ساده ترین راه برای مدیریت پول


اخیراً ، من شگفت انگیزترین ابزار مالی را کشف کردم.

کاش زودتر یاد گرفته بودم.

تنها حدود چهار ماه و نیم گذشته است ، اما من هرگز احساس نمی کردم که اینقدر تحت کنترل هستم اما در عین حال آنقدر آزاد هستم ، وقتی صحبت از مقدار پول من است و چقدر می توانم برای هر چیزی که نیاز دارم یا می خواهم هزینه کنم.

حالا منظور من این نیست که این ابزار پول باعث می شود بفهمم که ثروتمند هستم.

فقط من را از این همه چیز آزاد کرد

برای شروع ، وقتی در پس انداز خوب هستم ، هنوز تصور روشنی از این که آیا هوشمندانه پس انداز می کنم ، چقدر دارم و چگونه می توانم آنچه را که باید داشته باشم ، برای رشد و ایمن سازی آن مدیریت کنم ، ندارم. برای آینده من

چیزی که من می خواهم این است که هر چه زودتر بازنشسته شوم ، زیرا می دانم که درآمد غیر فعال دارم و برای پرداخت صورت حساب ها کافی هستم ، بنابراین می توانم روزهایم را با کارهایی که دوست دارم بازی کنم. اگر چیزی که من دوست دارم پول بیشتری بدست آورد ، پس عالی است. اگر نه ، پس همینطور باشد.

من می خواهم به اندازه لازم فراوان باشم تا بتوانم سفر کنم ، دنیا را ببینم ، زمان زیادی را با خانواده ام بگذرانم ، عزیزانم را در تجربیات زیبا قرار دهم و هر زمان که نیاز باشد به هر کسی کمک کنم.

اما من دقیقاً نمی دانم چگونه این کار را انجام دهم یا چقدر برای رسیدن به آن زمان نیاز است.

تا اینکه من در واقع به همه چیزهایی که داشتم نگاه کردم و روش T. Harv Eker را پیاده کردم.

اگر نام هارو را نشنیده اید ، پیشنهاد می کنم همین حالا شروع کنید. به خصوص اگر می خواهید نحوه مدیریت بهتر پول خود را بیاموزید.

و من فکر می کنم همه باید. پول می تواند از جهات مختلف ریشه همه استرس ما باشد ، هنگامی که به حدی فشار بیاوریم که ناخودآگاه بجوشد ، منجر به اقدامات زیادی می شود که ما را از زندگی خود خوشحال نمی کند.

مدیریت بهتر پول ما می تواند این استرس را کاهش دهد و به ما این امکان را می دهد تا از فضای ذهنی جدید خود برای شروع مرحله بعدی در جستجوی خوشبختی استفاده کنیم ، سفری برای کشف اینکه ما واقعاً چه کسی هستیم.

بنابراین بیایید فقط این کار را انجام دهیم – مشکل پول خود را حل کنید.

در ابتدا ، سخت خواهد بود. حتی می تواند صدمه بزند. زمانی را به یاد می آورم که به سختی گوشت کافی تهیه می کردم و همچنین در بدهی کارت اعتباری فرو می رفتم. آخرین کاری که می خواهم انجام دهم این است که صورت حساب بانکی خود را بررسی کنم.

حتی وقتی درآمد کافی را شروع کردم که دوبار به موجودی بانکی خود فکر نکردم ، به هر حال از نگاه دقیق و دقیق به اعداد اجتناب می کردم تا بدانم چه چیزی در حال ورود و خروج است.

همه چیز به هم ریخته است

تا اینکه با سیستم مدیریت پول Harv آشنا شدم.

این بسیار ساده و در عین حال بسیار درخشان است. و در اینجا می رویم. بگذارید با شما به اشتراک بگذارم!

هارو اساساً می گفت که همه باید شش حساب بانکی متفاوت داشته باشند ، یا “شش قوطی” به قول خودش.

آره، ششبه

هر کس با پول خود عاقل باشد ، تمام تخم مرغ های خود را در یک سبد نخواهد گذاشت.

با داشتن شش حساب (یا به معنای واقعی کلمه یک شیشه ، اگر ترجیح می دهید) ، می توانید به وضوح مشخص کنید که چه پولی را نمی توانید لمس کنید و چه چیزی را می توانید سرمایه گذاری ، خرج و واگذار کنید. می توانید همه این حساب ها را در یک بانک داشته باشید ، یا می توانید آنها را در بانک های مختلف باز کنید.

و اگر می خواهید ثروتمند شوید ، با این سیستم باید در مورد پول به سه چیز ساده پایبند باشید:

شما باید آن را بدست آورید ، نگه دارید ، رشد دهید.

هنگامی که می توانید پول خود را ببینید و به وضوح می دانید که چه چیزی را می توانید و چه چیزی را نمی توانید پرداخت کنید ، احساس آزادی بسیار می کنید زیرا می دانید که تصمیمات شما بر اساس اعداد واقعی است.

بنابراین فرض کنید شما راهی برای کسب درآمد پیدا کرده اید ، هر مقدار که باشد (می تواند 100 دلار باشد ، می تواند 100000 دلار باشد. این به میزان درآمد شما مربوط نمی شود ، بلکه به نحوه درآمد شما مربوط می شود. مدیریت کنید پول تو.). پس از همه کسورات مانند مالیات و غیره ، مبلغ خالص شما باقی می ماند. این اساساً “دستمزد برداشت” شما است.

این مقدار به شش کوزه مختلف تقسیم می شود.

شش کوزه/حساب عبارتند از:

1. حساب آزادی مالی یا FFA (10 of از حقوق خالص)

پول این قوطی را هرگز نمی توان لمس کرد. هرگز. تنها زمانی که اجازه دارید از این کوزه پول خارج کنید ، بعد از بازنشستگی است. هیچ استثنایی برای این قانون وجود ندارد. به یاد داشته باشید که وقتی جوانتر هستید ، سالهای بیشتری برای پس انداز دارید ، اما هرچه سن شما بالاتر باشد ، زمان کمتری خواهید داشت. پس در این مورد قاطع باشید. خود بزرگتر شما به این دلیل شما را دوست خواهد داشت.

باشه دروغ گفتم در این قاعده یک استثنا وجود دارد. و این تنها زمانی است که به شما اجازه داده می شود با پول موجود در این شیشه هر کاری را انجام دهید ، این است که قصد دارید آن را در چیزی سرمایه گذاری کنید که بازده ثابتی را تضمین می کند ، مانند سپرده ثابت یا اوراق قرضه.

از آنجا که این پول هنوز وجود دارد ، ممکن است در مواردی که برنامه بالغ شدن دارند سریعتر رشد کند.

2. پس انداز بلند مدت برای هزینه ها یا LTSFS (10 of از حقوق خالص)

وقتی می خواهید خانه ، ماشین ، یخچال یا هر چیز دیگری که نیاز دارید بخرید و آن را بسیار گران کنید ، آن را در ظرف فرو می کنید. همچنین می توانید بخشی از این پول را برای سرمایه گذاری استفاده کنید و برای این سرمایه گذاری ها می توانید خارج از منطقه بازگشت تضمین شده دست و پا بزنید. یعنی چیزی که با ریسک هایی همراه است.

تا حدی ، LTSFS پولی است که می توانید با از دست دادن آن “موافقت” کنید. مثل FFA شما نیست.

اما مطمئناً با LTSFS خود هوشمند باشید و اگر می خواهید در چیزی سرمایه گذاری کنید که جهشی از ایمان را به دنبال دارد ، فراموش نکنید که باید عملی و واقعیت را همراه با شهود خوب همراه کنید.

اگر مجبورید پول زیادی از LTSFS خود خرج کنید و به طور قابل توجهی تمام شود ، بارها و بارها شروع کنید ، هرگز از FFA ما پول نگیرید.

هرگز.

3. نیازها (55 درصد از حقوق خالص)

این حسابی است که همه هزینه های مورد نیاز شما را در هر ماه نگه می دارد. اجاره ، رهن ، قبض ، کارت اعتباری و وام ، مواد غذایی ، هزینه های روزانه … همین. بسیار ساده.

اگر مقدار اضافی دارید ، به این معنی که کمتر از 55 درصد هزینه کرده اید ، در صورت تمایل آن را به هر یک از پنج حساب دیگر که دوست دارید تخصیص دهید. شخصاً ، هرگونه تعادلی که داشته باشم ، دوست دارم آن را به FFA و LTSFS خود تقسیم کنم.

از دیدن رشد آنها لذت بردم.

4. تحصیلات (10 of از حقوق خالص)

هرگز قدرت آموزش را دست کم نگیرید.

حدود هشت سال پیش شخصی به من گفت افرادی که کتاب های غیر داستانی می خوانند هفت برابر بیشتر از کسانی که فقط داستان می خوانند موفق ترند.

اکنون مطمئن نیستم که “هفت برابر” در اینجا دقیق است یا خیر ، اما معتقدم که این گزاره در آن حقیقت دارد.

از این گذشته ، اگر شما یک کتاب غیر داستانی می خوانید ، این بدان معناست که این کتاب مبتنی بر واقعیت است و این بدان معناست که چیزی برای یادگیری و استفاده وجود دارد.

و هنگام درخواست ، نتایج را مشاهده می کنید. گاهی اوقات شکست می خورید ، اما سپس یاد می گیرید و دوباره اعمال می کنید و اگر تسلیم نشوید ، نتایج را خواهید دید.

در آن زمان من این غیرداستانی را مطالعه می کردم در مقابل. من متوجه شدم که نظریه داستان ، من فقط کتابهای داستانی می خوانم. من غیرداستانی نمی خوانم این خسته کننده است.

اما من برای موفقیت خارش داشتم ، بنابراین آن را امتحان کردم.

و از آن زمان کتاب غیر داستانی نخوانده ام. در بزرگسالی همیشه بینی ام روی کتاب بود و بنابراین زمان تغییر داستان فرا رسید.

مطمئناً زندگی من تغییر کرد. احساس می کنم باهوش تر ، با اعتماد به نفس بیشتر ، مطالعه و درخواست دارم ، و این نتیجه می دهد. زمانی که آنجا بودم ، درباره پیشرفت شخصی نیز خواندم ، تا بهترین مهارت های مقابله ای را که برای داشتن یک زندگی شاد و بدون استرس نیاز دارم ، توسعه دهم.

بنابراین بله ، منظور من این است که آموزش مهم است. اگر می خواهید رشد کنید و موفق شوید ، آموزش خود را شروع کنید.

کتاب بخرید ، دوره های مطالعه خانگی داشته باشید ، در سمینارها شرکت کنید ، هر چیزی که احساس می کنید آنچه را که می خواهید یاد بگیرید و چگونه می خواهید آن را ارائه دهد ، ارائه می دهد.

اگر تمام بودجه تحصیل خود را در یک ماه معین خرج نکنید ، اشکالی ندارد. این بدان معناست که جمع می شود ، و سپس می توانید برای اقلام با بلیط بالاتر که شامل یادگیری می شود ، هزینه کنید ، مانند گروه های نخبه عروسکی که عضویت سالانه بالایی دارند.

اگر فکر می کنید می توانید هر آنچه را که نیاز دارید به صورت رایگان در اینترنت بیاموزید ، این 10٪ را بردارید و آن را در حساب دیگری که فکر می کنید مناسب است قرار دهید.

5. بازی (10 of از حقوق خالص)

آره! بهترین صندوق تاریخ برای دلسوزی و نوازش خود است.

برای شام یک بطری شامپاین می خواهید؟ آن درمان آبگرم را می خواهید؟ اوه آن کیف های دستی و/یا کفش … من عاشق بازی هستم.

بدون گناه. شما از ابتدا می دانید که چه چیزی می توانید بپردازید و بر این اساس هزینه می کنید. و بله ، اگر آن را خرج نکنید ، جمع می شود ، بنابراین می توانید وقتی این کار را انجام دادید واقعاً خود را نوازش دهید.

هتل پنج ستاره در تعطیلات بعدی خود؟ مهم نیست.

6. دادن (5 of از حقوق خالص)

نکته آخر اینکه همه چیز انرژی است. بنابراین اگر می خواهید تعدادی بسازید ، باید برخی را از دست بدهید یا به آنها هدیه دهید. و می توانید برخی از راه های سخت را از دست بدهید ، یا می توانید آن را آزادانه و از صمیم قلب ارائه دهید.

این حساب را هر ماه خالی می کنید. در اینجا چیزی برای ذخیره وجود ندارد. این انرژی است که باید از آن خارج شود بنابراین مطمئن شوید که جریان دارد.

اگر در موقعیتی هستید که مجبور هستید به یکی از اعضای خانواده یا یکی از عزیزان خود کمک کنید ، همیشه این حساب را بررسی کنید. به این ترتیب اگر مجبور باشید به آنها پولی بدهید که “استطاعت آن را ندارید” به آنها خشمگین شوید.

هر چیزی در اینجا باید داده شود ، بنابراین آن را ارائه دهید و عملاً بگویید ، “این تنها چیزی است که باید بدهم.”

و بس! شش حساب. امیدوارم این کار به اندازه من به شما کمک کند. اکنون درآمد کسب کنید ، پس انداز کنید و رشد کنید!

این مقاله را دوست دارید؟ سپس آموزش رایگان Harv برای Passion، Purpose، and Profit را مشاهده کنید.
اظهار نظر

اظهار نظردیدگاهتان را بنویسید