لیپوماتوز چه مزایایی برای لاغری و تناسب اندام نسبت به سایر روش ها دارد؟


درمان و حذف چاقی موضعی موضوعی است که مدتهاست مورد توجه بسیاری از پزشکان و بیماران در سراسر جهان قرار گرفته است. روشهای مختلفی برای دستیابی به این هدف پیشنهاد و آزمایش شده است که لیپوماتیک یکی از آنهاست. لیپوماتا یک تکنیک کم تهاجمی برای پیکرتراشی و فرم دهی بدن است که نتایج ظریفی را به نواحی درمانی اضافه می کند. برخلاف روش تزریق چربی در این روش چربی به درستی از بدن خارج می شود ، آنها از روش لیپوماتیک استفاده می کنند تا با برداشتن رسوبات چربی که ماهیچه ها را پوشانده و بر شکل طبیعی بدن تأثیر می گذارد ، شکل خاصی را برای بدن ایجاد کنند. ارتعاشات و ارتعاشات لیپوماتیک باعث از بین رفتن چربی ها در برخی نقاط ، بدون ایجاد مزاحمت در آنها می شود. اگرچه این روش به زمان بازیابی بسیار کمی نیاز دارد ، اما در چربی سوزی نتایج بهتری به دست می آورد.

بسیاری از ما وقتی به نقاشی از خود می رسیم ، یک رفتار آرام داریم. در زنان ، این مشکل معمولاً در داخل یا خارج ران ها و بالای یا زیر شکم ایجاد می شود. در مردان ، از طرف دیگر ، آنها اغلب به صورت چربی اضافی در پهلو یا قفسه سینه ظاهر می شوند. لیپوماتا می تواند به شما در خلاص شدن از شر چربی اضافی ذرات چربی واقع در قسمت های بدن که با ورزش یا رژیم غذایی حذف نمی شوند ، کمک کند. این روش مدرن و پیشرفته روشی مطمئن ، م effectiveثر و سازگار است تا با از بین بردن چربی و تورم ناخواسته بدن ، به فرم دلخواه بدن خود برسید. اگر می خواهید وزن لیپومات را کاهش دهید ، می توانید به آن مراجعه کنید کلینیک تناسب اندام رازی پس از مشورت با پزشک و اطمینان از اینکه این روش برای شما مناسب است ، از خدمات این کلینیک استفاده کنید. برای اطلاعات بیشتر و یا رزرو نوبت می توانید با شماره تلفن زیر تماس بگیرید ۰۲۱۸۸۳۳۴۰۲۹ – ۰۲۱۸۸۳۳۳۲۵۹ – ۰۲۱۸۸۰۲۵۳۵۰ لطفا تماس بگیر.

مزایای لیپوماتوز نسبت به سایر روش ها چیست؟


برخی از فواید و لیپوماتیک برای لاغری عبارتند از:

 • این یک سیستم ایمن است که بلافاصله وقتی به غیر از چربی به بافتهای دیگر می رسد متوقف می شود.
 • به دلیل آسیب و تورم ، کوفتگی کمتری دارد.
 • واکنش عالی برای پوست صاف
 • یک روش ملایم تر برای بیمار
 • زمان استفاده کوتاهتر
 • درد کمتر
 • بهبود سریعتر

این روش برای چه کسانی مناسب است؟


لیپوماتیک برای از بین بردن چربی های بزرگ طراحی نشده است و برای افرادی که تغییراتی در رژیم غذایی و ورزش روزانه خود داشته اند ، اما تا حدی بهترین کار را خواهد کرد. این روش برای ورزشکاران و فعالانی که برای ایجاد و کشش مناطقی که چربی در آنها مقاوم تر است نیاز به کمک دارند مناسب است. تزریق چربی با شکم به اندازه لیپوساکشن مثر نیست. علاوه بر داشتن بدن تقریباً مناسب ، یک نامزد مناسب برای عمل لیپوم باید موارد زیر را نیز رعایت کند:

 • سیگار نکشید و از سلامت کلی برخوردار باشید.
 • برای یک عمل جراحی ملایم آماده باشید.
 • بتوانید برای یک دوره بهبودی کوتاه استراحت کنید.
 • آماده باشید تا اقدامات لازم را برای حفظ نتایج انجام دهید.

قبل از عمل چه کاری انجام می شود؟


قبل از عمل جراحی لیپوماتیک ، بیمار با پزشک مشورت می کند و طی آن یک شرح حال کلی از بیمار تهیه می شود و معاینه ای برای ارزیابی وضعیت بیمار انجام می شود. در طول مشاوره ، پزشک روش جراحی و نتایج مورد انتظار را توضیح می دهد و به تمام سوالات و نگرانی های بیمار پاسخ می دهد. پزشک شما همچنین سایر گزینه های درمانی را در نظر می گیرد و خطرات و مشکلات احتمالی را که ممکن است در طول این روش ها ایجاد شود توضیح می دهد. برای ارزیابی میزان بهبودی و نتایج کار ، تصاویر قبل و بعد از عمل توسط بیمار گرفته می شود. آنتی بیوتیک ها برای روز جراحی تجویز می شوند. 2 تا 4 هفته قبل از عمل ، یک ژن مناسب بعد از جراحی برای بیمار تهیه می شود. تا شش هفته قبل از عمل از خوردن آسپرین یا داروهای مرتبط با آسپرین خودداری کنید. تنها داروی ایمن برای تسکین درد ، پاراستامول است. تا شش هفته قبل از عمل از ویتامین E یا جینکو بیلوبا به صورت خوراکی استفاده نکنید.

روش لیپوم چگونه کار می کند؟


نشان داده شده است که لیپوماتا امن ترین روش لاغری موضعی است که از آن برای حذف دقیق حجم زیادی از چربی از تمام اعضای بدن استفاده می شود. در روش لیپوم از میله ای به نام کانولا استفاده می شود که برای از بین بردن بافت چربی می لرزد ، می چرخد ​​و ارتعاش می کند و این کار را بدون هیچ آسیبی به بافت های دیگر به صورت ایمن و ملایم انجام می دهد. کانول از طریق یک برش کوچک که در ناحیه نامشخصی نزدیک به ناحیه تحت درمان ایجاد می شود ، وارد می شود. چربی اضافی از طریق لوله با خلاء فشار بالا برداشته می شود. ارتعاشات دستگاه باعث آزاد شدن سلول های بنیادی متصل به سلول های چربی می شود. این سلول های بنیادی آزاد شده به روند بهبودی کمک می کند و به نتایج طبیعی و شادابی پوست دست می یابد. طراحی خاص کلزا امکان برداشت دقیق بافت چربی را حتی از مناطقی که دسترسی به آنها دشوار است ، می دهد. در روش لیپوم ، نیازی به برش های بزرگ روی پوست نیست ، اما یک سوراخ بسیار کوچک برای قرار دادن کانول ایجاد می شود و از ایجاد جای زخم جلوگیری می کند. در مقایسه با سایر روشهای جراحی ، چون در حین جراحی هیچ برشی ایجاد نمی شود ، پس از این جراحی ، هیچ زبری یا برجستگی روی پوست باقی نمی ماند و پوست صاف می شود. علاوه بر این ، جدیدترین و ایمن ترین تکنیک لیپوم برای اکثر موارد تحت بی حسی موضعی انجام می شود و بیمار می تواند فعالیت های روزانه خود را روز بعد از عمل از سر بگیرد.

بعد از جراحی لیپوم چه مراقبت هایی لازم است؟


بسیار طبیعی است که بیمار از حالت خوابیده یا نشسته احساس سرگیجه مختصر و بلند شدن سنگین کند. بیمار باید انتظار داشته باشد که حجم زیادی از محلول بی حسی خون 24 تا 48 ساعت پس از عمل از محل برش خورده خارج شود. این مقدار از بیمار به بیمار دیگر متفاوت است. به طور کلی هرچه ترشحات بیشتر باشد ، کوفتگی و تورم کمتر است. ممکن است برش های بیمار کمتر باشد اما ترشحات ممکن است تا یک هفته طول بکشد. اگر مایع قرمز باشد ، حدود 1 درصد خون دارد و بقیه حاوی محلول بیهوشی و مایع داخل بافتی است. برای نوارهای بریده شده بانداژ پدهای مخصوص توصیه می شود. برای جلوگیری از عفونت ، این پدها باید دو بار در روز تعویض شوند. روز بعد از عمل ، می توانید تفنگ را برای شستشو بردارید. دوش بگیرید ، بانداژ را عوض کنید و گاز را در حالی که خیس است حمل کنید. سپس آن را با سشوار خشک کنید. اسلحه را در خشک کن قرار ندهید تا از ایجاد چین و چروک جلوگیری شود. به مدت سه هفته پس از جراحی ، بیمار نباید حمام طولانی یا گرداب بکند. در هفته اول ، ژن ویژه پس از عمل باید 24 ساعته پوشیده شود و فقط در هنگام دوش گرفتن قابل برداشتن است و برای هفته دوم ، 12 ساعت در روز باید پوشیده شود. داروهایی که باید بعد از جراحی مصرف شود برای او تجویز شده و قبل از عمل آماده می شود. اینها شامل پانادین است که می تواند هر 4 ساعت یکبار برای درد بعد از عمل مصرف شود و یک آنتی بیوتیک که بیمار می تواند صبح بعد از عمل از آن استفاده کند. بیمار باید دوره آنتی بیوتیک ها را تکمیل کند. هیچ وعده غذایی محدود نخواهد شد. مایعات شفاف زیاد بنوشید. پزشکان توصیه می کنند که بیمار روزانه 8 لیوان آب بعد از عمل بنوشد. وقتی خروجی برش ها متوقف شد ، مقداری وازلین روی زخم ها بمالید. اگر اسلحه به محل برش خورده است ، آن را با مشمع کف اتاق بپوشانید.

آیا نتیجه این عمل پایدار است؟


لیپوماتا می تواند شکل و هماهنگی مناسبی در بدن ایجاد کند ، اما نمی تواند از تجمع چربی در آینده جلوگیری کند. برای حفظ نتایج ، او باید یک زنگ سالم را اتخاذ کند. حفظ تناسب اندام ، ورزش و تغییر شیوه زندگی از مهمترین کارهایی است که می توانید انجام دهید.

این روش چه عوارضی دارد؟


برخی از عوارض و عوارض لیپوماتیک شامل خونریزی ، عفونت و واکنش به داروهای بیهوشی است ، اگرچه همه این موارد نادر است. قاعدگی نامنظم و قاعدگی زودرس یا دیررس عوارض عمده هر جراحی هستند و این به دلیل آزاد شدن استروژن از چربی است. گرگرفتگی می تواند بعد از لیپوم روی صورت ، گردن و بالای قفسه سینه رخ دهد و می تواند یک یا دو روز طول بکشد. دمای خفیف در 48 ساعت پس از عمل ، عارضه جانبی طبیعی واکنش بدن به جراحی است.

قیمت لیپومات در ایران چقدر است؟


برخی از عواملی که می توانند بر هزینه لیپوماتیک تأثیر بگذارند شامل تجربه پزشک و روش مورد استفاده است. هزینه های مربوط به روش لیپوم ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 • نرخ و هزینه جراحی تجهیزات بیمارستانی و جراحی
 • هزینه داروهای بیهوشی
 • دارو تجویز کند
 • گناهان بعد از عمل و آزمایش

سوالات متداول


برخی از رایج ترین سوالاتی که افراد در مورد عمل لیپوم می پرسند عبارتند از:

محدودیت های لیپوماتوز چیست؟

هدف از لیپوساکشن کاهش وزن نیست. بلکه هدف از این روش تشکیل مناطقی است که در آن چربی های تجمع یافته به رژیم غذایی و ورزش واکنش نشان نمی دهند و همینطور باقی می مانند. بهترین نتایج لیپوماتیک در مکانهایی رخ می دهد که ماهیچه به خوبی کشیده شده ، پوست به خوبی کشسان است و چربی زیادی وجود ندارد. در مواردی که کشش و کشش عضلانی پوست بسیار کم است ، ممکن است ترکیبی از لیپوما و عمل جراحی رویش مجدد پوست برای برداشتن بافت شل و زرد اضافی برای دستیابی به نتایج عالی ضروری باشد.

کدام قسمت های بدن را می توان با لیپوماتیک درمان کرد؟

هر قسمتی که به طور آشکاری چربی انباشته شده باشد ، می تواند با لیپوماتیک درمان شود. مناطق تحت تأثیر این درمان چانه ، داخل و خارج ران ، شکم ، باسن ، پهلوها و پشت است.

تفاوت بین لیپوم و لیپوساکشن چیست؟

لیپوماتا اغلب با تزریق چربی ممکن است گیج کننده باشد ، اما این یک روش جراحی متفاوت است که بیشتر بر اصلاح شکل بدن تمرکز می کند. اکثر مردم لیپوماتیک را نازک می دانند اگر این روش فقط برای اصلاح شکل قسمت های بدشکل بدن استفاده شود. اگرچه واژه لیپوساکشن به روند حذف چربی اشاره دارد ، لیپوساکشن همچنین به معنای حذف بافت چربی برای اصلاح و زیباسازی مناطق بدن است. در حین عمل جراحی لیپوم ، چربی از قسمت های مختلف بدن مانند پشت ، کمر ، شکم ، پاها ، باسن ، زانو یا زیر چانه از طریق خلا خارج می شود و سپس بدن شکل زیبایی به خود می گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید