خودت رو گاز میگیری؟ درمانگر علائم را در ویدیوی TikTok آشکار می کند


داری خودتو گاز میگیری؟ روانشناس سه نشانه را نشان می دهد که شما در حال خود خرابکاری هستید، از جمله اعتماد نکردن به قضاوت خود و بی اعتبار کردن احساسات خود.

  • دکتر جولی اسمیت یک روانشناس بالینی با یک مطب خصوصی در همپشایر است
  • او همچنین یک حساب TikTok با بیش از ۳ میلیون دنبال کننده دارد
  • ویدئویی که اخیراً منتشر شده است، نشانه‌هایی از خودسوزی، مانند همیشه سرزنش کردن خود را نشان می‌دهد
  • بسیاری از بینندگان اعتراف کردند که این ویدئو رفتار آنها را به خوبی توصیف کرده است


یک درمانگر در یک ویدیوی محبوب TikTok که در بین بینندگان طنین انداز شده است، نشانه های عمده ای را نشان داده است که نشان می دهد شما می توانید خود را با گاز سوزی کنید.

دکتر جولی اسمیت، یک روانشناس بالینی با یک مطب خصوصی در همپشایر، یک حساب TikTok با بیش از ۳ میلیون دنبال کننده دارد.

متخصص بهداشت روان، که می‌گوید وقف کرده است [her] حرفه ای برای یادگیری همه چیز [she] می تواند در مورد سلامت روان و پیچیدگی های ذهن انسان، کلیپ هایی را در مورد موضوعاتی از جمله تنهایی، اضطراب، و خود خرابکاری به اشتراک گذاشته است.

در ویدیوی اخیر، او در مورد خود گاز دادن صحبت کرد. گاز لایت، نوعی سوء استفاده عاطفی پنهانی، به این اشاره دارد که فردی دیگر را متقاعد می‌کند که در مورد چیزی اشتباه می‌کند، حتی اگر اینطور نیست.

معمولاً به شکل مخالفت مکرر با کسی یا امتناع از گوش دادن به دیدگاه او است. گاهی اوقات برای اینکه قربانیان به واقعیت خود شک کنند استفاده می شود.

دکتر جولی اسمیت، روانشناس بالینی با یک مطب خصوصی در همپشایر، یک حساب TikTok با بیش از 3 میلیون دنبال کننده دارد.

دکتر جولی اسمیت، روانشناس بالینی با یک مطب خصوصی در همپشایر، یک حساب TikTok با بیش از ۳ میلیون دنبال کننده دارد.

در ویدئوی اخیر، دکتر اسمیت علائمی را فهرست کرده است که می‌تواند نشان دهد که خود را دچار گاز گرفتگی می‌کنید، از جمله اینکه همیشه خود را در میان دیگران سرزنش می‌کنید.

او توضیح داد که ممکن است متوجه شوید که به قضاوت خودتان اعتماد ندارید

در ویدئوی اخیر، دکتر اسمیت علائمی را فهرست کرد که می‌تواند نشان دهد که خود را به گاز می‌کشید، از جمله اینکه همیشه خود را سرزنش کنید و هرگز به قضاوت خود اعتماد نکنید.

دکتر اسمیت در ویدیوی خود سه مورد از نشانه‌هایی را فهرست می‌کند که می‌تواند به شما نشان دهد که خود را به گاز می‌کشید، از جمله همیشه خود را سرزنش می‌کنید، هرگز به قضاوت خود اعتماد نمی‌کنید و احساسات خود را باطل می‌کنید.

او توضیح می دهد: “شماره یک، شما خود را برای همه چیز سرزنش می کنید.

“شما برای رفتار دیگران بهانه می آورید، اما اگر اشتباهی مرتکب شوید، فکر می کنید که چیزی اساسی در مورد شخصیت شما می گوید.”

شماره دو، شما هرگز به قضاوت خود اعتماد نمی کنید. اما شما نظرات افراد دیگر را منبع بسیار معتبرتری می بینید.

“شما در وضعیت تقریباً ثابتی از شک به خود زندگی می کنید و برای وضوح به دیگران نگاه می کنید.”

سومین نشانه ای که دکتر اسمیت می دهد بی اعتبار کردن یا نادیده گرفتن احساسات خود است.

دکتر جولی اسمیت بی اعتبار کردن یا نادیده گرفتن احساسات خود را به عنوان سومین نشانه ای که ممکن است خود را به گاز سوزانده اید برشمرد.

دکتر جولی اسمیت بی اعتبار کردن یا نادیده گرفتن احساسات خود را به عنوان سومین نشانه ای که ممکن است خود را به گاز سوزانده اید برشمرد.

GASLIGHTING در روابط

گاز لایت اصطلاحی است که به تلاش برای متقاعد کردن کسی که در مورد چیزی اشتباه می کند، اشاره دارد، حتی زمانی که اینطور نیست.

معمولاً به شکل مخالفت مکرر با کسی یا امتناع از گوش دادن به دیدگاه او است.

بسیاری از ما ممکن است گهگاهی به شکل خفیف گازگرفتگی مقصر باشیم – از شنیدن حرف‌های شریکمان خودداری می‌کنیم، حتی اگر آنها درست می‌گویند یا دائماً بر سر یک بحث کوچک اختلاف نظر دارند، حتی وقتی مطمئن نیستید. موقعیت شما.

در موارد شدیدتر، این می تواند نوعی سوء استفاده واقعی باشد. وقتی این کار به طور مکرر، در مدت زمان طولانی انجام شود، می‌تواند تأثیری بر این داشته باشد که کسی به ایده‌های خود درباره چیزها شک کند – یا حتی سلامت عقل او را زیر سوال ببرد. این می تواند تأثیر بسیار منفی بر عزت نفس و اعتماد به نفس فرد داشته باشد.

منبع: Relate

او توضیح می دهد:[This is] زیرا به این باور رسیده‌اید که بیش از حد حساس هستید یا بیش از حد واکنش نشان می‌دهید، بنابراین دیگر نمی‌دانید به کدام احساسات گوش دهید.

بسیاری از بینندگان به این ویدیو پاسخ دادند و گفتند که احساس می کنند این ویدیو رفتار خودشان را توصیف می کند.

یکی نوشت: “اوه ارباب عزیز.. چرا من تا به حال چیزی نشنیده بودم!.. خیلی منطقی است! متشکرم.’

یکی دیگر اضافه کرد: “من طنین انداز هستم که نمی دانم به چه احساساتی باید زیاد گوش کنم.”

و یکی دیگر از مفسران گفت: این من هستم. مثل این است که وقتی از خانه بیرون رفتم، کاری که مادرم انجام می داد را به عهده گرفتم.

یکی از کاربران TikTok گفت که قبلاً متوجه نشده بودند که ممکن است خودشان را با گاز روشن کنند، اما رفتار خود را تشخیص دادند.

آنها نوشتند: «نمی‌دانستم که این کار گازگرفتگی است. من فکر کردم که این یک ترکیب افسردگی اضطراب شیدایی است.

انجمن روانشناسی آمریکا نور گازی را به عنوان وسیله ای برای «دستکاری شخص دیگری در شک و تردید در ادراکات، تجربیات یا درک خود از رویدادها» تعریف می کند.

این اصطلاح برگرفته از نمایشنامه‌ای در سال ۱۹۳۸ (بعدها فیلمی) به نام «نور گاز» است، درباره مردی که سعی می‌کرد با خاموش و روشن کردن چراغ‌ها همسرش را به جنون برساند.

این اصطلاح زمانی به چنین دستکاری شدیدی اطلاق می شد که آنقدر شدید است که می تواند باعث بیماری روانی شود، اما اکنون به طور کلی و غیر معمول استفاده می شود.

بسیاری از بینندگان گفتند که رفتارهای بیان شده در ویدیوی TikTok دکتر اسمیت را تشخیص داده اند، و برخی می گویند که در گذشته توسط دیگران گاز گرفته شده است.

بسیاری از بینندگان گفتند که رفتارهای بیان شده در ویدیوی TikTok دکتر اسمیت را تشخیص داده اند، و برخی می گویند که در گذشته توسط دیگران گاز گرفته شده است.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر