خلیج معروف مایا در تایلند، اثر لئو دی کاپریو در ساحل، پس از سه سال و نیم بازگشایی می شود.


مسافران از ساحلی که لئوناردو دی کاپریو پس از سه سال بسته بود، بازدید می کنند تا بازسازی شود اما اجازه شنا در آب های دعوت کننده را نداشتند – ضد آفتاب مقصر است.

  • خلیج معروف مایا تایلند دوباره افتتاح شد اما بازدیدکنندگان اجازه شنا ندارند
  • این ساحل معروف بیش از سه سال و نیم است که به روی عموم بسته شده است
  • او پس از حضور در فیلم ساحل با بازی لئو دی کاپریو به یک جاذبه توریستی تبدیل شد
  • اما پس از دو دهه جزیره ویران می شود و برای بازسازی آن به زمان نیاز دارد


خلیج مایا تایلند که پس از حضور در فیلم ساحلی لئوناردو دی کاپریو به شهرت رسید، پس از بیش از سه سال بسته بودن، دوباره به روی گردشگران باز شد، اما بازدیدکنندگان اجازه شنا ندارند.

مسافر جک موریس پس از بازگشایی مجدد در ۱ ژانویه از خلیج مایا بازدید کرد و به سیاست ممنوعیت شنا اشاره کرد – تا حدودی مهم است.

او در این کلیپ نوشت: برای حفظ ساحل، دیگر قایق ها اجازه یدک کشیدن به خلیج را ندارند و مردم اجازه ندارند در اقیانوس شنا کنند.

پیشنهاداتی وجود دارد مبنی بر اینکه یک سیاست ممنوعیت شنا وجود دارد تا مانع از برهم زدن اکوسیستم طبیعی توسط مسافرانی شود که از کرم ضد آفتاب استفاده می کنند که برای صخره ها ناامن است.

مواد شیمیایی اکسی بنزون ​​و اکتینوکسات که معمولا در کرم های ضد آفتاب یافت می شوند، برای اولین بار در سال ۲۰۱۵ به عنوان موادی که باعث سفید شدن می شوند، شناسایی شدند که مرجان های رنگی را به پوسته های سفید مرده تبدیل می کند.

این فرآیند زمانی اتفاق می افتد که صخره های مرجانی به دلیل تغییرات دما، نور یا مواد مغذی در اقیانوس ها تحت فشار قرار می گیرند.

برای ویدیو به پایین اسکرول کنید

مسافر جک موریس به خلیج معروف مایا تایلند سفر کرد که پس از بیش از سه سال و نیم بسته بودن دوباره به روی گردشگران باز شده است.

اما او گفت که بازدیدکنندگان هنوز اجازه ندارند در آب های فیروزه ای شنا کنند

مسافر جک موریس به خلیج معروف مایا تایلند سفر کرد که پس از بیش از سه سال و نیم بسته بودن دوباره به روی گردشگران باز شد، اما گفت که بازدیدکنندگان هنوز اجازه ندارند در آب های فیروزه ای شنا کنند.

آب‌های فیروزه‌ای و اکوسیستم‌های مرجانی خلیج مایا که به مدت دو دهه روزانه توسط هزاران گردشگر سیل می‌شوند، آلوده شده‌اند، بنابراین مقامات در ژوئن سال 2018 این ساحل را بستند تا اجازه دهند به طور طبیعی بهبود یابد و بهبود یابد.

آب‌های فیروزه‌ای و اکوسیستم‌های مرجانی خلیج مایا که به مدت دو دهه روزانه توسط هزاران گردشگر سیل می‌شوند، آلوده شده‌اند، بنابراین مقامات در ژوئن سال ۲۰۱۸ این ساحل را بستند تا اجازه دهند به طور طبیعی بهبود یابد و بهبود یابد.

خلیج ایده آل در تایلند که پس از حضور در فیلم ساحل با بازی لئوناردو دی کاپریو به شهرت رسید، در ژوئن 2018 بسته شد.

خلیج ایده آل در تایلند که پس از حضور در فیلم ساحل با بازی لئوناردو دی کاپریو به شهرت رسید، در ژوئن ۲۰۱۸ بسته شد.

پارک ملی Thara-Mo Phi Phi با صخره‌هایی در ارتفاع ۱۰۰ متری از آب‌های اقیانوس فیروزه‌ای شفاف و سواحل شنی سفید خلیج مایا با یک ساعت قایق سواری از پوکت در هات نوپارات، یکی از برترین جاذبه‌های گردشگری تایلند بوده است.

آب‌های فیروزه‌ای و اکوسیستم‌های مرجانی خلیج مایا که به مدت دو دهه روزانه توسط هزاران گردشگر سیل شده بودند، آلوده شدند، بنابراین مقامات در ژوئن سال ۲۰۱۸ این ساحل را بستند تا اجازه دهند به طور طبیعی بهبود یابد و بهبود یابد.

خلیج معروف به حالت “خوب” بازگشته است و در اول ژانویه دوباره پذیرای گردشگران است.

با صخره‌هایی در ارتفاع ۱۰۰ متری از آب‌های اقیانوس فیروزه‌ای شفاف و سواحل شنی سفید، خلیج مایا، یک ساعت با قایق از پوکت در پارک ملی Hat Noppharat Thara-Mu Ko Phi Phi، یکی از بزرگترین جاذبه‌های گردشگری تایلند است.

خلیج معروف بازگشته است

خلیج مایا با صخره‌هایی در ارتفاع ۱۰۰ متری بالای آب‌های فیروزه‌ای شفاف اقیانوس و سواحل شنی سفید، یک ساعت با قایق تا پوکت در پارک ملی Hat Noppharat Thara-Mu Ko Phi Phi، یکی از بزرگترین جاذبه‌های گردشگری تایلند است.

آب‌های فیروزه‌ای و اکوسیستم‌های مرجانی خلیج مایا که به مدت دو دهه روزانه توسط هزاران گردشگر سیل می‌شوند، آلوده شده‌اند، بنابراین مقامات در ژوئن سال 2018 این ساحل را بستند تا اجازه دهند به طور طبیعی بهبود یابد و بهبود یابد.

آب‌های فیروزه‌ای و اکوسیستم‌های مرجانی خلیج مایا که به مدت دو دهه روزانه توسط هزاران گردشگر سیل می‌شوند، آلوده شده‌اند، بنابراین مقامات در ژوئن سال ۲۰۱۸ این ساحل را بستند تا اجازه دهند به طور طبیعی بهبود یابد و بهبود یابد.

پس از بسته شدن مرزهای کووید، تعداد گردشگران در سراسر منطقه به طرز چشمگیری کاهش یافته است، اما بازدیدکنندگان دوباره برای تجربه جادوی خلیج مایا هجوم می آورند.

قایق‌ها دیگر اجازه ورود به خلیج را ندارند و در عوض باید گردشگران را در اسکله‌ای در پشت جزیره رها کنند – تنها هشت قایق تندرو اجازه ورود به منطقه را دارند.

بازدیدها حداکثر یک ساعت محدود می شود و حداکثر ۳۰۰ نفر در هر “تور” هر روز از ساعت ۱۰ صبح شروع می شود و در ساعت ۴ بعد از ظهر به پایان می رسد.

آیا خدمه «ساحل» خلیج مایا را نابود کردند؟

در سال ۱۹۹۹، سازمان مدیریت استان کرابی، سازمان مدیریت آئو نانگ تامبون (TAO) و چندین گروه زیست محیطی از کمپانی فاکس قرن بیستم به دلیل آسیب ادعایی که تولید این فیلم در ساحل مایا ایجاد کرده بود، شکایت کردند و آنها آن را به یک مدینه فاضله در اواخر قرن بیستم تبدیل کردند. .

در آن زمان، لئوناردو دی کاپریو بیانیه ای منتشر کرد: “از آنچه که من می بینم همه چیز خوب است. من چیزی ندیدم که به هیچ وجه آسیب دیده باشد. مراقبت دقیق فاکس و احترام او به جزیره را دیده ام. من خودم را می دانم. من معتقدم که هر وقت جزیره را ترک کنیم، وضعیت شما بهتر از قبل خواهد بود.

دادگاه عالی در سال ۲۰۰۶ حکم به صدور حکم خسارت داد و حکم دادگاه تجدیدنظر در سال ۲۰۰۲ را تأیید کرد که نشان می‌داد فیلمبرداری به ساحل مایا آسیب رسانده است.

منبع: ای آنلاین

در طول مدت بسته شدن این جزیره، صخره های مرجانی در خلیج مایا دوباره کاشته شدند و امکانات بازدیدکنندگان در این جزیره که تنها ۲۵۰ متر طول و ۱۵ متر عرض دارد گسترش یافت.

در حال حاضر، مسافران استرالیایی می توانند برای ورود به تایلند و اقامت یک شب در هتل مورد تایید دولت در حالی که منتظر نتایج تست کووید هستند که پس از ورود آنها انجام می شود، درخواست دهند.

الزامات قرنطینه برای بازگشت بین هر ایالت متفاوت است و برخی از ایالت ها مانند استرالیای غربی قرنطینه شدید را برای ۱۴ روز اعمال می کنند.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر