رئیس اداره تحقیقات نیویورک به عنوان معاون دادستان آمریکایی گیگ انتخاب شد


تنها چند روز پس از انتشار گزارشی از سوء استفاده شهردار بیل دو بلاسیو از منابع عمومی در مبارزات انتخاباتی ناموفق ریاست جمهوری و زندگی خصوصی خانواده اش ، رئیس اداره تحقیقات شهر نقش معاون دادستان کل ایالات متحده را بر عهده می گیرد.

مارگارت گارنت ، کمیسر DOI از سال 2018 ، به عنوان معاون وکیل در دفتر دادستان ایالات متحده در منطقه جنوبی نیویورک دامیان ویلیامز خدمت می کند. او در 10 نوامبر استعفا داد و دانیل کورت ، معاون اول کمیسر ، به عنوان کمیسر موقت فعالیت می کند.

هفته گذشته ، DOI گزارش 47 صفحه ای را پس از تحقیقات دو ساله منتشر کرد که نشان می داد مالیات دهندگان شهر با وجود قوانین مشخصی که مانع استفاده از منابع می شود ، در طول مبارزات انتخاباتی کوتاهش در انتخابات ریاست جمهوری در سال 2019 حدود 320،000 دلار هزینه امنیت شهردار پرداخت کردند. در مورد فعالیت سیاسی

گارنت هفته گذشته در یک کنفرانس خبری برای اعلام این گزارش گفت: “یا این امنیت خوبی نیست ، یا حکمرانی خوب نیست ، یا هر دو.”

این تحقیقات همچنین تخلفات اخلاقی مختلفی را در رابطه با جزئیات امنیتی شهردار فاش کرد. در این گزارش آمده است که افسر تعیین شده به جابجایی اثاثیه دخترش ، کیارا کمک کرده و پسرش دانته را به ییل (زمانی که دانته دانش آموز آنجا بود) و اخیراً به کار خود در بروکلین همراهی کرده است.

د بلاسیو تا کنون از بازپرداخت هزینه شهر خودداری کرده است ، نقض اخلاقی احتمالی که می تواند در شایعات فرماندار اختلال ایجاد کند. شورای تعارض منافع این شهر تعیین می کند که آیا د بلاسیو مجبور است مبلغ 319،794.20 دلار برای هزینه سفر برای جزئیات امنیتی خود در انتخابات مقدماتی ریاست جمهوری هزینه کند.

به گفته سخنگوی مطبوعاتی دو بلاسیو ، این شهر در حال حاضر از تصمیم قبلی شورا در مورد هزینه های مربوط به مبارزات انتخاباتی تجدیدنظر می کند و هیچ تصمیم نهایی گرفته نشده است.

دی بلاسیو اظهار داشت که او و خانواده اش با الزامات امنیتی منحصر به فردی روبرو هستند و از دستورالعمل های NYPD پیروی می کنند.

“وقتی من به عنوان شهردار وارد در می شوم. من نمی دانم پروتکل امنیتی چیست. “دو بلاسیو در کنفرانس مطبوعاتی خود در روز چهارشنبه گفت. “نمی دانم چگونه از نظر تاریخی با آن برخورد شده است. من فقط می دانستم و تصور می کردم که این اتفاقاتی خواهد افتاد که برای دیگر شهرداران افتاد. “

وی همچنین به برایان لرر از WNYC گفت که این گزارش “بسیار نادرست و ناعادلانه است.

گزارش DOI همچنین می تواند پیامدهای جنایی برای افسر ارشد امنیتی شهردار ، ناوارد NYPD ، هوارد ردموند داشته باشد ، که ادعا شده است “با تخریب تلفن خود و امتناع از ارائه سوابق” مانع و تلاش برای خنثی سازی این تحقیقات را انجام داده است. گارنت هفته گذشته گفت که اقدامات ردموند به دفتر دادستانی منطقه منهتن ارجاع شده است.

گارنت پس از اخراج کمیسر قبلی خود ، مارک پیترز ، توسط د بلازیو ، به DOI پیوست. پیترز بعداً ادعا کرد که تحت فشار است تا گزارشی منتشر نکند که دولت دو بلاسیو را مورد انتقاد قرار دهد و به شورای شهر گفت که شهردار در یک تماس تلفنی “بر سر من فریاد کشید ، من را متهم به سرنگونی دولتش کرد” و سپس به من گفت که ” قبل از اینکه چیزی را بگویم که نباید می گفتم ، قطع می کنم. “

در نامه استعفای خود ، گارنت اذعان کرد که “در زمان وقوع بحران و بحران” به DOI پیوسته است و تنها نامزدی دو بلاسیو را پذیرفته است به شرط این که به من اجازه داده شود از قدرت های قانونی DOI استفاده کنم که فقط توسط متخصص مستقلم هدایت می شود. قضاوت و منافع عمومی. “

بر اساس بیانیه مطبوعاتی ، وی قبلاً به عنوان دستیار وکیل ایالات متحده به مدت 12 سال در DOJ کار کرده و به عنوان رئیس استیناف و رئیس واحد جنایات خشونت آمیز و سازمان یافته خدمت کرده است.

ویلیامز گفت “خوشحال است” که گارنت را به وزارت دادگستری بازگرداند.

مارگارت دستیار وکیل افسانه ای ایالات متحده است. وی در طول مدت حضور خود در دفتر ، برخی از مهمترین تحقیقات و تعقیب های این دفتر را رهبری کرد و تعداد بی شماری (دستیار وکلای ایالات متحده) را راهنمایی کرد. ” “سابقه کاری او در خدمات عمومی هیچ شکی باقی نمی گذارد که او معاون دادستان برجسته ایالات متحده خواهد شد.”

ویلیامز همچنین از انتصاب دانیل گیتنر ، دادستان سابق ایالات متحده به عنوان رئیس بخش جنایی این دفتر خبر داد.

دیدگاهتان را بنویسید