جونی جیمز خواننده دهه ۱۹۵۰ که به ملکه قلب ها شهرت داشت در سن ۹۱ سالگی درگذشت.


جونی جیمز، خواننده پاپ دهه ۱۹۵۰ که تأثیر اولیه باربارا استرایسند بود، در ۲۰ فوریه در بیمارستانی در وست پالم بیچ فلوریدا در سن ۹۱ سالگی درگذشت.

خانواده او در یک آگهی ترحیم آنلاین مرگ او را اعلام کردند و گفتند که او “به آرامی درگذشت”. پسر او، مایکل آکواویوا، مرگ او را با واشنگتن پست تایید کرد اما دلیل خاصی ارائه نکرد.

این خواننده پرکار که برای طرفدارانش به عنوان “ملکه قلب ها” شناخته می شود، نزدیک به ۷۰۰ آهنگ ضبط کرد – از جمله اولین آهنگ خود “Why Don’t You Believe Me؟” نیویورک تایمز گزارش داد – و در طول دوران حرفه ای خود بیش از ۱۰۰ میلیون آلبوم به فروش رساند.

او در سال ۱۹۶۶ به نیویورک دیلی نیوز گفت: «من همیشه از صمیم قلب می خواندم. من همیشه درباره زندگی و تأثیر آن بر من می خواندم. من ایتالیایی هستم. ایتالیایی ها مردم پرشوری هستند.

جونی جیمز، خواننده پاپ دهه 1950، در 20 فوریه در بیمارستانی در وست پالم بیچ فلوریدا در سن 91 سالگی درگذشت.

جونی جیمز، خواننده پاپ دهه ۱۹۵۰، در ۲۰ فوریه در بیمارستانی در وست پالم بیچ فلوریدا در سن ۹۱ سالگی درگذشت.

این خواننده پرکار که برای طرفدارانش به عنوان

این خواننده پرکار که برای طرفدارانش به عنوان “ملکه قلب ها” شناخته می شود، نزدیک به ۷۰۰ آهنگ ضبط کرد و بیش از ۱۰۰ میلیون آلبوم در طول دوران حرفه ای خود فروخت.

استرایسند یکی از طرفداران جیمز بود که به داشتن صدایی زیبا و مملو از مالیخولیا معروف بود.

استرایسند در سال ۱۹۸۵ به نیویورک تایمز گفت: “خواننده مورد علاقه من در دوران بزرگ شدن جانی ماتیس بود.” در امتحانات باشگاه، اما من واقعاً نمی خواستم شبیه او باشم.’

استرایسند ممکن است آرزو نداشته باشد که شبیه جیمز باشد، اما استفن هولدن، منتقد نیویورک تایمز می‌تواند تأثیر او را بر خواننده افسانه‌ای بشنود.

او در سال ۱۹۹۱ درباره استرایسند نوشت: «بدون داشتن یک ویبراتوی گرد، بسیار شبیه به بت دوران کودکی‌اش، جونی جیمز، خواننده‌ای با تکنیکی ابتدایی بود که تصنیف‌های پاپ اوایل دهه ۵۰ را با شکوه‌آمیزی آمیخته بود.»

جیمز در ۲۲ سپتامبر ۱۹۳۰ در یک خانواده ایتالیایی-آمریکایی در شیکاگو، ایلینویز، به نام جووانا کارملا بابو به دنیا آمد. پدرش، آنجلو بابو، قبل از مهاجرت به ایالات متحده در سن ۱۸ سالگی، به عنوان یک پسر چوپان در ایتالیا، آریاهای اپرا خواند.

او پنج ساله بود که او در ۳۶ سالگی درگذشت و مادرش مری چرسو را رها کرد تا او و پنج خواهر و برادرش را خودش در طول دوران رکود بزرگ کند.

جیمز برای کمک به مادرش و همچنین به دست آوردن پول کافی برای آموزش به عنوان یک بالرین، بچه داری می کرد و در یک نانوایی کار می کرد. در حالی که او آرزو داشت یک رقصنده حرفه ای شود، آواز خواندن در خون او بود.

جیمز تحت تأثیر باربارا استرایسند بود که آهنگ آهنگ

تصویر استرایسند در سال 1965 است

جیمز تحت تأثیر باربارا استرایسند بود که آهنگ آهنگ “Have You Heard” را خواند؟ در اوایل دوران حرفه ای خود در آزمون های باشگاهی. استرایسند در سال ۲۰۱۹ (سمت چپ) و ۱۹۶۵ (راست) تصویر شده است.

تأثیر جیمز بر استرایسند زمانی که از او برای اجرا در مراسم ادای احترام به خواننده افسانه‌ای در سال 2001 توسط موسسه دعوت شد، به‌طور کامل آشکار شد (تصویر)

تأثیر جیمز بر استرایسند زمانی که از او برای اجرای برنامه در مراسم ادای احترام به خواننده افسانه‌ای مؤسسه در سال ۲۰۰۱ دعوت شد، به‌حساب آمد (تصویر)

او در سال ۱۹۹۵ به لس آنجلس تایمز گفت: «خواندن چیزی بود که ما با آن بزرگ شدیم. من ایتالیایی هستم. ایتالیایی ها نفس می کشند و ایتالیایی ها آواز می خوانند. همیشه در خانه موسیقی پخش می شد، اما وقتی به خواننده های واقعی فکر می کردم، به سارا وان و بیلی هالیدی و دوریس دی و هنک ویلیامز فکر می کردم. من جونی کوچولو بودم.

او پس از فارغ التحصیلی از دبیرستان، تور کانادا را با یک گروه رقص محلی برگزار کرد و سپس یک کنسرت به عنوان یک دختر همخوان در هتلی در شیکاگو رزرو کرد. نیویورک تایمز گزارش داد که او نام کوچک خود را از جیووانا به جونی تغییر داده بود، زیرا روزنامه دبیرستانش مدام آن را غلط املایی می کرد.

هنگامی که او به عنوان یک مدل شروع به کار کرد، مربیان او به او توصیه کردند که نام خانوادگی جدیدی نیز بیابد، و او را به جستجو در دفترچه تلفن و انتخاب تصادفی “جیمز” هدایت کردند.

این ستاره ریزنقش که فقط ۵ فوت قد داشت و یک کفش سایز ۴ می پوشید، ۲۱ ساله بود که در سال ۱۹۵۲ توسط MGM قرارداد امضا کرد. او زمانی که اولین تک آهنگش “Why Don’t You Believe Me” در صدر قرار گرفت، یک شبه به شهرت رسید. سه نمودار بیلبورد در آن سال.

سال بعد، آهنگ های او “Your Cheatin’ Heart” – کاور آهنگ موفق هنک ویلیامز – و “آیا شنیدی؟” با احترام به رتبه های دوم و چهارم صعود کرد و میلیون ها نسخه فروخت.

در سال ۱۹۵۵، ضبط او از “چقدر می تواند مهم باشد؟” همچنین به رتبه دوم جدول رسید و موقعیت او را به عنوان یک ستاره پاپ تثبیت کرد.

فکر می‌کنم آنچه مردم در آن رکوردها شنیدند قلب من بود. همیشه احساس می کردم باید سخت کار کنم تا به اندازه کافی خوب باشم. جیمز به لس آنجلس تایمز گفت: باید داستان را تعریف می‌کردم و همه چیز را در یک آهنگ می‌ریختم… قلبم، روحم، جراتم.

زمانی که جیمز در سال 1952 با ام جی ام قرارداد امضا کرد، 21 سال داشت. زمانی که اولین تک آهنگش،

زمانی که جیمز در سال ۱۹۵۲ با ام جی ام قرارداد امضا کرد، ۲۱ ساله بود. زمانی که اولین تک آهنگ او، “Why Don’t You Believe Me” در آن سال در صدر سه نمودار بیلبورد قرار گرفت، او یک شبه به شهرت رسید.

او در سال 1956 با تنظیم کننده موسیقی خود آنتونی 'تونی' آکواویوا (نفر دوم از راست) ازدواج کرد و بعد از آن که در سال 1964 به دیابت مبتلا شد از آواز خواندن کناره گرفت تا از او مراقبت کند.

او در سال ۱۹۵۶ با تنظیم کننده موسیقی خود آنتونی ‘تونی’ آکواویوا (نفر دوم از راست) ازدواج کرد و بعد از آن که در سال ۱۹۶۴ به دیابت مبتلا شد از آواز خواندن کناره گیری کرد تا از او مراقبت کند.

در سال ۱۹۵۶، او با تنظیم کننده و رهبر ارکستر موسیقی خود آنتونی ‘تونی’ آکواویوا، در St. کلیسای جامع پاتریک در نیویورک.

در اوج شهرت، او در تعدادی از برنامه های تلویزیونی مختلف اجرا کرد، از جمله «نمایش اد سالیوان»، «استند موسیقی آمریکایی» و «شوی جیمی دین».

او اولین آمریکایی بود که در استودیو ابی رود لندن ضبط کرد و همچنین اولین خواننده پاپ بود که در سال ۱۹۵۹ کنسرت انفرادی در سالن کارنگی نیویورک داشت.

پنج سال بعد، جیمز پس از ابتلای همسرش به دیابت در سال ۱۹۶۴، از کانون توجه دور شد و از او مراقبت کرد.

او به لس آنجلس تایمز گفت: «من پرستار و مادر ایتالیایی شدم. من می خواستم نزدیک خانواده ام باشم. علاوه بر این، من نمی‌توانستم از تونی دور شوم. او سال ها روی ویلچر بود. قرار بود یک زمانی پایش را به دلیل قانقاریا قطع کنند، اما نجاتش دادیم. من روزی شش بار پا را حمام می کردم.

پس از تصمیمش برای کناره گیری از حرفه خوانندگی، به او لقب «گاربو آواز» داده شد.

او به نیویورک دیلی نیوز گفت: «من به این فکر نمی کردم که «آن را رها کنم». او به من نیاز داشت. و اگر راست گفته شود، ما در همه نبردها پیروز شدیم، اما جنگ را باختیم.

او افزود: «مردم آن را چیزی خاص می‌دانند و این باعث شرمساری من می‌شود. اگر کاری انجام دهید، انتظار مدال ندارید. بالاخره او شوهر من بود و ما عمیقاً همدیگر را دوست داشتیم. اگر همه چیز برعکس می شد، او همین کار را برای من انجام می داد.

جیمز که هنوز هر از گاهی در حین مراقبت از همسرش اجرا می کرد، در سال 1969 در پیاده روی مشاهیر هالیوود ستاره ای دریافت کرد.

جیمز که هنوز هر از گاهی در حین مراقبت از همسرش اجرا می کرد، در سال ۱۹۶۹ در پیاده روی مشاهیر هالیوود ستاره ای دریافت کرد.

جیمز پس از ازدواج با ژنرال بازنشسته نیروی هوایی برنارد 'بن' آ. شریور در سال 1997 به کانون توجه بازگشت. او چند سال پس از مرگ او در سال 2005 اجرای برنامه را متوقف کرد.

جیمز پس از ازدواج با ژنرال بازنشسته نیروی هوایی برنارد ‘بن’ آ. شریور در سال ۱۹۹۷ به کانون توجه بازگشت. او چند سال پس از مرگ او در سال ۲۰۰۵ اجرای برنامه را متوقف کرد.

جیمز که هنوز هر از گاهی در حین مراقبت از همسرش اجرا می‌کرد، در سال ۱۹۶۹ در پیاده‌روی مشاهیر هالیوود یک ستاره دریافت کرد.

آکواویوا در سال ۱۹۸۶ درگذشت و تقریباً یک دهه بعد، با برنارد ‘بن’ آ. شریور، ژنرال بازنشسته نیروی هوایی که بر توسعه موشک های بالستیک قاره پیما نظارت داشت، در سال ۱۹۹۷ ازدواج کرد.

این شریور بود که او را تشویق به بازگشت به اجرا کرد، که منجر به میزبانی کنسرت های او در نیویورک، از جمله بازگشت او به سالن کارنگی شد.

تأثیر جیمز بر استرایسند زمانی که از او برای اجرا در مراسم ادای احترام به این خواننده افسانه‌ای در سال ۲۰۰۱ در جایزه دستاورد زندگی مؤسسه دعوت شد، کامل شد.

او آهنگ «The Way We Were» استرایسند را خواند در حالی که ماروین هملیش آهنگساز مشهور پیانو می نواخت.

شوهر دوم این خواننده، شریور، در سال ۲۰۰۵ درگذشت و او حدود چند سال بعد اجرای برنامه را متوقف کرد.

علاوه بر پسرش، بازماندگان او دخترش، آنجلا کوکا، هستند. برادران او، آنجلو بابو و جیمی کانتینو. و خواهرانش، کلارا آئروستگی و روزالی فرینا.

قرار است جیمز با همسر دومش در گورستان ملی آرلینگتون به خاک سپرده شود.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر