شاهزاده چارلز هنگام بازدید از شرکت هوافضای آکسفوردشایر با کت و شلوار خاکستری و کراوات صورتی زیبا به نظر می رسد.


شاهزاده چارلز پس از بازدید از شرکت فناوری ژاپنی در آکسفوردشایر، خواستار پیمان محیط زیست فضایی شد.

  • شاهزاده ولز امروز پس از ورود به آکسفوردشایر با روحیه خوب ظاهر شد
  • رویال هنگام بازدید از شرکت ژاپنی Astroscale Ltd کت و شلوار خاکستری و کراوات صورتی به تن کرد
  • من از شرکت بازدید کردم تا در مورد ماموریت فضایی پیشگام تیم ELSA-d مطلع شوم


شاهزاده ولز از کشورها خواسته است پس از “ایجاد ویرانی بر روی کره زمین”، یک توافقنامه محیط زیست فضایی امضا کنند.

اظهارات شاهزاده چارلز زمانی بیان شد که او از نقش پیشرو بریتانیا در کمک به حذف میلیون‌ها تکه زباله فضایی در مدار سیاره، صنعتی جدید به ارزش میلیاردها، مطلع شد.

او در حال صحبت با مهندسان شرکت خصوصی Astroscale بود که پیشگام در فناوری جدید برای گرفتن ماهواره های از کار افتاده با هدف حذف یا تعمیر آنها است.

این فرآیند به یک کلاهک فروریختن AA برای فضا تشبیه شده است.

وزیر علوم جورج فریمن به شاهزاده در مرکز کنترل عملیات شرکت در نزدیکی دیدکوت در آکسفوردشایر پیوست و اعلام کرد که آژانس فضایی بریتانیا ۱.۷ میلیون پوند برای ۱۳ پروژه جدید برای ردیابی و حذف زباله های فضایی خطرناک فراهم می کند.

شاهزاده ولز (سمت راست) توسط ستوان لرد آکسفوردشایر، مارجوری گلاسکو، هنگام ورود به Astroskill مورد استقبال قرار می گیرد.

شاهزاده ولز (سمت راست) توسط ستوان لرد آکسفوردشایر، مارجوری گلاسکو، هنگام ورود به Astroskill مورد استقبال قرار می گیرد.

شاهزاده چارلز (تصویر) امروز هنگام بازدید از یک شرکت هوافضا در آکسفوردشایر با روحیه خوبی ظاهر شد.

شاهزاده چارلز (تصویر) امروز هنگام بازدید از یک شرکت هوافضا در آکسفوردشایر با روحیه خوبی ظاهر شد.

شاهزاده ولز (تصویر)، 73 ساله، هنگام ورود به Astroscale Ltd ژاپن در Didcot، یک کت و شلوار خاکستری زیبا و کراوات صورتی پوشید تا در مورد ماموریت فضایی پیشگام ELSA-d این تیم مطلع شود.

شاهزاده ولز (تصویر)، ۷۳ ساله، هنگام ورود به Astroscale Ltd ژاپن در Didcot، یک کت و شلوار خاکستری زیبا و کراوات صورتی پوشید تا در مورد ماموریت فضایی پیشگام ELSA-d این تیم مطلع شود.

چارلز که با وزیر و نمایندگان صنعت، از جمله پل بات، مدیر اجرایی آژانس فضایی بریتانیا نشسته بود، به آنها گفت: «این اتفاق افتاده است که در حالی که ما در حال خراب کردن این سیاره بودیم، شاید ارزش داشتن یک محیط زیست محیطی را داشته باشد. قرارداد مدیریت فضا

آقای فریمن پس از این نشست گفت: “Astroscale یک پلت فرم جهانی فناوری پیشرو برای کاهش زباله های فضایی بسیار مخرب است و به شرکت ها کمک می کند تا اطمینان حاصل کنند که وقتی ماهواره های آنها می میرند، آنها برداشته شده و به زمین بازگردانده می شوند.

یک فرصت تجاری بزرگ وجود دارد. با توسعه این بخش، همه ملزم به دریافت قراردادهای تعمیر و نگهداری و خدمات برای ماهواره‌ها خواهند بود تا ثابت کنند که زباله‌ها را در فضا نمی‌ریزند، و من معتقدم بریتانیا می‌تواند در تعیین استانداردها و در نتیجه بازار بیمه، رهبر جهانی باشد.

از روزهای اولیه پروازهای فضایی در دهه ۱۹۵۰، زباله ها در اطراف سیاره انباشته شده اند، و تخمین زده می شود که ۳۳۰ میلیون قطعه – از ماهواره های قدیمی گرفته تا اشیاء موشکی مصرف شده و کوچکترها – در حال حاضر به دور زمین می چرخند.

این تهدیدی برای تعداد فزاینده ماهواره های جدیدی است که هر ساله پرتاب می شوند و خدمات حیاتی از جمله ارتباطات و نظارت بر تغییرات آب و هوا را ارائه می دهند.

این وسیله نقلیه 200 کیلوگرمی در ماه مارس سال گذشته به فضا پرتاب شد و از دو جزء برای انجام یک سری آزمایش در فضا برای آزمایش توانایی بازیابی زباله های ناخواسته با استفاده از مکانیزم مغناطیسی تشکیل شده است.  در عکس، چارلز

این وسیله نقلیه ۲۰۰ کیلوگرمی در ماه مارس سال گذشته به فضا پرتاب شد و از دو جزء برای انجام یک سری آزمایش در فضا برای آزمایش توانایی بازیابی زباله های ناخواسته با استفاده از مکانیزم مغناطیسی تشکیل شده است. در عکس، چارلز

شاهزاده ولز با جورج فریمن (مرکز)، وزیر علوم، تحقیقات و نوآوری، در طول بازدید از Astroscale Ltd در Didcot صحبت می کند.

شاهزاده ولز با جورج فریمن (مرکز)، وزیر علوم، تحقیقات و نوآوری، در طول بازدید از Astroscale Ltd در Didcot صحبت می کند.

کارکنان پایگاه Astroscale به پادشاه آینده گفتند که قصد دارند تا سال ۲۰۲۴ خدمات خود را تجاری کنند.

هریت بریتل، رئیس بازرگانی، گفت: “ما به دنبال ارائه خدمات به اپراتورهای ماهواره ای هستیم، اگر ماهواره آنها در مدار قرار گرفت، ما می توانیم AA باشیم، پوشش خطا، آنها با ما تماس می گیرند و ما می توانیم با خیال راحت برای آنها ماهواره آنها را برداریم.” به چارلز گفت: تجزیه و تحلیل در Astroscale.

ما به دنبال این هستیم که تا سال ۲۰۳۰ بخش قابل توجهی از بازار خدمات در مدار چند میلیارد دلاری را تصاحب کنیم.

این شرکت تاکید کرد که صنعت نوپا به یک چارچوب سیاستی مناسب از سوی دولت ها نیاز دارد.

فضای آشغال چیست؟ بیش از ۱۷۰ میلیون قطعه ماهواره مرده، موشک مصرف‌شده و تراشه‌های رنگی، صنعت فضایی را تهدید می‌کند.

تخمین زده می شود که ۱۷۰ میلیون قطعه به اصطلاح “آشغال فضایی” – پس از ماموریت هایی که می تواند به اندازه مراحل موشک صرف شده یا به کوچکی تراشه های رنگ باشد – در مدار و حدود ۷۰۰ میلیارد دلار آمریکا (۵۵۵ میلیارد پوند) باقی مانده است. ) زیرساخت فضایی.

اما تنها ۲۷۰۰۰ مورد ردیابی شده‌اند و با وجود ترکش‌هایی که می‌توانند با سرعت بیش از ۱۶۷۷۷ مایل در ساعت (۲۷۰۰۰ کیلومتر در ساعت) حرکت کنند، حتی قطعات کوچک نیز می‌توانند به‌طور جدی به ماهواره‌ها آسیب بزنند یا از بین ببرند.

با این حال، روش‌های نگهداری سنتی در فضا کار نمی‌کنند، جایی که مکنده‌ها در خلاء و دمای بسیار سرد برای موادی مانند نوار چسب و چسب کار نمی‌کنند.

کلاچ اطراف آهنربا بی فایده است زیرا بیشتر زباله های موجود در مدار زمین مغناطیسی نیستند.

در حال حاضر حدود ۵۰۰۰۰۰ قطعه زباله ساخته دست بشر (تصور هنرمند) در مدار سیاره ما در حال چرخش است که شامل ماهواره های رها شده، قطعات فضاپیما و موشک های قابل مصرف است.

بسیاری از راه حل های پیشنهادی، از جمله سرنیزه های زباله، نیاز به یا ایجاد یک تعامل قوی با زباله ها دارند که می تواند این موجودات را به جهات ناخواسته و غیر منتظره سوق دهد.

دانشمندان به دو رویداد اشاره می کنند که مشکل زباله های فضایی را تشدید کرد.

اولین مورد در فوریه ۲۰۰۹ بود، زمانی که ماهواره ارتباطی Iridium و Kosmos-2251، یک ماهواره روسی، به طور تصادفی با هم برخورد کردند.

دومین مورد در ژانویه ۲۰۰۷ بود، زمانی که چین یک سلاح ضد ماهواره را بر روی ماهواره باستانی هواشناسی Fengyun آزمایش کرد.

کارشناسان همچنین به دو سایت اشاره کردند که به طور نگران کننده ای شلوغ شده اند.

یکی مدار پایین زمین است که توسط ماهواره های فضایی، ایستگاه فضایی بین المللی، ماموریت های سرنشین دار چینی و تلسکوپ هابل و غیره استفاده می شود.

دیگری در مدار زمین ایستا قرار دارد و توسط ماهواره های مخابراتی، آب و هوا و رصد که باید موقعیت زمین ثابت را حفظ کنند، استفاده می شود.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر