تحول شگفت انگیز ۵۰ کیلوگرمی برای یک کارگر جوان اداری پس از تشخیص اسکولیوز در سن ۱۶ سالگی


یک کارمند اداری استرالیایی از درد طاقت‌آوری که قبل از انجام یک عمل جراحی متحول کننده برای مبارزه با اسکولیوز شدید خود متحمل شده بود و ۵۰ کیلوگرم از دست داد صحبت کرد.

برای یک روز کاری معمولی، کریس اهل ملبورن، باید دو مسکن مصرف کند و از نشستن یا ایستادن طولانی خودداری کند.

این دختر ۲۷ ساله در سال ۲۰۱۱ در ۱۶ سالگی به اسکولیوز مبتلا شد و به FEMAIL گفت که همیشه یک “بچه چاق” بوده که از رقصیدن لذت می برد.

قبل از تشخیص، پزشکان گفتند کاهش وزن ساده ترین راه برای خلاص شدن از کمردرد است، تا اینکه یک معلم رقص متوجه چیز عجیبی در پشت او شد.

اشعه ایکس نشان می دهد که نیم تنه کریس بیش از ۵۰ درجه “پیچ و خمیده” بوده و کوتاه تر به نظر می رسد.

یک کارمند اداری استرالیایی در مورد درد شدیدی که قبل از انجام یک عمل جراحی تغییر دهنده زندگی برای مبارزه با اسکولیوز شدید خود تحمل کرده و 50 کیلوگرم وزن کم کرده است صحبت می کند.

برای یک روز کاری عادی، کریس از ملبورن، باید دو مسکن مصرف کند و از نشستن یا ایستادن طولانی خودداری کند.

یک کارمند اداری استرالیایی در مورد درد شدیدی که قبل از انجام یک عمل جراحی تغییر دهنده زندگی برای مبارزه با اسکولیوز شدید خود تحمل کرده و ۵۰ کیلوگرم وزن کم کرده است صحبت می کند.

کریس، کارمند اداری، از ملبورن، (تصویر) در سن 16 سالگی به اسکولیوز تشخیص داده شد و در سال 2018 وزن 125 کیلوگرمی را بالا برد.

کریس، کارمند اداری، از ملبورن، (تصویر) در سن ۱۶ سالگی به اسکولیوز تشخیص داده شد و در سال ۲۰۱۸ وزن ۱۲۵ کیلوگرمی را بالا برد.

کریس در تمام دوران کودکی خود از رقصیدن لذت می‌برد، اما در نوجوانی از کمردرد رنج می‌برد و «بهتر نمی‌دانست» سؤالات بیشتری از پزشکان بپرسد.

او گفت: «یک روز رفتم تا خم شوم و به نظرم رسید که یکی از دنده هایم بیرون زده است، انگار قوز دارم.

وقتی فقط ۱۶ سال داشتم هرگز حدس نمی زدم. بعد از تشخیص من، منطقی بود که چرا اینقدر درد داشتم.

هنگامی که او از دبیرستان فارغ التحصیل شد و شروع به کار در خرده فروشی کرد، باید روزهای مرخصی را از درد آن قدر بگذراند که به سختی می توانست راه برود.

اگر اسکولیوز قبل از ۱۱ سالگی تشخیص داده شود، اسکولیوز و انحنای ستون فقرات را می توان با گذاشتن بریس خلفی مبارزه کرد – اما متأسفانه برای کریس، برای بررسی این گزینه و جراحی مورد نیاز خیلی دیر شده است.

اما قبل از اینکه پزشکان بتوانند جراحی را انجام دهند، او باید وزن اضافی خود را کاهش می داد.

در سال ۲۰۱۸، کریس در ۲۴ سالگی از روی ترازو به ۱۲۵ کیلوگرم پرید.

اشعه ایکس نشان می دهد که نیم تنه کریس بیش از 50 درجه

اشعه ایکس نشان می دهد که نیم تنه کریس بیش از ۵۰ درجه “پیچ و خمیده” شده است و او را کوتاه تر نشان می دهد (تصویر)

این تمرین در گذشته برای کریس به دلیل دردی که داشت بسیار دشوار بود.

من همه چیز را امتحان کرده‌ام – رفتن به باشگاه، پیاده‌روی، امتحان کردن رژیم‌های غذایی. و در حالی که چند کیلو کم کردم، دوباره قرار بود آن را دوباره بپوشم.

زمانی که در باشگاه بودم، نگران بودم که برخی از تمرینات و حرکات ممکن است کمرم را تحت فشار بگذارد – بعضی روزها به خانه می آمدم و در عذاب زیادی به سر می بردم.

پس از تفکر زیاد، او احساس کرد که تنها گزینه او استفاده از اسلیو گاسترکتومی به عنوان یک ابزار کاهش وزن است – یک روش پزشکی که شامل بای پس معده است.

در آگوست ۲۰۱۸، این جراحی با موفقیت به کریس کمک کرد تا قسمت های غذایی خود را کنترل کند و او توانست ۵۰ کیلوگرم را در ۱۲ ماه کاهش دهد و اکنون ۷۵ کیلوگرم وزن دارد.

پس از جراحی بای پس معده، کریس فقط به مدت دو هفته مایعات می خورد، سپس شروع به خوردن غذاهای نرم و سپس غذاهای جامد می کرد.

او پس از انجام عمل جراحی اسلیو گاسترکتومی در سال 2018، قبل از انجام عمل جراحی بازسازی ستون فقرات خود در سال 2021، توانست 50 کیلوگرم وزن کم کند (تصویر قبل و بعد)

او پس از انجام عمل جراحی اسلیو گاسترکتومی در سال ۲۰۱۸، قبل از انجام عمل جراحی بازسازی ستون فقرات خود در سال ۲۰۲۱، توانست ۵۰ کیلوگرم وزن کم کند (تصویر قبل و بعد)

بیشترین وزنی که او تا به حال به تنهایی حمل کرده بود ۱۰ کیلوگرم بود، بنابراین این یک موفقیت بود.

او گفت: “با نگاهی به گذشته، این بهترین تصمیمی است که تا به حال گرفته ام.”

کریس توضیح داد: “من گاهی اوقات با مشکلاتی در تصویر بدن مواجه شده ام، زیرا با کاهش وزن بسیار سریع، همه چیز در مورد ظاهر شما تغییر می کند.”

همچنین باعث شد بفهمم رابطه من با غذا چقدر بد است.»

پس از کاهش وزن، پنج شب در هفته نیز شروع به رقص سالسا کرد و دردش کم کم برطرف شد.

اما زمانی که همه‌گیری کووید-۱۹ شیوع پیدا کرد و کارمندان مجبور شدند از خانه با چسبیدن به رایانه کار کنند، کریس متوجه بازگشت کمردردش شد.

نتایج معاینه ستون فقرات انجام عمل جراحی را بسیار خطرناک دانست، زیرا چندین مهره با هم ترکیب شده اند.

بخش هایی از ستون فقرات او شروع به خراب شدن کرد، اما جراحان فکر کردند که می توانند بخشی از کمر او را صاف کنند.

پس از ماه ها انتظار، سرانجام در آوریل ۲۰۲۱ تحت عمل جراحی ستون فقرات قرار گرفت.

در طی جراحی ستون فقرات، پزشکان وسط پشت کریس را بریدند، میله‌های فلزی را در دو طرف قرار دادند و از پیچ‌هایی استفاده کردند تا همه آن‌ها را در جای خود نگه دارند.

در طی جراحی ستون فقرات، پزشکان وسط پشت کریس را بریدند، میله‌های فلزی را در دو طرف قرار دادند و از پیچ‌هایی استفاده کردند تا همه آن‌ها را در جای خود نگه دارند.

پزشکان وسط پشت کریس را بریدند، آنها را در دو طرف میله های فلزی فرو کردند و از پیچ استفاده کردند تا همه آنها را در جای خود نگه دارند.

یکی از اولین چیزهایی که پس از بیدار شدن از عمل جراحی می خواست بداند این بود که چقدر قد به دست آورده است.

از آنجایی که کایروپراکتیک من انجام شد، می‌دانستم که بلندتر خواهم شد. من الان ۱۵۷ سانتی متر هستم! با هیجان گفت و ۵ سانتی متر به قدش اضافه کرد.

“این فقط مقدار کمی است اما تفاوت را ایجاد می کند.”

کریس “روز روی بشقاب”

صبحانه – تخم مرغ آب پز

میان وعده – میوه ها

ناهار – سالاد با نوعی پروتئین

شام – نوعی کربوهیدرات حاوی پروتئین – مانند پاستا و مرغ

نه ماه پس از جراحی، کریس می تواند فعالیت هایی را به راحتی و بدون نفس نفس زدن انجام دهد، مانند قدم زدن در مرکز خرید با دوستان.

او گفت: “من بسیار خوش شانس هستم که این جراحی موفقیت آمیز بود زیرا خطرات آن را می دانستم.”

پس از به اشتراک گذاشتن استوری اینستاگرام خود، Health with Cris، هزاران نفر تماس گرفتند تا در مورد تجربیات مشابه خود با اسکولیوز بگویند.

او گفت: “این احمقانه است که تعداد افراد مبتلا به اسکولیوز” که شما هرگز در مورد آن نشنیده اید.

کریس همچنین امیدوار است که به زودی به رقص بازگردد.رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر