شماره دوچرخه سواری همچنان در حال افزایش است ، آخرین گزارش شهر پیدا شد


بر اساس آخرین گزارش سالانه دوچرخه سواری در شهر که توسط وزارت حمل و نقل منتشر شده است ، نیویورک در طول بدترین بیماری همه گیر در سال 2020 ، شاهد افزایش 33 درصدی دوچرخه سواری در طول روز بود.

در حالی که این گزارش فقط داده های دوچرخه سواری را از ماه مه تا دسامبر 2019 تا مه تا دسامبر 2020 مقایسه می کند ، واقعیتی را نشان می دهد که بسیاری از نیویورکی ها از تجربه میدانی می دانند. کمبود دوچرخه در مغازه های محلی وجود دارد زیرا سواران جدید سعی می کنند به خیابان ها بیایند و بی میلی و همچنین عدم نیاز به سوار شدن بر حمل و نقل دسته جمعی در بدترین شرایط همه گیری.

این شهر دوچرخه سواران را که از روی پلهای متعلق به DOT ​​، پلهای منهتن ، ویلیامزبورگ ، بروکلین ، کوئینزبورو و پولاسکی ، و همچنین مسیرهای دوچرخه سواری پارک غرب و خیابان کنت رد می شوند ، دنبال می کند. یافته ها نشان داد که 1.8 میلیون دوچرخه سوار در بازه زمانی در روزهای هفته و 900.000 دوچرخه سوار در آخر هفته وجود دارد.

این امر به این دلیل است که شهر نیز شاهد افزایش رانندگی بی پروا است.

با این حال ، هنک گاتمن ، کمیسر حمل و نقل ، می گوید با دوچرخه سواران بیشتر در جاده ها ، این بدان معناست که جاده ها نیز ایمن تر می شوند.

گاتمن می گوید: “این واقعیت که دوچرخه سواران بیشتری در جاده ها وجود دارد ، به علاوه کارهایی که ما از نظر معماری برای ایمن سازی آنها انجام داده ایم ، این بوده است ، من نمی خواهم آن را عصبانی کنم ، این تأثیر داشته است.” پنجشنبه گفت “و ما قصد داریم جلو برویم و آن را حتی بهتر کنیم.”

امسال تا کنون 13 دوچرخه سوار جان خود را از دست داده اند. این نیمی از تعداد دوچرخه سواران کشته شده در سال 2020 است که بالاترین سال ثبت شده از زمان روی کار آمدن دو بلاسیو و راه اندازی Vision Zero است.

از گزارش دوچرخه سواری در DOT کوتای سیتی

پیکان

از گزارش دوچرخه سواری در DOT کوتای سیتی

وزارت راه و ترابری

گروه حامی حمل و نقل جایگزین همچنین اشاره می کند که نیمی از دوچرخه سواران کشته شده در این سال در برانکس بودند.

هدف Vision Zero این است که همه مرگ و میرهای ناشی از ترافیک را تا سال 2024 ، تنها سه سال دیگر به صفر برساند.

و اکثر کشته شدگان امسال کارگران تحویل بودند. بر اساس پروژه عدالت کارگری ، امسال حدود 10 کارگر تحویل دوچرخه های الکترونیکی ، دوچرخه های معمولی و اسکوتر جان خود را از دست داده اند.

DOT اصرار دارد تا آنجا که ممکن است خطوط دوچرخه محافظت شده نصب کند تا جاده ها برای دوچرخه سواران ایمن تر شود.

تا سال 2020 ، نزدیک به 30 مایل مسیرهای دوچرخه سواری محافظت شده و 10.4 مایل به اصطلاح “فضاهای دوچرخه سواری تخصصی” در “منطقه دوچرخه اولویت دار” یا مکانهایی با تعداد زیاد دوچرخه سواران کشته شد ، مانند برانکس.

این شهر امسال 11 مایل مسیرهای دوچرخه محافظت شده نصب کرده است و انتظار می رود تا پایان سال در مجموع 30 مایل به آن اضافه شود. این شهر همچنین امیدوار است 50 مایل دیگر خطوط دوچرخه رنگ آمیزی شده را تا پایان سال 2021 اضافه کند ، اما نمی تواند تعداد آنها را در این زمان تکمیل کند ، زیرا کار در حال انجام است.

انتظار می رود که دوچرخه سواری روند صعودی خود را ادامه دهد.

در حالی که شهر هیچ آماری از تعداد افرادی که از مسیر دوچرخه پل بروکلین تازه نصب شده استفاده کرده اند ندارد ، اما ثبت می کند که گذرگاه های پل در پل های منهتن و ویلیامزبورگ از زمان نصب کاهش نیافته است. این امر باعث شده است تا مقامات شهری بر این باورند که اکثر سواران جدید و کسانی که قبلاً دوچرخه سواری نکرده بودند از این پل عبور کردند.

گاتمن گفت اولویت بعدی DOT افزودن یک خط مخصوص دوچرخه سواری در پل کوئینزبورو است.

دیدگاهتان را بنویسید