سینی تانتالوم – به سبک مرغ “پارما -کیوا”


من دقیقاً نمی دانم چه زمانی لذت یک ظرف را کشف کردم ، اما به نظر می رسد مدتها پیش بوده است – و آنها یکی از دستور العمل ها و غذاهایی هستند که من هنوز بعد از عمل برای تغذیه خود ، خانواده و دوستانم از آنها استفاده می کنم. من همیشه مطمئن می شوم که پروتئین و سبزیجات کافی در ترکیب و اغلب برخی کربوهیدرات های پیچیده وجود دارد – و اگر نمی خواهم آن غذا را بخورم ، سهم خود را محدود می کنم.

من فکر می کنم آنها غذاهای فصلی فوق العاده ای را تهیه می کنند – شما می توانید ترکیبی از بهار ، تابستان ، پاییز یا زمستان را بر اساس میل خود تهیه کنید و در صورت تابستان حتی اگر از شما بخواهند فر را روشن کنید – مدت زیادی نیست و معمولاً اجاق گاز اضافی است. آشپزخانه به طور منطقی خنک می ماند حتی می توان برخی از آنها را در ساعات اولیه سردتر پخت و مجددا گرم کرد تا هنگام شروع “موج” گرما را کم کند!

این همان کاری است که من امروز انجام می دهم – این نوعی مرغ کیف با ژامبون پارما ، لوبیا سبز و سیب زمینی جدید یا مومی است. من ترجیح می دهم کیف را به این شکل بسازم تا با روکش خرد شده ، اما اگر شما ترجیح می دهید خرده را با خرده ریز ترجیح دهید ، فقط گزینه را در اینجا جایگزین کنید.

ترای بیک کوکو ‘پارما-کیف’

عناصر

METRIC / ایالات متحده

750 گرم / 1 پوند سیب زمینی مومی (من از شارلوت استفاده کردم)

3 حبه سیر ، پوست کنده و خرد شده

1 لیمو ، نصف روده شده و همه نازک برش خورده است

نمک و فلفل سیاه تازه آسیاب شده

اسپری آشپزی کم چرب یا مه

150 گرم / 2/3 فنجان پنیر نرم چربی سفت یا پنیر خامه ای کم چرب

2 قاشق غذاخوری ترخون خرد شده ، جعفری یا تره فرنگی خرد شده

4 سینه مرغ بدون پوست و بدون استخوان (حدود 100 گرم)

ژامبون پارما 8 برش

300 گرم / 11 اونس لوبیا سبز خوب ، بریده شده

200 میلی لیتر / ¾ فنجان آب مرغ / آب گوشت

سبزی خرد شده اضافی برای تزئین (اختیاری)

روش

  1. فر را با دمای 220 درجه سانتی گراد / 425 درجه فارنهایت / گاز گرم کنید 7.
  2. سیب زمینی ها را خرد کرده و در یک نان تست یا سینی بزرگ با سیر ، برش های لیمو و نمک و فلفل قرار دهید تا مزه دار شوند. کمی با یک قاشق نازک یا مه پخت بپاشید و سپس آن را به مدت 20-25 دقیقه تفت دهید تا سیب زمینی ها تقریبا نرم شوند.
  3. در همین حال ، پنیر نرم را با پوست لیمو ، سبزیجات و نمک و فلفل بزنید تا مزه دار شود. در کنار هر سینه مرغ یک شکاف برش بزنید ، مطمئن شوید که به طرف دیگر سوراخ نکنید. سپس با انگشتان دست خود یک جیب درست کنید تا مخلوط پنیر داخل آن پر شود. مرغ را کمی مزه دار کنید ، سپس 2 تکه ژامبون پارما را دور هر کدام بپیچید و جیب را محکم بپوشانید.
  4. سیب زمینی ها را از فر خارج کرده ، حبوبات را به آرامی بریزید ، سپس مرغ را روی آن بریزید. آبگوشت / آبگوشت را روی سیب زمینی ها بریزید و مرغ را با کمی روغن پخت و پز یا غبار پاشیده بپاشید. دوباره به فر برگردانید و 15-20 دقیقه دیگر بپزید تا مرغ پخته شود و حبوبات نرم شوند.
  5. در صورت تمایل آن را به صورت داغ و با گیاهان خرد شده اضافی سرو کنید.

سرویس: 4

WLS PORTION:

کالری در هر بخش: 380

پروتئین: 42.7 گرم

کربوهیدرات: 39.2 گرم (6 گرم قند)

چربی: 6.3 گرم

تصویر از Consorzio del Proscuitto di Parma گرفته شده است

دیدگاهتان را بنویسید