حوالی سال ۲۰۵۰ چه غذاهایی می خورد؟


شفقنا زندگی- بی‌بی‌سی در گزارشی درباره عادات تغذیه‌ای انسان‌های آینده در حوالی سال ۲۰۵۰ است: فهرستی از گیاهان پنج‌گانه‌شده‌ای را تهیه کرده‌اند که تا سال ۲۰ می‌توانند در منوی غذای مردم قرار گیرند. طبق این گزارش در آینده نه بیشتر دور می توانید در وعده صبحانه از موز کاذب استفاده کرده یا میوه درخت پاندانوس را میل کنید.

به سرویس ترجمه شفقنا، جنگ گزارش خطرات ناشی از تکیه های مختلف دنیا بر معدود محصولات قابل خرید و فروش این روزها را برجسته کرده است.

باغ گیاه‌شناسی سلطنتی لندن با اشاره به این که ۹۰ درصد دریافتی مردم دنیا تنها از ۱۵ محصول تامین می‌شود، به‌ها گفته‌اند که در جستجوی مواد غذایی هستند که می‌توانند رژیم غذایی ما را در آینده تضمین کنند.

تغییرات اقلیمی به دلیل نقش‌شان در نابودی محصولات زراعی و افزایش سریع قیمت محصولات اصلی غذایی جهان، خطر «شوک‌های غذایی شدید» را افزایش داده است.

دکتر سام پیرینون، محقق ارشد باغ گیاه‌شناسی سلطنتی لندن می‌گوید که ایجاد تغییر در رژیم غذایی مردم یکی از بهترین روش‌ها برای حل معضل گرسنگی در دنیای آینده است. به گفته این محقق، افزایش تنوع زیستی و غذایی و سازگاری بیشتر با تغییرات آب و هوایی راه‌های ایجاد امنیت غذایی و مقابله با گرسنگی احتمالی جهان در سال‌های آینده هستند.

او می‌گوید: «ما می‌دانیم که هزاران گونه‌ی گیاهی خوراکی در جهان وجود دارد که در جوامع مختلف از مواد غذایی مصرفی می‌گیرند و می‌توان از برخی از این عادت‌های غذایی به عنوان راه حل‌هایی برای مقابله با چالش‌های جهانی آینده جهان استفاده کرد».

با این حال در کل این موضوع جالبی است که از میان بیش از ۷۰۰۰ گیاه خوراکی که در سراسر جهان وجود دارد، تنها ۴۱۷ گیاه به طور خاص کاشت می شود و به عنوان غذای مورد استفاده قرار می گیرد.

در ادامه برخی از گیاهانی که در آینده نه بیشتر دور می‌توانند در رژیم غذایی مردم نقش مهمی داشته باشند، مرور می‌شوند.

پاندانوس: گیاه پاندانوس درخت‌مانند کوچکی است که در نواحی ساحلی- از جزایر اقیانوس آرام تا فیلیپین- رشد می‌کند. از برگ‌های این گیاه در شرق آسیا برای طعم دادن به غذاهای شیرین استفاده می‌شود. میوه‌های آنها را هم به خامه و هم می‌توان مصرف کرد. به گفته دکتر ماریبل سوتو گومز پژوهشگر باغ سلطنتی کیوی لندن؛ این درخت می‌تواند شرایط را به چالش بکشد، مانند خشکسالی، شدید و اسپری نمک را تحمل کند. او می‌گوید: «این یک غذای بسیار لذیذ و مغذی است که در مقابل شرایط، اقلیمی هم مقاومت زیادی دارد. در کل؛ این که سبد غذایی خود را بسیار متنوع کنیم که غذاهای مقوی و مغذی مقاوم در برابر شرایط چالش‌برانگیز اقلیمی را در برگرفتن، اتفاقی بسیار خوب برای ایجاد امنیت غذایی در آینده نزدیک است». او هم‌چنین می‌گوید: «اگر ب از پاندانوس به‌طور پایدار است- بدون اینکه باعث کاهش مصرف مردم محلی شود، کاشت شود آن گزینه‌ها را به‌صرفه می‌آورد».

لوبیا: لوبیاها یا به طور کلی حبوبات، یکی دیگر از «غذاهای آینده» هستند. غذای ارزان، غنی از ویتامین B- که با وسیعی از محیط‌ها، از ساحل دریا تا دامنه‌های کوه، سازگار هستند. در ۲۰۰۰۰ نوع مختلف از حبوبات در جهان وجود دارد که تنها تعداد انگشت‌شماری از آن‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند. گفته می‌شود صدها نوع لوبیا در حیات وحش وجود دارد که هنوز برای پژوهش ناشناخته‌اند. لوبیای موراما یک محصول غذایی پرمصرف در بخش‌هایی از بوتسوانا، نامیبیا و آفریقای جنوبی است- که در این مناطق دانه‌ها را ذرت می‌جوشانند یا پودر می‌کنند تا فرنی یا نوعی نوشیدنی کاکائومانند درست کنند. همه حبوبات خوراکی خوراکی، اما بررسی‌ها در مورد بررسی ویژگی‌های انواع حبوباتند تا ببینند چگونه می‌توان غذا و مواد مغذی مورد بدن را از طریق این محصولات تامین کرد.

غلات وحشی: غلات دارای تنوع بسیار زیادی هستند و با بیش از ۱۰۰۰۰ نوع پتانسیل برای غذاهای جدید ارائه می‌شوند. به عنوان مثال فونیو یک غله مغذی آفریقایی است که از آن در تهیه کوسکوس، فرنی و نوشیدنی استفاده می شود. گیاهی که به صورت بومی کشت می‌شود، می‌تواند شدیدترین شرایط خشکسالی را تحمل کند.

موز کاذب یا دروغین: این گیاه یکی از بستگان نزدیک موز است که تنها در بخشی از اتیوپی مصرف می‌شود. بدون میوه موزمان این گیاه غیرقابل خوردن است، اما ساقه و ریشه های ناشتا آن را می توان تخمیر کرد و برای تهیه فرنی و نان استفاده کرد. مطالعاتی که در این زمینه به انجام رسیده نشان می‌دهند که این محصول موزمانند پتانسیل تغذیه بیش از صد میلیون نفر را در این جهان در حال گرم شدن دارد.

منبع ترجمه: