دلیل اصلی افزایش کلاهبرداری در مشارکت ساخت و ساز چیست؟


بررسی موضوه کلاهبرداری در ساخت و ساز
، (اخبار رسمی):
کلاه‌هایی که با مشارکت در ساخت و ساز می‌شود! | نمونه هایی از کلاهبرداری در مشارکت ساخت و ساز| مجازات سنگین کلاهبرداری در ساخت و ساز | شروع به جرم کلاهبرداری در مشارکت ساخت و ساز| چگونه می توان از کلاهبرداری در ساخت و ساز جلوگیری کرد؟

دلیل اصلی افزایش کلاهبرداری در مشارکت ساخت و ساز چیست؟

برای جلوگیری از کلاهبرداری در ساخت و ساز ساختمان می توانید این مقاله را مطالعه کنید.

آشنایی با نمونه هایی از کلاهبرداری در مشارکت ساخت و ساز | چگونه می توان از کلاهبرداری در ساخت و ساز جلوگیری کرد؟ | عدم آگاهی، مهم ساخت کلاهبرداری مشارکت در وساز

کلاهبرداری در مشارکت ساخت و ساز ساختمان یکی از مهم‌ترین دغدغه‌ها و خطرات این قراردادها است که به دلایل دروغین و فریب در مشارکت می‌تواند، آسایش، سرمایه‌گذاری و اطمینان از سلب شما باشد.

مشارکت در ساخت‌وساز، یکی از قراردادهای پرپیچ و خم و مهم است که در زمان امضای آن به عنوان مالک بنا باید توجه ویژه‌ای به آن داشته باشد.

با توجه به این توضیحات، برای اینکه سرمایه و زمان شما قربانی کلاهبرداری در ساخت و ساز انجام شود، توصیه می‌کنیم تا پایان این مقاله همراه ما باشید.

کلاه‌هایی که با مشارکت در ساخت و ساز می‌شود! در ابتدا باید بدانید که عموم مردم از «کلاهبرداری» می‌دانند با آنچه در حقوق و دادگاه‌ها «کلاهبرداری» نامیده می‌شود، تفاوت زیادی دارد.

مطمئن این است که هر رفتار فریبکارانه و هر عهدشکنی در قراردادهای ساخت و ساز را نمی توان تحت عنوان کلاهبرداری در ساخت و ساز دانست و از آن شکایت کرد.

به یاد داشته باشید که در پروسه شکایت به دلیل کلاهبرداری در ساخت و ساز، مشارکت داشته باشید، عنوان شکایت شما و دارید به کدام مرجع قانونی مراجعه کنید بسیار مهم است.

اگر اتفاقی که برای شما طبق قانون «کلاهبرداری» افتاده باشد، نباید به عنوان کلاهبرداری به دادگاه کیفری شکایت کنید. نه تنها زمان، پول و انرژی بسیاری از شما گرفته می شود، اما هرگز به هدف خود نمی رسید، هیچ حقی به شما داده نمی شود و در برخی از موارد ممکن است موضوع را پیچیده تر کنید.

نمونه هایی از کلاهبرداری در ساخت و ساز اگر شخصی در حین منور شرکت کنید متقلبانه، خود را به دروغ نماینده شهرداری معرفی کرده اید و شما را فریب داده است که در صورت عدم انعقاد قرارداد در ساخت و ساز با وی به زودی اموال شما ممکن است ملک کلنگی باشد، توسط شهرداری از شما سلب می شود و چیزی دستگیرتان نمی شود و فرآیندهایی از این قبیل می شود. بنابراین شما در صورت عدم آشنایی با نمونه هایی از کلاهبرداری در ساخت و ساز، با قرارداد بسته و در نتیجه شما را از دست می دهید.

ممکن است شخصی با رفتار متقلبانه و ارائه سند جعلی، خود را مالک زمین معرفی کرده و شما را به عنوان سازنده یا پیشخریدار برای امضای قرارداد فریب داده و از شما پول گرفته است.

در صورتی که سازنده آن از عقد قرارداد با مالک، واحدهایی از سهام خود را پیش‌فروش کرده باشد و پس از عقد قرارداد پیش‌فروش، مشارکت در ساخت با مالک فسخ کرده باشد.

این کار سازنده در کلاهبرداری تصویری در ساخت و ساز به حساب می آید که با مالک تبانی قراردادی با مالک جلی می دهد و برای گرفتن اموال پیش می آید.

مجازات سنگین کلاهبردار در ساخت‌وساز به علاوه بر این که کلاهبردار باید اصلی مالی که ربوده شده را برگرداند، قاضی کلاهبردار را به ۲ محکوم می‌کند:

  • حبس از یک تا هفت سال پرداخت جریمه مبلغ هزینه شده است

چگونه می توان از کلاهبرداری در ساخت و ساز جلوگیری کرد؟ اگر هنوز قراردادی در ساخت و ساز ساختمان را امضا نکنید، خواندن توضیحات این قسمت خالی از لطف نیست.

اگر به نظر می‌رسد در صورت بروز ممکن است رفتار فریبکاران یا غیر صادقانه در قراردادهای ساخت‌وساز انجام شود، اما بدون شک. دریافت بهترین راه برای تامین حقوق شماست.

می بینم که در هر یک از موارد ذکر شده قانونی و اثبات آنها در دادگاه مستلزم صرف وقت، هزینه و آرامش خاطر زیادی است.

بنابراین، اکیداً پیشنهاد می‌کنیم قبل از تنظیم قرارداد مشارکت در ساخت و ساز، مقاله زیر را مطالعه کنید.

عدم آگاهی، مهم ترین دلیل کلاهبرداری در پایان می‌توان گفت که عدم آگاهی از قوانین حوزه ساخت‌وساز و همچنین انجام این کار با افراد متخصص برای کسب اطلاعات مهم در شکل‌گیری این کلاهبرداری‌ها است. بهتر است از هر گونه اقدامی برای عقد قرارداد در زمینه مشارکت در ساخت و ساز و یا حتی سایر امور ساختمانی مانند، مشارکت شود. ساختن، نوسازی ساختمان و … با افراد متخصص و یا شرکت‌های ساختمانی معتبر تصمیم بگیرید و از آنها جلوگیری کنید تا احتمال این مشکلات و خطرات به کمترین میزان ممکن کاهش یابد.

### پایان خبر رسمی