طرز تهیه عدس برشته


آیا می خواهید طرز تهیه عدس بو داده را بیاموزید؟ در اینجا راهی آسان برای تهیه عدس ترد (شیرین یا خوش طعم) وجود دارد که خوشمزه است و برای یک میان وعده سرشار از پروتئین و فیبر بالا مناسب است!

سلام رفیق!

من می خواهم یک آموزش کوچک در مورد نحوه تهیه عدس بو داده به اشتراک بگذارم. اخیراً من کمی عدس می زنم زیرا آنها یکی از پروتئین های گیاهی مورد علاقه من هستند. اگر به دنبال راهی برای افزودن عدس بیشتر به برنامه غذایی خود هستید ، 15 خلاصه آسان عدس قرمز و 20+ دستور العمل عدس قرمز را به اشتراک می گذارم. و اگر عدس مشکلات گوارشی به شما می دهد ، نحوه پرورش عدس را بیاموزید تا هضم آن آسان تر شود.

امروز می خواهم نحوه پخت آنها را برای یک میان وعده ترد و خوشمزه به شما نشان دهم.

طرز تهیه عدس کبابی

عدس بو داده و نخود

اگر برایتان سوال است که چرا باید عدس کبابی درست کنید ، متوجه می شوم … اما نخود بو داده یک میان وعده محبوب است ، اینطور نیست؟ من یک پست کامل در مورد نحوه پخت نخود دارم و همیشه از آنها در مخلوط میان وعده پخته لوبیا استفاده می کنم. عدس مشابه است ، فقط کوچکتر است. این واقعا آنها را برای کودکان نوپا و کودکان کم سن و سال مناسب می کند ، زیرا آنها هنوز می توانند از چند حرکت بدون فشار خنده لذت ببرند.

بسته به اینکه عدس های برشته شده خود را شیرین یا خوش طعم می کنید ، می توانند یک افزودنی عالی برای مخلوط بدون آجیل یا روی سالادها برای پروتئین اضافی بپاشید!

طرز پخت عدس

طرز تهیه عدس سبز

قبل از اینکه بخواهید عدس را بو دهید ، باید طرز پخت آن را بدانید. روش من اینجاست:

عدس سبز و آب را به قابلمه اضافه کنید. من معمولاً از نسبت 1 فنجان عدس به 4 فنجان آب استفاده می کنم زیرا اندازه آنها هنگام پخت سه برابر می شود. روی آن را بپوشانید و بجوشانید ، سپس درب آن را باز کنید ، حرارت را کم کنید و به مدت 12 دقیقه بجوشانید. آب اضافی را تخلیه کنید.

یادآوری می شود که می توانید یک کیسه کامل عدس را به طور همزمان بپزید ، سپس آنها را به 1-2 فنجان تقسیم کرده و آنها را تا زمانی که به آنها نیاز دارید فریز کنید. این همان کاری است که من انجام می دهم تا همیشه بتوانم کلوچه عدس موزم را تهیه کنم.

میان وعده عدس پخته

عدس بو داده ترد

وقتی آماده تهیه عدس برشته شدید ، یک فنجان عدس پخته را روی حوله کاغذی پهن کنید. بگذارید یک ساعت یا بیشتر خشک شوند.

به یک ورقه پخت منتقل کنید و کمی روغن اسپری کنید.

ادویه جات ترشی جات را اضافه کنید. برای نسخه شیرین ، من دوست دارم از دارچین و شکر استفاده کنم. برای نسخه خوش طعم ، فلفل قرمز و پاپریکا یا پودر سیر و نمک درست می کنم.

بپزید ، گاهی اوقات هم بزنید.

بگذارید خنک شود.

آیا می خواهید عدس برشته را در سرخ کن هوا درست کنید؟ تو می توانی! فقط یک سینی فویل درست کنید تا در انتهای سرخ کن هوا نگه داشته شود. و مطمئن شوید که فضای کافی در اطراف لبه ها برای گردش هوا باقی می گذارید.

چاپ

دستور پخت عدس

طرز تهیه عدس کبابی

آیا می خواهید طرز تهیه عدس بو داده را بیاموزید؟ در اینجا راهی آسان برای تهیه عدس ترد (شیرین یا خوش طعم) وجود دارد که خوشمزه است و برای یک میان وعده سرشار از پروتئین و فیبر بالا مناسب است!


مقیاس

عناصر

1 فنجان عدس پخته

روغن اسپری

ادویه

دستورالعمل ها

  1. 1 فنجان عدس پخته را روی یک حوله کاغذی پخش کنید. بگذارید یک ساعت یا بیشتر خشک شوند. به یک ورقه پخت بریزید و کمی روغن اسپری کنید.
  2. ادویه جات ترشی جات را اضافه کنید. برای نسخه شیرین من دوست دارم از 1/2 قاشق چایخوری شکر و 1/2 قاشق چایخوری دارچین استفاده کنم. برای طعم دلپذیر از هر چاشنی که دوست دارید استفاده کنید – من فلفل قرمز و پاپریکا ، پودر کاری ، پودر سیر و نمک و غیره تهیه کرده ام.
  3. در دمای 300 درجه فارنهایت ، هر 10-15 دقیقه ، به مدت 40-45 دقیقه هم بزنید.
  4. بگذارید خنک شود.
  5. اضافه کردن به مخلوط دنباله ، سالاد ، و غیره یا میان وعده با مشت!

یادداشت

احتمالاً می توانید 2 فنجان عدس پخته را به طور همزمان روی یک ورقه پخت بزرگ درست کنید ، اما من بیشتر از این را توصیه نمی کنم ، یا اینکه تابه را بیش از حد شلوغ کرده و ترد نخواهید شد!

آیا شما این دستور العمل را ساخته اید؟

خیلی آسونه مگه نه ؟! برای یک میان وعده بسیار مناسب است ، یا می توانید آن را به مخلوط میان وعده/مسیر اضافه کنید ، روی سوپ یا سالاد و غیره بپاشید.

آیا می خواهید طرز تهیه عدس بو داده را بیاموزید؟  در اینجا راهی آسان برای تهیه عدس ترد (شیرین یا خوش طعم) وجود دارد که خوشمزه است و برای یک میان وعده سرشار از پروتئین و فیبر بالا مناسب است!

لذت بردن!
–لندسی-

آیا می خواهید غذا را مانند یک حرفه ای آماده کنید؟

منو بگیر 3 نکته برتر!
به علاوه ایده های دستور العمل سریع و سالم هر هفته مستقیماً به صندوق ورودی شما!

دیدگاهتان را بنویسید