داستان شفابخش الیز (آلوپسی و اگزما)


این پست ممکن است حاوی پیوندهای وابسته باشد. اینجا را کلیک کنید تا ببینید معنی آن چیست.

الیز ، با یک تانک پوشیده و در زیر نور خورشید لبخند می زند

“من کاملاً معتقدم که ما در آسیب پذیرترین جنبه های سفر خود سهیم هستیم و از یکدیگر برای یافتن فضل و قدرت و شفا در شرایط سخت به همان اندازه حمایت می کنیم.”
bath حمام لشکوف


معکوس آلوپسی و اگزما

الیز چان از آلوپسی ، اگزما و آرتروز رنج می برد. برای مدت طولانی او این را به استرس نسبت می داد و استرس بر علائم او تأثیر می گذارد. اما وقتی فرصتی برای کشف بیشتر پیدا کرد ، متوجه شد که رژیم غذایی نیز می تواند علت اصلی باشد. او به پروتکل خود ایمنی Paleo روی آورد و نتایج چشمگیری به دست آورد.

آگهی: راهنمای ساده پروتکل Paleo -Autoimmune - همین الان خرید کنید

اولین علائم شما چه بود؟ وقتی فهمیدید که چیست؟

دست های خارش دار ، قرمز و متورم از اگزما. ورم مفاصل و محدودیت تحرک همراه با آرتریت در انگشت شست راست و شست چپ من. با ریزش مو ، حدود یک چهارم شروع به ریزش موهایم کردم ، سپس آنها به نیم دلار رسیدند. تا همین اواخر نمی دانستم که به طور خودکار ارتباط دارد. من فکر کردم هر سه مورد مربوط به استرس است. در طول پناهگاه COVID-19 در محل ، من وقت داشتم که تحقیق کنم و مطمئن شوم که علائم با رسیدن به دوران یائسگی شعله ور می شوند و تغییرات هورمونی می تواند بر خود ایمنی تأثیر بگذارد.

آیا می توانید توصیف کنید که شرایط شما در بدترین حالت چگونه بود؟

دستان من سخت ترین علامت بود. در بدترین حالت آنها خونریزی می کردند و گریه می کردند. زشت و دردناک بود. در محل کار ، سعی می کردم دستانم را پنهان کنم تا مردم نبینند ، و من گاهی اوقات دستکش می پوشیدم تا مانع از ورود لوله به مقالات مهم شوم. با آلوپسی ، کودکان محله من اولین کسانی بودند که متوجه شدند و از من پرسیدند چه خبر است. فقط می توانم بگویم “نمی دانم”.

قبل از مداخله رژیم چه روشهای درمانی را امتحان کرده اید – معمولی یا جایگزین؟

من تخم مرغ و همه آلرژن های رایج را ترک کردم ، اما در ابتدا سختگیر نبودم. من کرم را برای اگزما امتحان کردم ، اما نشد. من سعی کردم پروتئین خود را برای آلوپسی افزایش دهم. متخصص تغذیه من پیشنهاد داد که من برای آرتریت از کربوهیدرات و شکر خودداری کنم و به نظر می رسید که این امر کمی کمک می کند. من رژیم کتو را کمی انجام دادم ، اما سه گانه دویدم و به عنوان یک ورزشکار ماندگار این حالت پایدار نبود. من همچنین طب سوزنی را امتحان کردم ، اما بر شرایط من تأثیری نداشت.

چه رژیم های سالمی را انتخاب کرده اید؟

پروتکل پالئو خود ایمنی زمان حضور در خانه در طول همه گیری به من این امکان را داد که واقعاً روی شفا متمرکز شوم و متعهد شوم که مرحله حذف AIP را 100٪ انجام دهم.

چقدر سریع نتیجه را دیدید؟

بلافاصله. مستقیما. پس از اختصاص کامل به AIP ، نتایج را در کمتر از یک هفته مشاهده کردم. این به همه چیز کمک کرد: اگزما ، آلوپسی و آرتریت. اگزما به طور کامل از بین رفت. اگر تقلب کنم و غلات یا شکر داشته باشم ، اول از همه برمی گردد. آلوپسی نیز به رژیم غذایی بسیار خوب پاسخ می دهد ، اما می تواند باعث ایجاد استرس نیز شود. من هنوز آرتروز دارم ، اما مانند قبل از AIP دردناک نیست.

آیا علاوه بر علائم خود ایمنی ، سایر زمینه های سلامتی نیز بهبود یافته است؟

خواب من بهتر است و حالات روحی من پایدارتر است. مه مغزی هم رفته بود.

هنوز چه علائمی باقی است؟

گاهی اوقات ، وقتی استرس دارم ، اگزما و آلوپسی دوباره ظاهر می شوند. اما حالا می دانم چه کنم. مدیریت استرس نیز بخشی از بهبودی من است.

برای حفظ سلامت و بهبودی خود ، خارج از رژیم چه کارهای دیگری انجام می دهید؟

ورزش ، دعا و مدیتیشن.

دارو چه نقشی در سفر شما داشت؟

من اصلا نگرفتم

طبق پروتکل رژیم چقدر سختگیر هستید / هستید؟ کسی “متقلب” است؟

وقتی در مارس 2020 شروع به کار کردم ، حدود یک سال بسیار سخت گیر بودم. اما من توانستم برخی چیزها (آجیل و دانه ها) را دوباره معرفی کنم. هر از گاهی ، وقتی برای غذا خوردن بیرون می رویم ، تقلب می کنم ، اما سپس به آشپزی در خانه و بدون تقلب باز می گردم.

آیا قصد دارید این رژیم را برای همیشه انجام دهید یا امیدوارید که در نهایت از شر آن خلاص شوید؟

امیدوارم چیزهای دیگر را دوباره معرفی کنم تا ببینم آیا می توانم آنها را تحمل کنم. واقعا دلم برای رنگ های شب تنگ شده است. من قبلاً در یک رستوران ایتالیایی آشپزی می کردم ، بنابراین واقعاً دلم برای گوجه فرنگی ، بادمجان و فلفل دلمه ای تنگ شده است.

برای ماندن در رژیم چه چالش هایی برای شما وجود داشت؟

بدون لبنیات ، بدون غلات و بدون شکر. من یاد گرفتم که خودم شیر بادام تهیه کنم و این بازی را تغییر داد ، اما خوردن با دوستان می تواند احساس ناخوشایندی داشته باشد. من با سوالات مربوط به رژیم غذایی خود راحت تر هستم. اگر آنها فقط کنجکاو هستند ، پاسخ ها را کوتاه می کنم ، اما اگر واقعاً می خواهند بیشتر بدانند ، خوشحال می شوم آنچه را که آموخته ام به اشتراک بگذارم.

چه کسی در سفر درمانی شما از شما حمایت می کند؟

جوامع آنلاین AIP ، همراه با خواندن ادبیات در مورد بیماریهای خود ایمنی بسیار مفید بوده است. من همچنین دوستانی دارم که انواع مختلفی از سرطان دارند و گاهی اوقات در مورد سفرم به آنها می گویم و دستور العمل های جدید و محصولات سازگار با AIP را به آنها می شناسم. من دوستی دارم که وقتی پزشکش به او گفت که با حذف کل لیست غذاهای مرتبط با التهاب ، التهاب را کاهش دهد ، بسیار ناراحت شد. همسرش باردار است و تمام وقت کار می کرد و برای آن دو آشپزی می کرد. من در مورد آرد کاساوا ، رشته فرنگی کوبیده و اسموتی ها به آنها گفتم. دانستن مبادلات سلامتی تفاوت بزرگی ایجاد می کند.

با بیماری خود ایمنی ، عوامل محرک و علل ریشه ای زیادی وجود دارد. آیا اتفاقاتی در زندگی شما رخ داده است که فکر می کنید در تشخیص شما موثر بوده است؟

وقتی کار شرکتی استرس زایی را شروع کردم ، ریزش موهایم شروع شد. من هم برای اولین بار که باردار شدم موهایم را از دست دادم. هنگامی که کار شرکتی دوم را آغاز کردم ، دچار اگزما شدم. و علائم من در دوران یائسگی دوباره شعله ور شد. بنابراین استرس و تغییرات هورمونی باعث ایجاد من شد.

چه توصيه اي به افراد مبتلا به بيماري خود ايمني مي كنيد كه تازه شروع به در نظر گرفتن تغييرات رژيم غذايي و شيوه زندگي خود كرده اند؟

من می گویم: به آرامی شروع کنید و سپس 100 go ادامه دهید. حتماً از جامعه حمایت کنید ، زیرا کار آسانی نخواهد بود. وقتی دیگران نظرات دلسرد کننده ای می دهند نگران این موضوع نباشید. فقط پیش بروید و انرژی را در ناامید کردن نگرش های آنها سرمایه گذاری نکنید. شما همیشه منتقدان خواهید داشت. یک دفتر خاطرات غذایی داشته باشید و اثرات تغییرات رژیم غذایی از جمله خواب ، خلق و خو و تمرکز را یادداشت کنید. این پیشرفتها شما را ادامه خواهد داد.

من الیس را از طریق انجمن فیس بوک خود ملاقات کردم. می توانید در فیس بوک یا اینستاگرام با او ارتباط برقرار کنید. او همچنین درباره سفر خود در پادکست Body Image و Auto Sick توضیح داد.

الیز و همسر و پسرش همه لبخند می زنند

الیز به همراه همسر و پسرش

دیگر داستانهای شفابخش

این بخشی از مجموعه ای از موفقیت های خود ایمنی است. برای مشاهده لیست کامل اینجا را کلیک کنید. آنها همچنین یکی از ویژگی های منظم پادکست من هستند: Phoenix Helix.دیدگاهتان را بنویسید