مردی انتظار دارد که دوست دخترش پس از اطلاع از حقوق او شروع به پرداخت نیمی از وام مسکن کند


زنی پس از اینکه فاش کرد که دوست پسرش از او خواسته نیمی از پرداخت ماهانه وام مسکن خود را پس از افشای حقوق خود بپردازد، دچار اختلاف شد.

زن ۲۲ ساله ناشناس که گمان می‌رود اهل بریتانیا باشد، با نام BusinessSubstantial7 به Reddit فرستاده شد و از او راهنمایی خواست و توضیح داد که دوست پسر ۲۹ ساله‌اش اخیراً تصمیم گرفته است پس از مدتی با هم زندگی کنند. یک سال و نیم

این زن، مدیر شبکه های اجتماعی، در حال اجاره یک آپارتمان است – با یک سوم هزینه نصف وام مسکن – و دوست پسر دکتر او قبل از شروع قرار ملاقات، خانه ای خریده بود.

او توضیح داد: «قبل از اینکه با هم زندگی کنیم، فکر می‌کردیم که بهتر است در مورد مسائل مالی صحبت کنیم.

او به من گفت که چقدر درآمد دارد و این تا حدودی همان چیزی بود که انتظار داشتم. وقتی به او گفتم چقدر درآمد دارم، یک جورهایی خندید و گفت قرار است به او بگویم ماهانه چقدر درآمد دارم نه سالانه. من به او گفتم نه، این مقدار در ماه است. شوک او برای من قابل درک بود – من ۱۵۰ درصد حقوق او را می گیرم.

زن 22 ساله ناشناس که گمان می‌رود اهل بریتانیا باشد، با نام BusinessSubstantial7 به Reddit فرستاده شد و از او راهنمایی خواست و توضیح داد که دوست پسر 29 ساله‌اش اخیراً تصمیم گرفته است پس از مدتی با هم زندگی کنند. یک سال و نیم  عکس استوک در تصویر

زن ۲۲ ساله ناشناس که گمان می‌رود اهل بریتانیا باشد، با نام BusinessSubstantial7 به Reddit فرستاده شد و از او راهنمایی خواست و توضیح داد که دوست پسر ۲۹ ساله‌اش اخیراً تصمیم گرفته است پس از مدتی با هم زندگی کنند. یک سال و نیم عکس استوک در تصویر

من به او گفتم این فقط به این دلیل است که من برای مشتری در کشوری کار می کنم که ارز آن حدود ۲۰ برابر قوی تر است. اگر من در کشورمان همین شغل را داشتم، فقط یک چهارم کارهای او را انجام می دادم.

من سبک زندگی ولخرجی را دنبال نمی‌کنم، بنابراین نمی‌توانید بگویید که فقط با نگاه کردن به من به اندازه خودم درآمد کسب می‌کنم.

من هنوز در آپارتمان کوچکی زندگی می کنم که زمانی که کمتر از ۲۰ درصد از چیزی که اکنون می سازم به دست آوردم، و هرگز رانندگی را یاد نگرفته ام (می دانم، می دانم) بنابراین ماشین ندارم و می گیرم. آن را در سراسر تلفن الکترونیکی منحصرا.

“وقتی شوک اولیه از بین رفت، او گفت که عالی است، زیرا اکنون می توانم نیمی از وام مسکن او را پرداخت کنم.

من از این موضوع کمی تعجب کردم. یعنی اصلا اینطور نیست که به خانواده کمک نکنم. من از خرید مواد غذایی، پرداخت هزینه های آب و برق و آشپزی و نظافت خوشحال می شدم زیرا حجم کاری من بسیار سبک تر از حجم کار من است. این را به او گفتم و نصف وام مسکن او را نمی دهم.

او پاسخ داد که از آنجایی که من خیلی بیشتر از او درآمد دارم، حداقل کاری که می توانم انجام دهم این است که فقط نیمی از وام مسکن را بپردازم و می توانیم نصف آن را برای خرید مواد غذایی و آب و برق برویم.

او در ادامه توضیح داد که فکر می‌کند این “کمی ناعادلانه” است، زیرا اگر آنها از هم جدا شوند، او خانه را می‌گیرد و او را “بدون هیچ چیز” رها می‌کند.

مصالحه ای ارائه کرد. خانه او حداقل دکور شده است. او دو مبل یک نفره، یک میز بسیار بزرگ و یک تلویزیون بسیار کوچک دارد. اوه، و یک تخت، توضیح دادم.

کاربر BusinessSubstantial7 در Reddit، که به صفحه بحث Am I The A** رفت تا در مورد آنچه باید انجام دهید نظر بپرسد و چه کسی اشتباه کرده است.

کاربر BusinessSubstantial7 در Reddit، که به صفحه بحث Am I The A** رفت تا در مورد آنچه باید انجام دهید نظر بپرسد و چه کسی اشتباه کرده است.

واقعاً آنجا نبود، بنابراین می فهمم. به او گفتم کل خانه را مبلمان می کنم، مواد غذایی می گیرم، آشپزی می کنم و تمیز می کنم و نیمی از آب و برق را انجام می دهیم. اما باز هم اصرار داشت که نصف وام مسکن را بدهم.

او گفت که من هنوز به یک مکان برای زندگی نیاز دارم و اگر قرار باشد اجاره خانه را به هر حال پرداخت کنم، پرداخت رهن او هم همینطور است. گفت من ****** هستم چون نمی خواهم او را هل بدهم.

دوست پسر من پسر باهوشی است، بنابراین نمی دانم که آیا او منطق (یا به نظر من فقدان آن) حرف هایش را نمی بیند یا من احمق هستم و این موضوع مهمی نیست.

AITA بخاطر عدم تمایل به پرداخت نیمی از وام مسکن دوستم؟

توجه: من با کمال میل نصف کرایه او را می پرداختم. موضوع پول نیست. در مورد اصل است.

پاسخ کاربران Reddit متفاوت بود، و بسیاری گفتند که ظاهراً سطحی به نظر می رسد که دوست پسر او فقط زمانی که از درآمد او مطلع شد این پیشنهاد را ارائه داد.

دیگران اضافه کردند که او نباید انتظار داشته باشد که در جایی زندگی کند بدون اینکه هزینه ای پرداخت کند.

پاسخ کاربران Reddit متفاوت بود، و بسیاری گفتند که ظاهراً سطحی به نظر می رسد که دوست پسر او فقط زمانی که از درآمد او مطلع شد این پیشنهاد را ارائه داد.

پاسخ کاربران Reddit متفاوت بود، و بسیاری گفتند که ظاهراً سطحی به نظر می رسد که دوست پسر او فقط زمانی که از درآمد او مطلع شد این پیشنهاد را ارائه داد.

یکی نظر داد: «ESH [everyone sucks here]. دوست شما حداقل با اعتدال رفتار می کند و بلافاصله می گوید که باید نیمی از وام مسکن او را بپردازید. صادقانه بگویم، کمی مغرور و حریصانه به نظر می رسد. انگار الان داره حقوق میگیره چون میدونه شما چقدر درآمد دارید.

“با این حال… من هم از وضعیت شما خوشم نمی آید. اگر به خانه ای که او دارد نقل مکان کنید، باید چیزی برای فضا بپردازید. ممکن است چند صد دلار باشد. ممکن است نصف وام مسکن باشد. ممکن است باشد. کل وام مسکن.”

مقدار آن به اندازه این واقعیت مهم نیست که هر دوی شما باید عددی را ارائه کنید که برای هر دوی شما قابل قبول باشد و هیچ کدام از شما التماس نمی کنید.

شخصاً فکر می کنم نیمی از پرداخت های ماهانه وام مسکن من عادلانه است. اما این فقط نظر من است. نکته مهم این است که باید مبلغی باشد که هر دوی شما در مورد آن توافق داشته باشید.

به طور کلی، هر دوی شما باید از فکر کردن خود و یکدیگر به عنوان یک قلک دست بردارید و به عنوان یک تیم به خود فکر کنید. در غیر این صورت همزیستی نتیجه خوبی نخواهد داشت.

دیگری پیشنهاد کرد که ناشر اصلی مبلغ اجاره ای را که او در حال حاضر برای خود می پردازد به دوست پسرش بپردازد.

سومی اضافه کرد: شما اجاره را پرداخت می کنید. پرداخت نصف و نیم عادلانه است.

زمانی که من ۱۵۰ درصد بیشتر از دوستم درآمد داشتم، ۶۰ درصد اجاره را پرداخت کردم و او ۴۰ درصد را پرداخت کرد، اما هیچ کدام از ما صاحب این مکان نبودیم، بنابراین فکر نمی کنم در این شرایط منصفانه باشد.

“اما او هنوز باید اجاره را بپردازد یا نقل مکان نکند. به نظر می رسد که او حق دارد فرض کند که شما می توانید با اجاره BF خود به صورت رایگان زندگی کنید.”

با توجه به نکته ای که پوستر اصلی به آن اشاره کرد، جایی که او گفت که از پرداخت نیمی از اجاره بها، اما نه اصولاً وام مسکن او، خوشحال می شود، چندین کاربر از او پرسیدند که چگونه اجاره ای متفاوت از پرداخت اجاره به صاحبخانه پرداخت می کرد.

با توجه به نکته ای که پوستر اصلی به آن اشاره کرد، جایی که او گفت که از پرداخت نیمی از اجاره بها، اما نه اصولاً وام مسکن او، خوشحال می شود، چندین کاربر از او پرسیدند که چگونه اجاره ای متفاوت از پرداخت اجاره به صاحبخانه پرداخت می کرد.

چند کاربر با اشاره به نکته ای که در پوستر اصلی بیان شده بود، جایی که او می گفت خوشحال می شد نصف کرایه او را بپردازد، اما رهن او را به خاطر اصول پرداخت نمی کرد، چندین کاربر گفتند که دقیقاً همین طور است.

شخصی گفت: مزدش با اجاره صاحب خانه چه فرقی دارد؟ من نمی فهمم. صاحبش سهامش را در آپارتمان به او نمی دهد. ‘

به همین ترتیب، دیگری گفت: YTA[you’re the a**hole]. اگر نمی خواهید هزینه ها را به نصف تقسیم کنید، ادامه ندهید.

“این واقعا مهم نیست که این اجاره یا رهن، زیرا شما همچنین سود ملک را از اجاره یک غریبه دریافت نمی کنید.”

چهارمی اضافه کرد: “YTA. این همان پرداخت اجاره است، منطق این است. به نظر می رسد که می خواهید هزینه های اولیه را متقبل شوید و از اجاره صرف نظر کنید.

در حال تصحیح شیرینی در مورد “اصول”، شخصی گفت: “YTA، اصل این است که شما به یک مکان نیاز دارید، می خواهید با بهترین دوست خود زندگی کنید (راست می گویید؟) و این مانند پرداخت اجاره به شما است.

یا آن را در جای دیگری پرداخت کنید، اما آن پول از حلقه شما خارج می شود. اگر آن را برای او بپردازید، هنگام ازدواج مال شما خواهد بود (فکر می‌کنم هدف گرفتن و ادامه دادن با BF همین است).

از سوی دیگر، برخی از کاربران تصمیم سریع دوست پسر او را برای تقسیم وام مسکن به دو نیم پسندیدند که او از حقوق او مطلع شد.

دیگری گفت: “NTA، لطفاً طبق شرایط خود به زندگی ادامه دهید، اما صاحب مکان خود شوید یا اجاره را بپردازید.” دوست شما حتی اهمیتی هم نمی دهد که بداند قسمت معقول اجاره چقدر است.

او فقط می خواهد از کمک شما استفاده کند. به نظر می رسد عنوان شده است.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر