قارچ “گوش ماهی” در استخر طاعون داغ


وقتی تصمیم گرفتیم به اقیانوس برویم ، من بلافاصله احساس هیجان انگیزی را داشتم که وقتی در تقاطع محل ملاقات آب ایستاده ام مرا شسته می کند. بوی نمک و رطوبت می دادم. من برخی از الگوها و رنگها را دیدم. ماسه سبک در برابر آب تیره ، سنگهای مرطوب ، جلبک ، چوب دریایی و پرها.

این دومین دستور پخت من برای عکاسی رویایی در محل با کریستین کوپکه در ماه اکتبر بود (اولین مورد را می توانید اینجا ببینید). الهام بخش این غذا ابتدا در واقع ، سریع و خشمگین شد. فقط فکر کردن در مورد ساحل این دستور را در موجی از الهام کامل برای من به ارمغان آورد. من می خواستم مواد تشکیل دهنده عناصر موجود در این محیط را منعکس کنند و نتیجه نهایی یک ملاقات بصری از خشکی و دریا باشد.

اکنون من “گوشت تقلبی” را دوست ندارم ، اما چیزی وجود دارد که بدون شک رضایت بخش است که کسی را فریب دهد که فکر می کند سبزیجات گوشت هستند. تی هی علاوه بر این ، رنه ردزپی دائماً این کار را انجام می دهد ، بنابراین شاید من را نیز در باشگاه آشپزی جالب قرار دهد؟ آره؟ به هر حال من می دانستم من روی بشقاب باید شبیه غذاهای دریایی باشد ، و من به صدف نگاه کردم. در اولین کتاب آشپزی ام ، از تره فرنگی “صدف” درست کردم و می خواستم چیز دیگری را امتحان کنم ، بنابراین با نگاه کردن به نقش سبزیجات سفید لوله ای در ذهنم ، متوجه ساقه های قارچ صدفی شاهانه شدم. طبیعت سرخ شده در کره هندی و خوش طعم ، می دانستم که این غذاها دقیقاً شبیه نرم تنان هستند و طعم فریبنده ای گوشتی دارند.

حوضچه ای از طاعون سبز علفی و پر جنب و جوش می تواند محل مناسبی برای استراحت برای مدال های قارچ من باشد. من جعفری و اسفناج را ترکیب کردم و یک سس روشن و در عین حال متعادل ایجاد کردم که بقیه ظرف را به جای غلبه بر آن ، ستایش می کرد. اما با همه این خامه بودن ، می دانستم که باید چیزی برای تضاد بافت نیز اضافه کنم ، بنابراین فندق بو داده تبدیل به سنگ ساحل شد ، همراه با کپرهای سرخ شده که کمی نمک دریا اضافه کردند.

این غذا به طرز شگفت انگیزی آسان تهیه می شود و بهترین مقدم برای خدمت به خانواده و دوستان است که می خواهید کمی خراب کنید. به نظر می رسد چشمگیر است ، اما قرار گرفتن روی میز بسیار آسان است سن چسباندن شما به فر این آفت را می توان یک هفته قبل تهیه کرد (هرچند تازه تر ، بهتر) ، بنابراین تنها کاری که باید قبل از سرو انجام دهید این است که قارچ و کپر را بپزید و آفت را کمی گرم کنید. من عاشق طبخ کپر و قارچ در کره هستم (دستور غذا در اینجا) چون بسیار تاسف آور خوشمزه است ، اما پستو گیاهخواری است و اگر می خواهید تمام وعده غذایی به این شکل باشد ، فقط کره را با روغن نارگیل که با حرارت زیاد تصفیه می شود عوض کنید. پخت و پز و عطر گرمسیری ندارد.


بتا گلوکان باند

قارچ های خوراکی هم پویایی دارویی و هم مغذی هستند. در مجموع ، آنها نه تنها پروتئین های گیاهی ، ویتامین D و مجموعه ای از مواد معدنی را در اختیار ما قرار می دهند ، بلکه هیجان انگیزترین گروه پلی ساکاریدها به نام بتا گلوکانبه این مولکول های پیچیده قند همی سلولز با فعال کردن پاسخ سلول های ایمنی و تحریک تولید گلبول های سفید ، عملکرد سیستم ایمنی را افزایش می دهند. این ترکیبات همچنین به طور موثر سلول های بنیادی ایمنی را در مغز استخوان شما بسیج می کنند و خواص ضد توموری را نشان می دهند ، بنابراین اغلب بعنوان پروتکل سرطان مورد استفاده قرار می گیرند.

بتا گلوکان به کاهش کلسترول کمک می کند ، زیرا این نوع فیبر در طول هضم یک ژل چسبناک ایجاد می کند ، که کلسترول اضافی رژیم غذایی را جمع می کند ، با انتقال آن از طریق دستگاه گوارش و حذف آن از جذب جلوگیری می کند. به گندت! همین ژل همچنین هضم شما را کند می کند ، که به نوبه خود قند خون را تثبیت کرده و ترشح انسولین را به حداقل می رساند.

قارچ صدفی سلطنتی البته منبع خوبی از بتا گلوکان است ، اما می توانید آنها را در جاهای دیگر نیز تهیه کنید: جو ، جو دوسر ، سورگوم ، قارچ هایی مانند شیتاکه ، ریشی و میتاکه ، و جلبک دریایی ، جلبک دریایی و خرما.

صدف های سلطنتی را در دسته “ویژه” قارچ ها قرار نمی دهم ، اما این را هم می دانم که در همه فروشگاه های مواد غذایی موجود نیستند ، بنابراین اگر آنها را پیدا نکردید ، قارچ دیگری را که دوست دارید جایگزین کنید. و کل مسخره “اسکالوپ” را رها کنید. این غذا هنوز هم خوشمزه خواهد شد ، من قول می دهم.

اگر می خواهید گیاه را در آفت تغییر دهید ، به جای جعفری برگ تخت ریحان را امتحان کنید. Kilantro نیز ممکن است خوشمزه باشد ، اما شاید بسیار قوی باشد ، بنابراین در این مورد از اسفناج بیشتر استفاده کنید. و به جای فندق در داخل کیک و تزئین ، بادام ، گردو یا گردو را امتحان کنید. یوممم

من دوست دارم این غذا را با یک تکه بزرگ نان ترد در کنار آن سرو کنم تا هر گونه آفت باقی مانده در کاسه از بین برود. همچنین داشتن مقداری روغن زیتون خوب و نمک پرک برای این وضعیت ، فقط برای گفتن کمک می کند. اگر مسیر دانه دار را ترجیح می دهید ، برنج قهوه ای بخارپز ، کینوا یا ارزن نیز می تواند همراه مناسبی باشد. و اگر می خواهید به طور کامل بدون غلات ، سیب زمینی سرخ شده ، کدو زمستانی یا کدو سبز را بخورید بسیار خوب خواهد بود.

ما اکنون خانه بالی هستیم و زندگی را در زمستان سرد کانادا دوباره برقرار می کنیم. خوب است که اینجا باشم ، به ویژه پس از چند هفته رضایت از آفتاب ، میزبان دو عقب نشینی باشکوه. اکنون زمان فرود و تمرکز بر سال آینده است. من برای سال 2019 بسیار هیجان زده هستم – خیلی چیزهای هیجان انگیز را می توان با شما در میان گذاشت ، فقط در افق.

امیدوارم همگی اوقات خوشی را در آنجا سپری کرده باشید و از شروع پر جنب و جوش سال جدید لذت ببرید. همواره عشق و سپاسگزاری را برای همه شما ارسال می کنیم.

xo ، سارا بی

دیدگاهتان را بنویسید