تغذیه جامع و سلامت روان – 5 مرحله ساده برای شروع


اکثر مردم رابطه بین تغذیه و بیماری جسمی را درک می کنند ، با این حال fافراد جدید از رابطه بین تغذیه و سلامت روان آگاه هستند.

ارتباط تغذیه و سلامت روان:


– مغز یک اندام با نیازهای تغذیه ای بسیار بالا است ، به طور متوسط ​​20 درصد از کالری دریافتی روزانه فرد را مصرف می کند. این ماده 60 درصد چربی دارد و حاوی غلظت بالایی از کلسترول و اسیدهای چرب غیر اشباع (PUFAs) مانند امگا 3 است.

– انتقال دهنده های عصبی برای بهبود خلق و خو در مغز به عناصر سازنده (مواد مغذی) غذاهایی که می خوریم ، مانند پروتئین ، مواد معدنی و ویتامین B نیاز دارند.

– ما همچنین اکنون می دانیم که سلامت روده نقش مهمی در سلامت روان دارد ، که به آن رابطه روده / مغز نیز می گویند. در اینجا پروتئین های پیش التهابی می توانند از روده به مغز منتقل شده و علائم بیماری روانی را ایجاد کنند.

اما شما از کجا شروع می کنید؟ وقتی احساس آبی ، بی انگیزگی ، اضطراب یا بی نظمی و خستگی نمی کنید چگونه می توانید همه اینها را مدیریت کنید؟

تغذیه جامع و سلامت روان – 5 مرحله ساده برای شروع


1 رژیم غذایی کامل داشته باشید، به معنی منبع طبیعی ، محلی (اگر می توانید آن را دریافت کنید) و ارگانیک (در صورت امکان). این به شما کمک می کند تا از مصرف مواد شیمیایی مضر اجتناب کنید و اطمینان حاصل کنید که مواد مغذی مورد نیاز بدن و مغز را برای رشد خود تامین می کنید.

2 مراقب روده خود باشید با مصرف غذاهای تخمیر شده با باکتری های خوب و غذاهای پری بیوتیک (طیف وسیعی از غلات ، میوه ها و سبزیجات) که حاوی فیبرهایی هستند که ما نمی خوریم ، اما باکتری های خوب (میکروبیوتیک ها) این کار را می کنند!

3 استرس را مدیریت کنید جذب تمرکز حواس روزانه اگر این برای شما چیز جدیدی است ، می توانید یادگیری تنفس عمیق و دقیق را برای چند دقیقه در اینجا و آنجا در طول روز شروع کنید. این تمرین ساده در واقع می تواند به تغییر بدن شما از حالت عصبی سمپاتیک (جنگی یا فراری) به حالت عصبی پاراسمپاتیک از (استراحت ، هضم و ترمیم) کمک کند.

4- مطالعات این را نشان داده است مکمل های غذایی اغلب در کاهش علائم بیماری روانی موثر است.منتظر وبلاگ بعدی من باشید ، که مکمل های مختلفی را توصیف می کند که می توانند به حفظ عملکرد مغز و مدیریت علائم کمک کنند. صرف نظر از این امر ، من توصیه می کنم با یک پزشک واجد شرایط همکاری کنید تا یک پروتکل مکمل مناسب برای رفع نیازهای فردی خود ایجاد کنید.

5 ورزش روزانه و / یا حرکت می تواند به کاهش استرس و فشار ، افزایش انرژی ذهنی و بهبود روحیه کمک کند. مهم نیست که چیست ، پیاده روی ، دویدن ، رقص ، یوگا ، شنا … فقط هر روز حرکت کنید.

راه های زیادی برای ارتقاء سلامت روان و بهبودی بعد از بیماری روانی وجود دارد. با هر چیزی که برای شما ساده تر است شروع کنید. ایجاد تغییرات کوچک می تواند منجر به ایجاد عادات سالم تری شود که به نوبه خود به بهبود خلق و خو ، انرژی و شناخت کمک می کند.

اما شگفت انگیزترین چیز این است … احساس توانمندی که فقط یک نفر می تواند بداند چه کار کند!

+++++++++++++++++++++++

منابع:


https://www.singlecare.com/blog/news/mental-health-statistics/

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6170050/

https://www.globaldata.com/global-sales-of-sychiatric-drugs-could-reagrere-more-than-40bn-by-2025-due-to-coronavirus-says-globaldata/

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2738337/

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2738337/
دیدگاهتان را بنویسید