق‌های ظریف تر و دقیق تر هستند.

تاثیر تحریم ایران بر بازار ورق روغنی

تحریم های نظام قدرت جهان بر ایران به ورق های فولادی به ویژه ورق روغنی نیز رحم نکرد. سلامت سال هاست که ایرانی ها با قیامی که در مقابل مظلومیت جهان انجام داده اند در مورد تحریم قدرت های دنیا قرار گرفته اند. ولی در خصوص بازار آهن و ورق روغنی باید گفت که این تحریم ها برای ایران سود مند بوده اند.

شاید این حرف باعث تعجب شود اما لازم است تا با دقت بیشتر به این موضوع نگاه کنیم. با تحریم ایران مقدار زیادی از کالاهای تولیدی بسیار کاهش یافته است. یکی از مهمترین کالاهای لوازم خانگی است که برای تولید آن به ورق های روغنی نیاز دارد. با کاهش تولید لوازم خانگی در خارج از کشور، تولید داخلی لوازم خانگی افزایش و یافتن برای ورق های روغنی نیز بیشتر شد. از آن جهت داخل ورق روغنی نیز بسیار کاهش یافت و کارخانه ها موظف شدند که این موجودیت ورق روغنی در کشور را جبران کنند. در نتیجه بازار ورق روغنی در ایران به رونق بالای رسید و حتی زایی زیادی در این بازار ایجاد شد.

با پیشرفت تولید .ورق فولادی و ورق روغنی در ایران بسیاری از کشور های همسایه خواستار ورق روغنی تولیدی داخلی را کرده اند که میان آن ها اسم هایی مانند اسپانیا و بلژیک نیز دیده می شود. در این راستا بیش از ۱۵ کشور دنیا،ورق روغنی داخلی صادر می شود.

کشور های خریدار ورق روغنی ایرانی

 1. امارات متحده عربی
 2. ایتالیا
 3. تایلند
 4. اندونزی،
 5. افغانستان
 6. عمان
 7. مصر
 8. تایوان
 9. عراق
 10. ترکیه
 11. هند
 12. سودان
 13. اردن
 14. بلژیک
 15. اسپانیا

انواع مختلف ورق روغنی تولیدی داخل

ضخامت ورق روغنی در محدوده ۰.۳-۳ میلی متر و عرض استاندارد این محصول در محدوده ۱۰۰-۱۲۵ میلی متر است. همچنین این ورق ها را می توان در سه سایز استاندارد به شرح زیر دسته بندی کرد:

 • ۱×۱۸۳۰ میلی متر
 • ۲×۲۴۴۰ میلی متر
 • ۳۰۵۰×۳ میلی متر

برندهای تولید کننده ورق روغنی ایرانی

 • ورق روغنی فولاد مبارکه اصفهان
 • هفت الماس
 • فولاد درخشان
 • فولاد غرب

قیمت ورق روغنی داخلی

قیمت ورق روغنی در انواع گریدهای معمولی، کششی، فوق کششی و نیمه کشش آن تفاوت دارد. این نوع ورق را برندهای داخلی فولاد مبارکه، فولاد غرب آسیا و هفت الماس قزوین و برندهای فولادی وارداتی روسیه، قزاقستان، کره جنوبی و چین تولید می کنند. قیمت ورق روغنی، نوع روغنی در عرض‌های استاندارد ۱۰۰ و ۱۲۵ سانتی‌متر، ضخامت‌های ۰.۳ تا ۳ میل و اشکال رول، شیت و فابریک باهم متفاوت است.

برای اطلاع از قیمت روزانه ورق روغنی با میزان مارت تماس بگیرید. نرخ ورق روغنی به عواملی چون میزان مصرف و تقاضا، شرایط سیاسی و اقتصادی داخلی و خارجی از کشور، قیمت آن در بورس کالا، نوسانات بازار فولاد، بهای ارز و کارخانه تولیدکننده است و اینها عوامل تعیین میزان هستند. قیمت ورق روغنی می باشد. قیمت لحظه ای ورق روغنی را می توانید از سایت مارت به نشانی دنبال کنید.

### پایان خبر رسمی