جانسون و جانسون به دنبال تأیید اضطراری برای تقویت کننده COVID هستند


غول داروسازی جانسون و جانسون روز سه شنبه اعلام کرد که داده های جدیدی را به سازمان غذا و دارو ارائه کرده است تا بتواند موافقت فوری واکسن کووید -19 را برای افراد 18 سال به بالا دریافت کند.

این شرکت داده های منتشر شده در ماه گذشته را نشان می دهد که نشان می دهد دوز دوم واکسن یکبار مصرف جانسون و جانسون دو ماه پس از تزریق واکسن اول تا 94 درصد در برابر عفونت های علامتی تزریق شده است.

طبق گفته شرکت ، رژیم دو تزریق همچنین 100 درصد در برابر COVID-19 بحرانی حداقل 14 روز پس از تزریق تقویت کننده محافظت می کند.

“ما مشتاقانه منتظر بحث های خود با FDA و سایر مقامات بهداشتی هستیم تا از تصمیمات آنها در مورد تقویت کننده ها حمایت کنیم.” Mathai Mammen ، سرپرست تحقیق و توسعه جهانی در بازوی توسعه واکسن J & J.

“در عین حال ، ما همچنان به رسمیت می شناسیم که یک واکسن یکبار مصرف COVID-19 که محافظت قوی و طولانی مدت را ارائه می دهد ، جزء مهمی از واکسیناسیون جمعیت جهان است.”

هفته گذشته ، FDA جلسه 15 اکتبر یک کمیته مشورتی تخصصی را برای بحث در مورد مجوز استفاده اضطراری از تزریق تقویت کننده J&J تعیین کرد.

J&J سومین شرکتی است که مجوز اضطراری تزریق تقویت کننده خود را در ایالات متحده درخواست کرد.

دوز دوم واکسن یکبار مصرف جانسون و جانسون که دو ماه پس از واکسن اول تزریق شد ، اثربخشی آن را در برابر عفونت های علامتی به 94 درصد رساند.
ولفگانگ کوم/اتحاد تصویر از طریق گتی ایماژ

ماه گذشته ، آژانس مجوز اضطراری تزریق تقویت کننده Pfizer را برای افراد 65 سال به بالا ، کسانی که دارای شرایط زمینه ای و برخی از کارگران خط مقدم بودند ، صادر کرد.

سومین تزریق حداقل شش ماه پس از اتمام دوره اولیه دو شات ، بر اساس توصیه های FDA در دسترس است.

مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری بعداً در تصمیم بحث برانگیز تزریق سومین تزریق را برای همان گروه توصیه کردند. روشل والنسکی با مشاور خارجی CDC که تزریق تقویت کننده را برای کارگران خط مقدم ضروری نمی داند.

سهام J&J در معاملات پیش از فروش اخبار حدود 0.5 درصد افزایش یافت. این سهام آخرین بار در حدود 160 دلار برای هر سهم معامله شد و ارزش بازار حدود 419 میلیارد دلار را برای شرکت نیوبرانزویک ، واقع در نیوجرسی ایجاد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید