رابطه سندرم تخمدان پلی کیستیک (PCOS) و چاقی


اکثر مردم بیماریهای مرتبط با چاقی را می شناسند. چاقی چه مشکلاتی را به همراه دارد مانند بیماری های قلبی عروقی ، فشار خون بالا ، دیابت و غیره. اما تعداد کمی از مردم می دانند که چاقی برای زنان می تواند با مشکلات باروری و سندرم تخمدان پلی کیستیک همراه باشد.

سندرم تخمدان پلی کیستیک

در مورد سندرم تخمدان پلی کیستیک بیشتر بدانید

سندرم تخمدان پلی کیستیک یکی از شایع ترین اختلالات هورمونی در سنین باروری است. تقریباً 10 all از زنان به این سندرم مبتلا می شوند. علامت و مشخصه اصلی این سندرم قاعدگی نامنظم است و اغلب با بارداری مشکل دارند. این سندرم زمانی رخ می دهد که سطح هورمون ها در بدن تغییر می کند و غیر طبیعی است. علت اصلی این عارضه مربوط به تولید بیش از حد هورمون مردانه آندروژن است. علاوه بر این هورمون ، عوامل مختلف دیگری نیز می توانند بر اختلال عملکرد تخمدان تأثیر بگذارند.

چرا سندرم تخمدان پلی کیستیک باعث چاقی می شود؟

این سندرم استفاده از هورمون انسولین را برای بدن دشوار می کند. در نتیجه ، قند و نشاسته به انرژی تبدیل نمی شوند. از نظر دارویی ، این وضعیت مقاومت به انسولین نامیده می شود. سطح انسولین همچنین به تولید آندروژن بیشتر کمک می کند و یک چرخه مداوم است. افزایش وزن در افراد مبتلا به سندرم تخمدان پلی کیستیک بر شکم و لگن تأثیر می گذارد. به شکل اندام گلابی شکل به اندام سیبی شکل تبدیل می شود. چربی شکمی خطرناک ترین نوع چاقی است زیرا باعث بیماری های قلبی عروقی و کبد چرب می شود.

درمان تخمدان پلی کیستیک با کاهش وزن

به دنبال خستگی ، خستگی و خستگی مداوم دنبال می شود. هنگامی که شما به بیماری تخمدان پلی کیستیک مبتلا هستید ، قاعدگی شما طبیعی است و تنها 10 درصد کاهش وزن دارد. همچنین می تواند برخی از علائم را تسکین دهد سندرم تخمدان پلی کیستیک کمک.

به دنبال خستگی ، خستگی و خستگی مداوم دنبال می شود. برای شروع کاهش وزن بهتر است به متخصص تغذیه مراجعه کنید. پزشک رژیم درمانی و کاهش وزن را بر اساس آزمایش تجزیه و تحلیل بدن برنامه ریزی می کند. در صورت نیاز به استفاده از روشهای تهاجمی لاغری ، پزشک دستگاه و روش مناسب را به شما می گوید.

رژیم غذایی برای تخمدان پلی کیستیک

با رژیم غذایی سرشار از فیبر و کم قند شروع کنید. حتما میوه ، سبزیجات و غلات کامل را به رژیم غذایی خود اضافه کنید. به جای خوردن سه وعده غذایی سنگین در روز ، وعده های غذایی خود را تقسیم کنید. همچنین در تنظیم و کنترل قند خون مثر است. حداقل 30 دقیقه ورزش هوازی در روز مانند پیاده روی انجام دهید. در صورت سیگار کشیدن ، تحت نظر پزشک دوز را به مرور کاهش دهید.

چرا تشخیص زودهنگام و درمان PCOS مهم است؟

مانند هر بیماری مزمن ، تشخیص زودهنگام می تواند روند بهبود را تسریع کند.

دیدگاهتان را بنویسید