راهکارهایی برای بهبود گرگرفتگی – شفقنا زندگی


شفقنا زندگی گرگرفتگی، یکی از علائم رایج انتقال یائسگی، ناراحت کننده است و می تواند سال ها ادامه داشته باشد. زمانی که گرگرفتگی در شب اتفاق می افتد، تعریق شبانه نامیده می شود. برخی از زنان می‌گویند که گرگرفتگی از زندگی روزمره آنها را مختل کرده است.

به گزارش شفاهی از موسسه ملی کنهسالی تحقیقات نشان داده می‌شود که می‌تواند الگوهای متفاوتی از زمان تجربه اولین گرگرفتگی در زنان و مدت زمان وجود داشته باشد و زنان آمریکایی آمریکایی و اسپانیایی تبار سال‌های بیشتری نسبت به زنان سفیدپوست و آسیایی داشته باشند.

ممکن است تصمیم بگیرید که نیازی به تغییر سبک زندگی یا بررسی گزینه های درمانی علائم شما خفیف باشد. اما، اگر گرگرفتگی شما را اذیت می‌کند، می‌توانید انجام دهید. سعی کنید توجه داشته باشید که چه چیزی باعث گرگی شما می شود و چقدر شما را آزار می دهد. این می تواند شما را در تصمیم گیری بهتر در مورد مدیریت علائم کمک کند.

تغییر سبک زندگی برای بهبود گرگرفتگی
قبل از مصرف دارو، ابتدا سعی کنید در سبک زندگی خود تغییر ایجاد کنید. اگر گرگرفتگی شما را در شب بیدار نگاه می کند، اتاق خواب خود را کاهش دهید و سعی کنید قبل از خواب کمی آب سرد بنوشید. ملافه خود را لایه بندی کنید تا در صورت نیاز قابل تنظیم باشید و یک فن را روشن کنید. در اینجا تغییرات دیگری در سبک زندگی وجود دارد که می توانید ایجاد کنید:
یک فن قابل حمل به همراه داشته باشید تا در هنگام بروز فلاش داغ از آن استفاده کنید.
از مصرف الکل، غذاهای تند و کافئین خودداری کنید. اینها می توانند علائم یائسگی را بدتر کنند.
اگر سیگار می کشید، سعی کنید نه تنها برای گرگرفتگی، بلکه برای سلامت کلی خود آن را ترک کنید.
سعی کنید وزن مناسبی داشته باشید. زنان دارای اضافه وزن یا چاق ممکن است گرگی مکر و شدیدتری را تجربه کنند.
تمرینات ذهن و بدن را کاوش کنید. برخی از تحقیقات در مراحل اولیه نشان داده اند که هیپنوتیزم درمانی و مدیتیشن ذهن آگاهی می تواند به مدیریت گرگرفتگی کمک کند.
داروهای غیر طبیعی برای درمان گرگرفتگی
اگر تغییرات سبک زندگی برای بهبود علائم شما کافی نیست، گزینه های غیر هورمونی برای مدیریت گرگرفتگی ممکن است برای شما باشد. اگر به سلامتی قادر به مصرف مواد غذایی نیستید یا اگر نگران خطرات احتمالی آن هستید، اینها می توانند انتخاب شوند.

سازمان غذا و داروی ایالات متحده دولت (FDA) از پاروکس، یک داروی ضد افسردگی انتخابی بازدارنده بازجذب سروتونین (SSRI) را برای درمان گرگرفتگی تایید کرده است. مطالعات در حال حاضر سایر داروهای ضد عوارض هستند که ممکن است پزشکان برای استفاده غیرقابل برچسب تجویز کنند.

زنانی که از داروهای ضد افسردگی برای کمک به مدیریت گرگرفتگی استفاده می کنند، معمولاً دوز کمتری نسبت به افراد دارند که از این داروها برای درمان مصرف می کنند، مصرف می کنند. مانند هر دارویی، با پزشک خود در مورد اینکه آیا این دارو برای شما مناسب است و چگونه ممکن است عوارض جانبی احتمالی را مدیریت کنید، صحبت کنید.

درمان های غیرعلمی و اثبات نشده برای گرگرفتگی
ممکن است درباره کوهوش سیاه، DHEA یا ایزوفلاون های سویا برای درمان گرگرفتگی شنیده باشید. اثربخشی این محصولات ثابت نشده است و برخی از آنها خطراتی مانند آسیب بدنی دارند.

فیتواستروژن ها موادی شبیه استروژن هستند که در برخی از غلات، سبزیجات و حبوبات (مانند سویا) و گیاهان دارویی یافت می شوند. ممکن است مانند شکل ضعیف استروژن در کار کنند، اما به طور مداوم در مطالعات تحقیقاتی اثری از آنها نشان داده نشده است و طول عمر آنها نامشخص است.

همیشه از مصرف هر گونه گیاه یا مکمل با پزشک صحبت کنید. در حال حاضر، مشخص است که آیا این گیاهان یا سایر محصولات «طبیعی» برای درمان گرگرفتگی یا سایر علائم یائسگی مفید یا بی خطر هستند. مزایا و خطرات هنوز در حال بررسی است.

از ها برای درمان گرگرفتگی و تعریق شبانه
برخی از زنان ممکن است برای درمان گرگرفتگی یا تعریق شبانه خود از هورمون استفاده کنند. ترکیب یک ماده شیمیایی است که توسط اندامی مانند غده تیروئید یا تخمدان ساخته می شود. در دوران گذر یاسگی، تخمدان کار کمتری می‌کنند و پروانه‌هایی مانند استروژن و پروانه‌هایی مانند استروژن به مرور زمان کاهش می‌دهند. اعتقاد بر این است که چنین تغییراتی باعث گرگی و سایر علائم یائسگی می شود.
هورمون درمانی سطح استروژن و پروژسترون را در بدن ثابت می کند. این یک درمان بسیار درمان گرگرفتگی زنان است که قادر به استفاده از آن هستند. آنها همچنین می توانند خواب به خشکی واژن، و حفظ تراکم استخوان کمک کنند.
درمان های بیماریی (گاهی اوقات درمانی درمانی یائسگی یا MHT نامیده می شود) می توان به شکل قرص، چسب، حلقه، ایمپلنت، ژل یا کرم باشد. لکه‌هایی که به پوست می‌چسبند، ممکن است برای زنانی که باعث ایجاد بیماری‌های قلبی می‌شوند، مانند بیماری‌های خانوادگی مشترک، بهترین باشند.
خطرات مرتبط با مصرف مواد از جمله خطر ابتلا به بیماری، سکته مغزی، لخته شدن، سرطان سینه وجود دارد.
خطر بیماری هایی مثل کیسه صفرا و زوال عقل. زنان را تشویق می کنند تا در مورد خطرات با ارائه مراقبت های بهداشتی خود صحبت کنند. این خطرات بسته به سن زن و اینکه آیا او هیسترکتومی کرده متفاوت است. زنانی که هنوز رحم دارند، استروژن را همراه با پروژسترون یا درمان اسیدی برای محافظت از رحم مصرف می‌کنند. پروژسترون برای محافظت از رحم در برابر سرطان به استروژن اضافه می شود، اما به نظر می رسد خطر لخته شدن خون و سکته را نیز افزایش دهد.
تحقیق در مورد خطرات درمانی درمانی یائسگی
در سال ۲۰۰۲، مطالعه‌ای که بخشی از ابتکار سلامت زنان (WHI) بود که توسط NIH می‌شد، باعث شد شرکت‌کنندگانی که ترکیب و دوز مشخصی از استروژن با پروژسترون دریافت کنند، در معرض خطر سکته مغزی و خطر ابتلا به بیماری باشند. ، سرطان سینه، زوال عقل، بی اختیاری و بیماری کیسه صفرا. این مطالعه آن بررسی های قابل توجه را در زمان ایجاد کرد و باعث شد که زنان نسبت به استفاده از هورمون ها محتاط شوند.

با این حال، تحقیقات گزارش شده از آن زمان می‌دهد که زنان جوان در معرض خطر کمتری هستند و بیشتر نشان می‌دهند که WHI دارند. اثرات منفی بیماری های زنان WHI بیشتر بالای ۶۰ سال و یائسه را تحت تاثیر قرار می دهد. به نظر می‌رسد فرمول‌های مشکلات جدیدتر کمتری دارند و می‌توانند برای خطرات احتمالی زنان در دوران بارداری یائسگی برتری داشته باشند. مطالعات برای ارزیابی سود، خطر و ایمنی طولانی مدت درمانی ادامه دارد.

قبل از مصرف دارو برای درمان علائم یائسگی، با پزشک خود در مورد بیماری پزشکی و خانوادگی خود و هر گونه نگرانی یا سوال در مورد مصرف مصرف مصرف کنید. اگر روش درمانی برای شما مناسب باشد، باید با کمترین دوز، در کوتاه ترین زمان درمان و با پزشک متخصص باشید.