تصویب سقف بدهی موقت سنای آمریکا در موافقت ترامپ با توافق وحشتناک


مجلس سنا اواخر روز پنجشنبه به افزایش محدودیت استقراض دولت فدرال در حدود 480 میلیارد دلار رای داد ، مبلغی که به گفته وزارت خزانه داری به ایالات متحده اجازه می دهد تا اوایل دسامبر از پیش فرض اجتناب کند.

در حالی که رأی به تصویب لایحه ای که لایحه سقف بدهی را افزایش می دهد یک نتیجه قطعی است ، درام واقعی دقایقی پیش با رای گیری برای پایان دادن به بحث بر سر این اقدام نمایان شد.

ده جمهوری خواه سنا باید با 50 دموکرات رای دهند تا به آرای 60 رای مورد نیاز برای اجرای این قانون برسند. در پایان ، 11 جمهوری خواه به پایان مناظره رای دادند: میچ مک کانل رهبر اقلیت سنا از کنتاکی ، جان تون از داکوتای جنوبی ، جان کورنین از تگزاس ، لیزا مورکوفسکی از آلاسکا ، شلی مور کاپیتو از ویرجینیای غربی ، ریچارد شلبی از آلاباما ، راب پورتمن از اوهایو ، سوزان کالینز از مین ، جان باراسو از وایومینگ ، روی بلانت از میسوری و مایک راندز از داکوتای جنوبی.

میچ مک کانل ، رهبر اقلیت سنا و ده سناتور جمهوری خواه دیگر با دموکرات ها رای دادند.
EPA/SHAWN THEW

دونالد ترامپ ، رئیس جمهور پیشین ، لحظاتی پیش از آغاز رای گیری از جمهوری خواهان سنا خواسته بود “به این توافق وحشتناک که با برکناری میچ مک کانل ایجاد شد ، رای ندهند. پای ثابت کشورمان باشیم. مردم آمریکا با شما هستند! »

اوایل روز پنجشنبه ، رهبر اکثریت سنا ، چاک شومر (D-NY) پیشنهاد مک کانل را برای افزایش کوتاه مدت سقف بدهی پس از مخالفت دموکرات ها با اصرار حزب جمهوری خواه مبنی بر استفاده اکثریت از روش های پارلمانی برای تصویب تمدید 51 رای ، پذیرفته بود. بیش از حد معمول 60

پیشنهاد مک کانل باعث نارضایتی در کنفرانس جمهوری خواهان شده است. لحظاتی قبل از رای گیری ، دونالد ترامپ ، رئیس جمهور سابق آمریکا از سناتورهای جمهوری خواه خواسته بود: “به این توافق وحشتناک که با برکناری میچ مک کانل ایجاد شد رای ندهید. پای ثابت کشورمان باشیم. مردم آمریکا با شما هستند! »

رئیس جمهور سابق دونالد ترامپ به جمهوری خواهان گفت رای ندهید "معامله وحشتناک"
رئیس جمهور سابق دونالد ترامپ به جمهوری خواهان گفت که به “توافق وحشتناک” رای ندهند.
AP/بن عکس خاکستری ، فایل

این توافق در اواسط فصل تعطیلات باعث سردرد قانونی دیگر شد ، زیرا کنگره تا 3 دسامبر فرصت دارد تا سقف بدهی ها را افزایش دهد و همچنین برای جلوگیری از تعطیلی دولت ، قانونی وضع کند.

دیدگاهتان را بنویسید