مراقبت از مو ممکن است مانعی برای سلامت زنان سیاه پوست باشد. آیا پزشکان باید در مورد آن با ما صحبت کنند؟


سال‌ها پیش، من این پیشنهاد ملایم را مطرح کردم که شاید دلیل عدم تمایل به ورزش کردن برای بسیاری از زنان سیاه‌پوست این واقعیت باشد که ما سعی نمی‌کنیم به موهایمان عرق کنیم، زیرا می‌دانیم که حفظ یک مدل موی صاف دشوار است. دوباره به آن عرق می کند.

(منظورم این است که سال‌ها پیش، من نیز اعلام می‌کردم که هرگز طبیعی نمی‌روم… بنابراین «سال‌ها پیش» واقعاً معنای زیادی ندارد، اینطور است؟)

با این حال، وقتی این مطالعه را از دکتر دکتر دیدم به یاد این موضوع افتادم. سوفیا تولیور در مرکز پزشکی وکسنر ایالت اوهایو:

زنان آفریقایی-آمریکایی برای ورزش منظم با یک چالش منحصر به فرد روبرو هستند – موهایشان. با این حال، این مشکلی است که اغلب توسط پزشکان مراقبت های اولیه به عنوان مانعی برای یک سبک زندگی سالم تایید نمی شود. یک مطالعه جدید توسط محققان مرکز پزشکی Wexner دانشگاه ایالتی اوهایو نشان می‌دهد که در حالی که پزشکان به گفتگو در مورد ورزش با بیماران زن آفریقایی آمریکایی خود اهمیت می‌دهند، آنها به ندرت درباره نحوه تأثیر مراقبت از مو بر فعالیت بدنی صحبت می‌کنند.

گفت: “به عنوان پزشک، اگر آن مکالمات خاص را نداشته باشیم، هر کاری که بتوانیم این مانع را کاهش دهیم و واقعاً به زنان آفریقایی آمریکایی کمک کنیم تا بر آنچه احساس می کنند آنها را از ورزش بازمی دارد غلبه کنند، انجام نمی دهیم.” [Dr. Tolliver].

این مطالعه نشان داد که ۹۵ درصد از پزشکان مراقبت های اولیه با بیماران زن آفریقایی آمریکایی خود درباره ورزش صحبت کرده اند. با این حال، بیش از ۳/۴ هرگز مراقبت از مو را به عنوان یک چالش مورد بحث قرار نداده اند و تنها حدود یک سوم احساس راحتی در مورد آن دارند.

تولیور گفت: «این به افزایش آموزش در مورد مراقبت از موی آمریکایی آفریقایی تبار، فرهنگی در مورد مو و راه‌های مشاوره به بیمار در ملاقات با مطب در مورد کاهش این مانع بستگی دارد. [source]

می‌خواهم به سؤالی که چند سال پیش پرسیدم، در مورد این موضوع خاص نگاه کنم:

خطرات برای سیاهپوستان در این اقتصاد زیاد است. بیکاری سیاه پوستان در حال حاضر دو رقمی است. ما شاهد از دست دادن خانه های بسیاری از عزیزانمان بودیم. جهنم، بسیاری از ما عزیزانی داریم که زندگی می کنند با ما تا زمانی که روی پاهای خود بایستند. کل خانواده‌ها به ما وابسته هستند که در «شغل‌های خوب» خود مشغول بمانیم.

و در میان این همه، ممکن است به شدت بخواهیم کار کنیم. اما، اگر هرگز یاد نگیریم که چگونه در حین ورزش از موهای خود مراقبت کنیم، یا اگر زمان کافی برای صاف کردن/صاف کردن موهای خود را نداشته باشیم، هر چند وقت یکبار که نیاز داریم، انتخاب روشن می شود: تمرینات را رها کنید و من را حفظ کنید. کار؛ یا به هر حال ورزش کنم، بگذار موهای من رنج بکشد، و به طور بالقوه به دلیل آن با آزار و اذیت اداری مواجه شوم. — The Beauty Shop: شغل و قرار ملاقات شما چگونه بر نحوه پوشیدن موهایتان تأثیر می گذارد؟ (۲۰۱۳)

من یک نظریه دارم.

من احساس می‌کنم در فضای سیاسی کنونی، مهم است که همه چیز را آن‌طور که هستند بنامیم، درست است؟ ادب به ما صدمه بزرگی می‌زند، اگر به این معنی باشد که ما چیزهایی را که به طور نامحسوس تأثیر مضر دارند، دست تکان می‌دهیم، درست است؟

این ایده که زنان سیاه‌پوست باید مراقب داشتن یک مدل موی خاص باشند – مدل مویی که نگهداری آن گران است و نگهداری آن دشوار است – تا شغل خود را حفظ کنند (یا در این مورد، رابطه خود را در صورتی که شریک زندگی‌شان از موهای گره‌دار و مجعد خوشش نمی‌آید) تابع برتری سفیدپوستان است. من نمی توانم بدون موهای صاف سر کار بیایم و زندگی خود را به دست بیاورم؟ اگر بخواهم نمی توانم لاک بپوشم؟ تنها راه پوشیدن موهایم در محل کارم آشناترین روش برای زنان سفیدپوست است؟ این برتری سفیدپوستان است. مدل موهایی که فقط در جامعه سیاه پوست یافت می شود، در محیط کار ممنوع است؟ این برتری سفیدپوستان است.

برای گریه با صدای بلند، فرماندار کالیفرنیا گاوین نیوسام فقط تبعیض علیه موهای طبیعی زنان سیاه پوست در مدارس و محل کار غیرقانونی است. در سال ۲۰۲۰. در سال دو هزار و بیست.

من همچنین به تحقیقی فکر می کنم که تمام نژادپرستی در صنعت مراقبت های بهداشتی را نشان می دهد (که بیشتر آنها در اینجا شرح داده شده اند) – اینکه چگونه پزشکان از تجویز داروهای ضد درد به طور دسته جمعی برای بیماران سیاه پوست خودداری کردند، چگونه پزشکان بیماران سیاه پوستی را که ارزیابی بیماری های خود را دارند نادیده می گیرند. چگونه دانشجویان پزشکی سیاه‌پوستان را دارای توانایی ژنتیکی برای تحمل درد می‌دانند و چگونه این نژادپرستی به عنوان تابعی از برتری سفیدپوست عمل می‌کند. نژادپرستی، و ناتوانی پزشکان در درک تعصبات خود، به معنای واقعی کلمه زنان سیاهپوست را که ما صحبت می کنیم، می کشد.

بنابراین، وقتی تحقیقاتی را به من نشان می دهید که نشان می دهد پاسخ به یک مشکل ایجاد شده توسط نژاد پرست آیا پزشکان با تعصبات نژادپرستانه خود با زنان سیاه پوست در مورد آن صحبت می کنند؟ پزشکانی که به حرف زنان سیاه پوست گوش نمی دهند؟ همان پزشکانی که با همدلی با زنان سیاه پوست دست و پنجه نرم می کنند؟

آیا در حال حاضر انتظارات ما از صنعت مراقبت های بهداشتی کمی زیاد است؟

(ناگفته نماند، اگر پیشنهاد اولیه پزشک این باشد که «کمتر بخور، بیشتر حرکت کن»، آیا ارزشش را دارد؟)

اگر نژادپرستی در حال حاضر به پیامدهای منفی سلامت زنان سیاه پوست کمک می کند، زیرا پزشکان به حرف ما گوش نمی دهند، باید از پزشکان واقعاً انتظار داشته باشیم که شنیدن وقتی در مورد مشکلات خود صحبت می کنیم؟

ما به سختی می توانیم پزشکان را به آنها برسانیم شنیدن وقتی در مورد درد استخوان های آویزان شده از سوکت ها یا سایر مشکلات سلامتی واقعی و صادقانه صحبت می کنیم. پزشکان قرار است به چیزی اهمیت دهند که احتمالاً آنها را بسیار کوچک می دانند؟

زنان سیاه‌پوست در سال ۲۰۲۰ با چالش‌های منحصربه‌فردی روبرو هستند و باید افرادی که به ما احترام می‌گذارند، به آنها اهمیت می‌دهند و با ما همدلی می‌کنند تا اطمینان حاصل کنند که این چالش‌ها به اندازه کافی مورد توجه قرار می‌گیرند. آیا با خودمان در مورد آنچه که قرار است انجام شود، هستیم پزشکان بخشی از آن گفتگو باشد؟رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر