مصاحبه اوه بچه – هو ببوبسیاری از زنان غافلگیر می شوند وقتی می فهمند که بعد از بچه داری می توانی بدون بارداری دوباره باردار شوی. این به این دلیل است که 60 درصد از زنان تخمک گذاری دارند قبل از اولین دوره پس از زایمان آنها با این حال ، فقط حدود نیمی از این زنان فاز لوتئال کافی برای ادامه حاملگی پس از اولین تخمک گذاری خواهند داشت. 40 درصد دیگر خونریزی هایی دارند که نشان می دهد اولین تخمک گذاری پس از زایمان نزدیک شده است. با توجه به تغییرات گسترده باروری ، تشخیص زمان تخمک گذاری در اولین بار پس از زایمان بسیار دشوار است.

بنابراین ، شانس شما برای باردار شدن چقدر است؟

آمنوره شیردهی سرکوب چرخه قاعدگی به دلیل هورمون سینه ، پرولاکتین است. در حالی که استثنائاتی وجود دارد ، تغذیه انحصاری با شیر مادر در روز و شب ، بدون استفاده از بطری ، پمپاژ یا پستانک ، معمولاً باروری را تا زمانی که نوزاد شروع به سفت شدن می کند ، متوقف می کند. هنگامی که این معیارها برآورده شوند ، احتمال باردار شدن شما قبل از اولین وعده های غذایی حدود 2 درصد است ، که کمتر از خطر باردار شدن یک زن بارور با قرص ضد بارداری هورمونی (8)) یا کاندوم مردانه (15)) است.

برخی از اقدامات نشان داده است که آمنوره شیر را طولانی می کند ، از جمله:

روش آگاهی از باروری پس از زایمان

قبل از بچه دار شدن خودم ، روش آگاهی باروری (FAM) را تمرین کردم. این برای من آنقدر قابل اعتماد بود که این تنها روش پیشگیری از بارداری (اجتناب از بارداری) بود که من و شوهرم از آن استفاده می کردیم. با FAM من می توانستم علائم باروری خود را برای جلوگیری از بارداری به دقت زیر نظر داشته باشم و پس از تصمیم گیری برای تلاش باردار شوم.

3 نشانه باروری اصلی برای بررسی عبارتند از مخاط دهانه رحم ، دمای پایه بدن و موقعیت گردن رحم. با این حال ، مشاهده این موارد قبل از بازگشت چرخه بعد از نوزاد بسیار سخت تر است. قبل از اولین قاعدگی پس از زایمان ، هورمون های شما هنوز “در گردش” هستند و هنگام آماده شدن برای تخمک گذاری نوسان می کنند. سرانجام آنها به اندازه کافی برای تخمک گذاری رشد کرده و سقوط می کنند ، سپس قاعدگی رخ می دهد. این نوسانات می تواند باعث ایجاد مخاط دهانه رحم به ظاهر بارور برای چندین ماه بدون باروری شود. خواندن دما ابتدا هنگام بیدار شدن از خواب انجام می شود. اگر اختلالات خواب را تجربه کنید ، دیگر دقیق نیستند ، اما این برای اکثر مادران دارای فرزند خردسال معمولاً واقعیت دارد. در مورد وضعیت دهانه رحم ، بعد از بچه دار شدن می تواند متفاوت باشد و کنترل آن تا زمانی که چرخه شما باز نگردد و بتوانید با “عادی جدید” خود آشنا شوید ، دشوار است.

مصاحبه با اشلی چا

من و اشلی چا برای اولین بار در یک رویداد Ergobaby در سال 2017 ملاقات کردیم. هر کدام دخترانمان را با خود داشتیم و هر دو 6 ماهه بودند که فقط با چند روز فاصله متولد شده بودند. وقتی من او را در همان رویداد Ergo امسال دیدم ، گفت که او دوباره با سومین فرزندش باردار شده است و او قبل از بازگشت اولین قاعدگی پس از زایمان باردار شده است. او در آن زمان از 9 ماهگی خود بدون شیشه یا پستانک استفاده می کرد. او همچنین با نوزادش می خوابید و مرتباً او را در حامل حمل می کرد.

چگونه متوجه شدید که باردار هستید و چه مدت بود که متوجه شدید؟

من تا 4 ماهگی باردار نبودم. فکر می کردم دارم می میرم چون هنوز میگرن دارم و واقعاً احساس بیماری می کنم. من برای MRI به پزشک مراجعه کردم و او گفت که من باردار هستم ، آنطور که فکر می کردم از تومور مغزی نمی میرم. (هنوز سردرد و سرگیجه داشتم ، بنابراین MRI درخواست کردم.)

کوچکترین شما چند ساله بود که باردار شدید؟ در آن زمان پرستاری می کردید؟

کوچکترین من 1 ساله بود که متوجه شدم باردار هستم ، دقیقاً 13 ماه. من هنوز از او پرستاری می کردم و سیکل نداشتم ، بنابراین این یک تعجب کامل بود.

دیدگاهتان را بنویسید