تایسون فیوری در دور یازدهم بر دونتای وایلدر غلبه کرد


LAS VEGAS-تایسون فیوری از دو ناک دان دور چهارم عقب رفت و دونتی وایلدر را در یازدهمین دور شنبه شب متوقف کرد و از عنوان WBC خود در یک نتیجه گیری هیجان انگیز برای سه گانه فوق سنگین دفاع کرد.

فیوری (31-0-1 ، 22 KO) وایلدر را برای دومین بار پیاپی در سه مبارزه خود به پایان رساند ، اما تنها پس از یک شب درگیری که ترکیبی از پنج ناک دان بود.

فیوری گفت: “این یک مبارزه عالی بود.” “شایسته هر سه گانه ای در تاریخ ورزش است. او یک جنگنده برتر است و جنگنده واقعی را به من داد [test] امشب “

وایلدر در راند سوم سرنگون شد و به نظر می رسید که می تواند به میدان برود ، اما او به طور غیرمنتظره ای برگشت تا فیوری را دو بار در آخرین دقیقه راند چهارم به زمین بیندازد.

وایلدر (42-2-1) یک پنالتی بسیار سنگین دریافت کرد و در بیشتر مبارزات از نظر جسمی خسته به نظر می رسید ، اما قهرمان کهنه کار در حالی که هنوز محکم به پاهای خسته ضربه می زند ، صلابت نشان داد.

فیوری وایلدر را دوباره با دست راست متقاطع در میانه دور دهم زمین زد ، اما وایلدر در آخرین ثانیه های دور ، فیوری را غافلگیر کرد.

فیوری سرانجام در دقیقه 11 به پایان رسید و وایلدر را اولین بار روی بوم فرستاد و دست راست خود را با شوت بلند به هوا زد. فیوری در جشن طاقت فرسایی در حضور جمعی دیوانه وار از 15820 نفر در T-Mobile Arena در انتهای جنوبی نوار لاس وگاس طناب زد.

تایسون فیوری در دور یازدهم بر دونتای وایلدر ضربه می زند.
گتی ایماژ

فیوری گفت: “وقتی تراشه ها خراب هستند هرگز به من شک نکنید.” “من همیشه می توانم تحویل بگیرم.”

فیوری سپس آهنگ “قدم زدن در ممفیس” را اجرا کرد ، مطابق سنتهای پس از جنگ خود برای هم صدا کردن مخاطبانش.

این مبارزه به احتمال زیاد به یکی از به یاد ماندنی ترین رقابت ها در تاریخ بوکس اخیر خاتمه داد ، سه گانه ای که شامل نه ترکیب ناک دان و دو نمایش استقامت بوکسر بود. سه گانه ها در ورزش های مدرن شکسته شده نادر هستند ، اما فیوری و وایلدر در مجموعه ای که تقریباً سه سال تقویمی را شامل می شود ، بهترین ها را در یکدیگر نشان دادند.

آنها اولین بار در پایان سال 2018 در مرکز شهر لس آنجلس ملاقات کردند ، جایی که وایلدر دو بار Fury را در دور نهایی یک مبارزه باورنکردنی شکست داد. ناک داون دوم در دور دوازدهم فیوری را در حالی که وایلدر جشن می گرفت در حالت خوابیده و بی حرکت قرار داد ، اما بعید بود که فیوری بلند شود و در نبردی که به تساوی کشیده شد به زنگ برسد.

دومین مبارزه در لاس وگاس در فوریه 2020 برگزار شد و تسلط فیوری مشهود بود. قهرمانان بریتانیا وایلدر را در دور هفتم شکست دادند ، زیرا کرنر وایلدر به یک پیروزی رسید و فیوری کمربند عنوان WBC وایلدر را از آن خود کرد.

در این برخورد سوم اوج ، وایلدر نیمه اول را با یک ضربه محکم و یک برنامه خوب بازی باز کرد ، اما وقتی زود به فیوری آسیبی نرساند ، زود خسته به نظر می رسید.

در آخرین دقیقه نیمه سوم ، فیوری وایلدر را با یک ضربه مبهوت کرد و سپس از گریز فرار کرد و ترکیبی دو زمانه را به ارمغان آورد که وایلدر را به زانو در آورد. فیوری دوباره وایلدر را در حالی که جمعیت پای او بود زد ، اما وایلدر موفق شد به زنگ برسد.

فیوری کنترل را تا پایان سه ماهه چهارم در دست داشت ، زمانی که وایلدر یک قدرتمند روی سر فیوری فرود آورد. خشم تکان خورد و سرانجام روی بوم افتاد ، تا بلند شود و دوباره لحظاتی بعد در میان غرش تماشاچیان حیرت زده پایین بیاید.

فیوری به زنگ راند چهارم رسید و هر دو مبارز مشت های بزرگی به زمین زدند که بدون ناک دان در دورهای پنجم و ششم غیرممکن بود. فیوری وایلدر را در دور هفتم با یک مشت مشت زخمی کرد که وایلدر را به طناب برگشت.

فیوری وایلدر خسته را مجدداً در دور هشتم با دو ضربه بزرگ مصدوم کرد و پزشک کنار حلقه وایلدر را قبل از اجازه دادن به مبارزه برای ادامه در راند نهم مورد معاینه قرار داد.

دست راست ویرانگر فیوری در دقیقه 10 پای وایلدر را از زیر پا بیرون کشید ، اما وایلدر دور را به پایان رساند ، حتی فیوری را خیلی دیر زخمی کرد.

این کار با یک دست راست دیگر از فاصله نزدیک به پایان رسید. وایلدر هنگام پایین آمدن طناب را گرفت ، اما با چشمانی اشک آلود رو به پایین فرود آمد.

این مبارزه باخت دیگری برای وایلدر بود ، اما تأییدی بر صلابت چشمگیر ورزشکار سابق المپیک ایالات متحده و همچنین عزم او برای پیروزی در این مبارزه سوم حتی پس از دومین برخورد یک طرفه آنها بود.

سال گذشته ، وایلدر اولین شکست خود را پس از المپیک 2008 پکن به شکلی عجیب و غریب انجام داد. او مارک برلند ، مربی قدیمی خود را که تسلیم شد اخراج کرد و سپس او را متهم کرد که بطری آب خود را با شل کننده های عضلانی فشار داده است. وایلدر همچنین ادعا کرد که فیوری دارای دستکش های غیرقانونی است ، در میان مجموعه ای از ادعاهای دور از ذهن که باعث شد فیوری – که با رفتارهای احمقانه خود بیگانه نیست – وایلدر را به دلیل عدم حرفه ای بودن مورد تمسخر قرار دهد.

فیوری پس از بازی فینال گفت: “من او را سه بار شکست دادم.” “من سعی کردم به او احترام بگذارم ، اما او آن را پس نمی دهد.”

اما وایلدر همچنین از شرط یک بازی مجدد در قرارداد خود برای بازپس گیری کمربند خود استفاده کرد و یک داور پس از تلاش فیوری برای رزمایش با آنتونی جاشوا ، همتای سنگین وزن بریتانیایی ، از او حمایت کرد. فیوری استعفا می دهد که سه گانه را به پایان برساند ، اما توضیح می دهد که امیدوار است دوباره وایلدر را متوقف کند.

این اتفاق افتاد ، اما تنها پس از درامی بیشتر از آنچه فیوری تصور می کرد.

دیدگاهتان را بنویسید